زبان های هندواروپایی

زبان های هندواروپایی

اگر بخواهیم مهم ترین ریشه زبان های زنده دنیا را در نظر بگیریم میتوان زبان های هندواروپایی را ذکر کرد. زبان های هندواروپایی شامل بیش از ۴۴۵ زبان زیر مجموعه می شود که حدود ۳۱۳ زبان زیر مجموعه زبان های هندو ایرانی می باشد. همین اهمیت زبان های هندوارپایی و هندو ایرانی را نشان می دهد که خود شامل اغلب زبان هایی است که در بخش آسیای جنوبی ، اروپا ، و بخش هایی از آسیای مرکزی و غربی می باشد.

پس می توان گفت بنیادی ترین زبان دنیا از این بخش که شامل هند ، ایران و اروپا می شود نشات می گیرند.

اگر جمعیت حاضر دنیا را ۵ میلیارد نفر در نظر بگیریم تعداد باور نکردنی ۳ میلیارد نفر در حال حاضر به زبان های هندواروپایی صحبت می کنند. اما چطور به این نتیجه رسیدیم ؟در قرن ۱۶ میلادی اروپایی هایی که به ایران ، هند و مناطق اطراف می آمدند فهمیدند که شباهت هایی بین این زبان ها وجو دارد. مثلا اگر عدد دو را در در نظر بگیریم در زبان های فارسی اسپانیایی لاتین ایتالیایی و بسیاری زبان های دیگر تقریبا شبیه هم ادا می شود. بعد از آن زبان شناسان دیگر با تحقیق بیشتر به این شباهت پی بردند.  اما جالب اینجاست که واقعا اینکه ریشه زبان ها به یک منطقه جغرافیایی برگردد بسیار تعجب برانگیز است. خوشبختانه ایران در راس این منطقه قرار دارد و این برای بسیاری از ایرانیان باعث افتخار است. شروع همه چیز از یک نقطه ، بحث های فلسفی زیادی را به راه می اندازد که مخالفان و موافقان زیادی را در پی دارد.

اما مهم ترین نقش را مهاجرت دارد. انسان ها از ابتدا به دنبال سرزمین های بهتر و زندگی بهتر بوده اند. زبان های هندواروپایی بیش از ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد شروع به گسترده شدن کردند. تقریبا از همان موقعی که تاریخ شروع به ثبت شد.

اما زبان های هندواروپایی از این جهت برای زبانشناسان بیشتر نمود پیدا می کند که با کشف شباهت ها و تفاوت ها و آنالیز آنها روش های جدیدی برای آموزش زبان می سازند.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده اکثر زبان های مهم دنیا و زبان های هندواروپایی در ایران است. برای ثبت نام و مشاوره با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ تماس بگیرید.