بالا بردن نمره تافل اینترنتی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای بالا بردن نمره تافل اینترنتی داوطلبین این مطلب را اشاره می کند. حتما این مطلب را تا انتها با ما باشید.

چگونه بالا بردن نمره تافل اینترنتی را تجربه کنیم:

بالا بردن نمره تافل اینترنتی
بالا بردن نمره تافل اینترنتی

۱
در یک امتحان آزمایشی شرکت کنید. شما می توانید امتحانات آزمایشی تافل را به شکل آنلاین پیدا کنید یا یک کتاب مخصوص آمادگی در امتحان بخرید مانند تافل Barron.
•  در طی امتحان آزمایشی برای خود زمان بگیرید تا یاد بگیرید که هر قسمت چه قدر زمان می برد.
•  هر قسمت از امتحان را انجام دهید و با آن آشنا شوید، تا متوجه شوید که عملکرد هر قسمت چگونه است.
•  آگاهی پیدا کنید که قبلاً چه نوع سوالاتی پرسیده شده اند، چه نوع موضوعات مقاله ای داده شده اند، و قبلاً چه نوع موضوعاتی در امتحان آورده شده اند.
•  متوجه شوید که کدام قسمت ها و مفاهیم سخت هستند و روی تمرین بیش تر در آن حیطه ها کار کنید.

۲
کتب آمادگی امتحان تافل را بخرید. ‘The Official Guide to the TOEFL Test’ کتاب خوبی برای شروع است. شما می توانید کپی کتاب ها را به طور آنلاین هم پیدا کنید و روی کامپیوتر آن ها را دوره کنید. آن ها شما را با ساختار امتحان و چگونگی ارائه ی محتوا آشنا می کنند.
•  نکات زیادی در بیش تر کتب آمادگی امتحان وجود دارند‌. آن ها را بخوانید و به یاد بسپارید — آن ها می توانند نشان دهنده ی تفاوت بین یک نمره ی خوب و یک نمره ی عالی باشند.

با انواع سوالات آشنا شوید. انواع مخصوصی از سوالات در تافل وجود دارند؛ مطمئن شوید که می دانید چه نوع سوالاتی در امتحان خواهد بود. در این جا مطالب خیلی خلاصه ای آورده شده است: [۱]
•  سوالات ریدینگ — در اصل سوالات چهار گزینه ای، سر و کار داشتن با لغات، جزئیات، اهداف، اطلاعات واقعی منفی، اطلاعات ضروری، منابع، و استنتاج. شما با این که اطلاعات را کجای یک جمله، خلاصه ها، و جداول بگذارید هم سر و کار خواهید داشت.
•  سوالات لیسنینگ — دوباره اساساً سوالات چهار گزینه ای، سر و کار داشتن با ایده ی اصلی، جزئیات، اهداف، مرتب سازی و دلالت ها. جداول و تعدادی سوالات هم وجود دارند که شما بیش تر از یک جواب را برای آن ها فراهم می کنید.
•  سوالات رایتینگ — دو تمرین به شما داده خواهد شد‌ در اولی شما به مدت تقریباً ۲۰ دقیقه می نویسید، در دومی به مدت ۳۰ دقیقه خواهید نوشت. شما باید عقیده ی خود را بگویید و قادر باشید از آن دفاع کنید.