نکاتی برای بهبود مهارت‌های ریدینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به نکاتی برای بهبود مهارت‌های ریدینگ آیلتس که همانطور که در مطالب قبل گفته شده است در آزمون های آیلتس جنرال و اکادمیک با هم متفاوت هستند ، مورد استفاده قرار می گیرند. پس با ما همراه باشید.

نکاتی برای بهبود مهارت‌های ریدینگ آیلتس
نکاتی برای بهبود مهارت‌های ریدینگ آیلتس

۱) تا حد ممکن بخوانید:

اولین و مهم‌ترین نکته این است که تا جایی که می‌توانید بخوانید. متنی که در ریدینگ آیلتس به کار می‌رود عموماً آکادمیک است پس تا حدّ امکان مطالعه‌ی عمومی داشته باشید. اولاً، اعتماد به نفس‌تان بیشتر می‌شود چون قادر خواهید بود تا هر لغت را متوجه شوید. دوماً مقالات کوتاه در روزنامه‌ها یا مجله‌های مورد علاقه‌ی‌تان را بخوانید. به علاوه، با گستره‌ی واژگان و مترادف‌ها آشنا خواهید شد که به شما در بهبود مهارت‌های ریدینگ آیلتس کمک خواهد کرد.

۲) به‌طور سطحی و به‌طور اجمالی خواندن

سطحی و اجمالی خواندن خیلی مهم هستند چون آزمون ریدینگ آیلتس خیلی طولانی است و بدون این دو چیز، قادر نخواهید بود امتحان‌تان را به پایان برسانید. توانایی‌تان را برای سریع متون پرورش دهید و در اجمالی خواندن به دنبال اطلاعات مشخصی باشید که می‌خواهید. اولاً سرعت ریدینگ شما را افزایش می‌دهد. به علاوه، به میزان زیادی در زمان صرفه‌جویی می‌کند.

۳) در زیر کلمات کلیدی خط بکشید:

پیش از شروع هر متن این کار را حتماً انجام دهید. در زیر کلمات کلیدی هر سؤال خط بکشید و در متن به دنبال موارد مرتبط با این کلمات کلیدی باشید. از طرف دیگر، به دنبال مترادف‌ها باشید چون آن‌ها اغلب درون متن به صورتی دیگر نوشته شده اند تا شما را گیج کنند. این قطعاً به دانشجویان برای بهبود مهارت‌های ریدینگ آیلتس کمک خواهد کرد.

۴) زمان‌تان را مدیریت کنید:

اغلب دانش‌آموزان پیش از اینکه به متن ۳ در بخش ریدینگ آزمون آیلتس برسند، وقت کم می‌آوردند. آن‌ها باید به صورت تخمینی برای کامل کردن هر متن ۲۰ دقیقه وقت بگذارند. از طرف دیگر زمان زیادی را صرف یک پرسش نکنید. به علاوه، همزمان که هر متن را کامل می‌کنید، پاسخ‌های‌تان را روی پاسخ‌نامه علامت بزنید چون در بخش ریدینگ آیلتس هیچ زمان اضافی نخواهید داشت.