کلاس لیسنینگ فشرده انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یک کلاس لیسنینگ فشرده انگلیسی در برنامه آموزشی خود قرار داده است که برای اکثر زبان آموزان به دلیل مشکل در مهارت شنیداری خود مفید خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر متن زیر را حتما بخوانید.

اما کلاس لیسنینگ فشرده انگلیسی به چه صورت برگزار می شود؟

کلاس لیسنینگ فشرده انگلیسی
کلاس لیسنینگ فشرده انگلیسی

لیسنینگ فشرده، در اصل روی تمارین خلاصه‌ی لیسنینگ تمرکز می‌کند. در حالی که معمولاً فقط چند دقیقه طول می‌کشند، مستلزم تمرین متمرکز و زیاد هستند.
این به این دلیل است که لیسنینگ فشرده، بیشتر روی فرم تمرکز می‌کند. وقتی شما تمرین لیسنینگ فشرده را انجام می‌دهید، یعنی به جای معنای کلی، بیشترین توجه خود را معطوف تلفظ، گرامر و لغت می‌کنید.
با تمرکز کردن روی این جوانب، تمرین لیسنینگ فشرده به شاگردان کمک می‌کند تا برای کسب زبان زمینه‌سازی کنند. چون شما دارید قسمت‌های اصلی زبان را می‌فهمید، می توانید در طول زمان این مهارت‌ها را گسترش دهید.
چون این به شنوندگان کمک می‌کند تا جوانب اصلی زبان را بفهمند، لیسنینگ فشرده به طور مخصوصی برای شاگردان سطح مبتدی و متوسط مهم است.

پیشنهاداتی برای تمرین لیسنینگ فشرده

•  از وبسایت‌های یادگیری همراه با قسمت‌های صوتی استفاده کنید. وبسایت‌های مفید زیادی وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها برای تمرین لیسنینگ فشرده استفاده کنید، چون ویژگی‌های زیادی فعالیت‌های صوتی را خلاصه می‌کنند.  وب سایت ما یکی از وبسایت‌ها است که از ادغام فعالیت‌های صوتی و نوشتاری استفاده می‌کند. حالت صوتی در تمرین لیسنینگ فشرده کمک کننده است چون فعالیت‌ها شما را مجبور می‌کنند تا روی گرامر و لغاتی که تازه یاد گرفته‌اید، تمرکز کنید.
•  از ایران آکسفورد  برای افزایش تجربه‌ی خود با ویدئو استفاده کنید. ایران آکسفورد  گزینه‌ای جالب، منعطف و کامل است که شما می‌توانید از آن برای تمرین لیسنینگ فشرده (و گسترده، همان‌طور که بعد مشاهده خواهیم کرد) استفاده کنیایران آکسفورد . از ویدئوهای معتبر و واقعی استفاده می‌کند مانند موزیک ویدئو، فیلم، اخبار و غیره. هر ویدئو همراه با زیرنویس است و زیرنویس ها با تفسیر همراه هستند که این دسترسی ساده‌ای را به تعریف هر لغت، جملات مثال گونه و تصویر مرتبط در اختیار شما قرار می دهد. اگر شما می‌خواهید بدانید که یک لغت چگونه در ویدئوهای دیگر استفاده شده است، می‌توانید به سادگی روی آن لغت کلیک کنید. از آن‌جا که ایران آکسفورد  اطلاعات لغت و فرم را در اختیار شما قرار می‌دهد، برای تمرین لیسنینگ فشرده عالی است.
به علاوه، ایران آکسفورد  یک ‘روش یادگیری’ خلاقانه هم پیشنهاد می‌کند که تمرین لیسنینگ فشرده ی اضافی را در اختیار قرار می‌دهد. روش یادگیری، ویدئوها و جملات مثال‌گونه و تصاویر را با تمارین و فلش کارت‌ها ترکیب می کند تا به شما کمک کند روی معنای لغت و استفاده‌ی آن تمرکز کنید.