کلاس فشرده در مقابل کلاس عادی زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های فوق فشرده و عادی زبان چینی است. اما بیایید ببینیم کلاس فشرده در مقابل کلاس عادی زبان چینی از چه مزایا و چه معایبی برخوردار است و کدام برای شرایط شما مناسب تر است.

intensive vs normal chinese classes
intensive vs normal chinese classes

بیایید کلاس فشرده در مقابل کلاس عادی زبان چینی را بررسی می کنیم:

کلاس فشرده سریعتر و با بازده بسیار بیشتر است

کلاس های فشرده بسیار سریعتر از کلاس های عادی است. به همین دلیل کسای که نیاز به پیشرفت سریع دارند حتما به این کلاس ها نیاز دارند.

کلاس های فشرده نیاز به زمان بیشتری دارند

مسلما کلاس فشرده زبان چینی نیاز به زمان بیشتری برای آمادگی و مطالعه دارد.

کلاس های عادی برای افراد پر مشغله مناسب تر هستند

برای دیدن برنامه کلاس آموزش زبان چینی کلیک کنید

اگر درگیری شغلی زیادی دارید حتما کلاس های عادی را در نظر بگیرید زیرا برایتان بسیار مناسب تر هستند.

دوره کردن قسمت اساسیِ یادگیری زبان چینی است، و شاگردانی که آن را انجام نمی دهند بیشتر آنچه را که یاد گرفته اند فراموش می کنند. این واقعیت که دوره کردن اهمیت دارد چیزی است که بیشتر شاگردان می دانند، اما وقتی صحبت از چگونگیِ دوره کردن به میان می آید، مسائل مبهم تر می شوند.

اینکه به سادگی به محتوایی که قبلاً با آن آشنا بودید نگاهی بیندازید یا بازخوانی اش کنید رایج اما خیلی ناکارامد است؛ یادآوریِ فعال در قالب سوالات در تقویت حافظه ی طولانی مدت خیلی بهتر است.

روش های دیگر برای یادگیری چینی

بعد از آن روش های دیگری برای دوره کردن وجود دارد، مانند گوش کردن به زبان چینی یا خواندنش که ترکیبی جدید دارد، اما شامل کاراکترها، لغات و اصطلاحات مشابهی است که از قبل یاد گرفته اید. این چیزی است که خوانندگان رتبه دار و پادکست هایی در سطوح پایین تر از سطح خودتان برایش خوب است.

ما در این مقاله قصد داریم به جنبه ی مخصوصِ چگونگیِ دوره کردن بپردازیم، که زمانبندی نام دارد، یا بخواهیم خلاصه بگوییم: چه زمانی شما باید دوره کنید؟ منظورم زمانی از روز نیست، اگر چه این موضوع هم ارزش بررسی را دارد، بلکه توزیع دوره ی هر شخص در طول زمان است. این چیزی است که کاملاً درباره اش تحقیق شده است، پس اگر شما می خواهید بیشتر بخوانید، مرجع های انتهای این مقاله را بررسی کنید.

دوره های یک آیتم مخصوص، مانند یک کاراکتر یا لغت چینی، یا می تواند با هم و در دوره ی کوتاهی از زمان با شتاب یاد گرفته شود (گاهی در ادبیات مربوطه به آن تکرار انباشته می گویند) یا در طول زمان پخش شود (معمولاً به آن کلاس های عادی یا تکرار پخش شونده گفته می شود). روش اول وقتی رایج است که با شتاب برای امتحانات مدرسه آماده می شوید، از جمله برای دانشجوهای زبان چینی در دانشگاه.

روش دوم به عنوان یک استراتژی سنجیده برای مطالعه رایج نیست، اگر چه لیسنینگ و ریدینگ هم شاگردان را در برابر دوره های پخش شده قرار می دهد (درهر حال یک شاگرد متوسط به ندرت درگیرِ این نوع لیسنینگ یا ریدینگ می شود). حیف است که بیشتر از اینها از کلاس های عادی استفاده نمی شود، چون بارها اثبات کرده که خیلی موثرتر است.