در چه امتحان انگلیسی باید شرکت کنم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سوال مشترک بسیاری از زبان آموزان که در چه امتحان انگلیسی باید شرکت کنم؟ می باشد را پاسخ می دهد. این مطلب بسیار مفید را دنبال کنید.

در چه امتحان انگلیسی باید شرکت کنم؟
در چه امتحان انگلیسی باید شرکت کنم؟

اما در چه امتحان انگلیسی باید شرکت کنم؟

شما می‌خواهید در یک آزمون انگلیسی شرکت کنید تا برای سطح خود مدرک تهیه کنید، اما هیچ ایده‌ای ندارید که چه آزمونی مناسب شماست: آیا سیستم آزمون بین‌المللی زبان (آیلتس) است؟، آزمون زبان به عنوان زبانی خارجی (تافل) است یا آزمون انگلیسی کمبریج؟ این‌ها چه تفاوتی دارند و هزینه‌های آن‌ها به چه صورت است و آیا راهی برای سنجش سطح شما پیش از اقدام به اخذ گواهی آزمون وجود دارد؟

ما این مقاله‌ی راهنما را برای شما گردآوری کردیم تا به شما کمک کنیم کوهی از این اطلاعات را دسته‌بندی کنید و سریع تصمیمی آگاهانه بگیرید.

چگونه امتحان درست را انتخاب کنم؟

یک تفاوت مهم بیت این سه مدرک میان اعتبار نتایج آن است. گواهی کمبریج تا آخر عمرتان اعتبار دارد، در حالیکه آیلتس و تافل، نمایشی لحظه‌ای از از سطح انگلیسی شما هستند و تنها برای دو سال معتبر می‌باشند. به علاوه در هنگام آزمون کمبریج این احتمال وجود دارد که موفق نشوید و بنابراین گواهی را دریافت نکنید. اما با آیلتس و تافل همیشه با توجه به نمره‌ی‌ آزمونتان گواهی دریافت می‌کنید، صرفنظر از اینکه نمره‌ی‌تان چقدر بالا یا پایین بوده است.

اگر شما می‌خواهید که مدرک زبان بگیرید تا سطح خود را اثبات کنید و چیزی برای ارائه در رزومه‌ی خود داشته باشید، امتحان انگلیسی کمبریج احتمالاً بهترین انتخاب است. امتحانات تافل و آیلتس اغلب برای ویزا، شغل و درخواست‌های دانشگاه یا کالج که مستلزم سطح خاصی از زبان برای پذیرفته شدن است، مرتبط‌تر هستند. بین این دو امتحان، استفاده از آیلتس رایج‌تر است و در انگلیس درخواست بیش‌تری دارد، در حالی که تافل در آمریکا غالب است (با این حال استثنائاتی هم وجود دارد، و خیلی از مؤسسات هر دو را قبول می‌کنند.)

زبان آموزان برای آزمون تافل امتحان اینترنتی (TOEFL iBT) را انتخاب می‌کنند. این امتحان بر روی یک دستگاه کامپیوتر کامل می‌شود و بین سه تا چهار ساعت طول خواهد کشید (به علاوه‌ی یک استراحت ده دقیقه‌ای)و معمولا برای کسانی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند اولین گزینه خواهد بود.