مهارت های رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ زبان خود را ارتقا دهید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد روش هایی را به شما نشان می دهد که مهارت های رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ زبان خود را ارتقا دهید . پس با ما باشید تا این روش ها را بیشتر بشناسید.

مهارت های رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ زبان خود را ارتقا دهید
مهارت های رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ زبان خود را ارتقا دهید

اما چگونه مهارت های رایتینگ، ریدینگ و لیسنینگ زبان خود را ارتقا دهید :

۱- روش اول

به رادیوی انگلیسی زبان یا پادکست ها گوش دهید. یکی از بهترین راه ها برای بهتر کردن درک مطلب از طریق گوش دادن این است که پادکستهای انگلیسی زبان یا اپلیکیشنهای رادیویی را بر روی گوشی یا MP3 پلیر خود دانلود کنید.

  • سپس باید روزانه ۳۰ دقیقه اقدام به گوش دادن به آن پادکستها یا برنامه های رادیویی کنید. آن را در باشگاه، در مسیر خود تا سر کار یا وقتی پشت رایانه ی تان نشستید انجام دهید.
  • تلاش به درک حرفهایی که زده می شود کنید و صرفا نگذارید انگلیسی بگذرد.

۲- روش دوم

فیلمهای انگلیسی و برنامه ها تلویزیونی تماشا کنید. یک راه جالب دیگر برای بهتر کردن درک مطلبتان تماشا کردن فیلمهای انگلیسی و برنامه های تلویزیونی است.

  • فیلمها و برنامه هایی را انتخاب کنید که از آن لذت خواهید برد—این باعث می شود تمرین به آدم احساس تکلیف ندهد. اگر ممکن است فیلمها و برنامه هایی را انتخاب کنید که از قبل با آنها آشنا هستید؛ مانند کارتونهای بچه ها یا فیلمهای پرفروش. اگر از قبل داستان آن ها را می دانید، راحت تر متوجه زبان آن خواهید شد.
  • به هرحال، باید از تماشای فیلمها یا برنامه های تلویزیونی با زیرنویس زبان بومی خود اجتناب کنید— آنها تنها حواستان را پرت خواهند کرد و از تمرکزتان خواهند کاست؛ که تمام نکته ی این تمرین است.

۳- روش سوم

کتابی انگلیسی، روزنامه یا مجله بخوانید. ریدینگ بخشی حیاتی از یادگیری یک زبان جدید است پس تمرین آن را فراموش نکنید!

  • چیزی را بیایبد که واقعاً به آن علاقه مند هستید—خواه رمان انگلیسی مشهوری باشد، مجله ی نیویورک تایمز باشد یا مجله ی راجع به مُد و شروع به خواندن آن کنید. اگر محتوا برایتان کسل کننده باشد رغبت کمتری برای حفظ آن خواهید داشت.
  • اگر تنها هستید همچنین می توانید بلند بخوانید—این به شما اجازه خواهد داد که درک مطلبتان از طریق خواندن را بهتر کرده و همزمان روی تلفظتان کار کنید.