راه هایی ساده و جذاب برای یادگیری سریعتر انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به راه هایی ساده و جذاب برای یادگیری سریعتر انگلیسی اشاره می کند. پس با ما همراه باشید و از این راه ها لذت ببرید.

راه هایی ساده و جذاب برای یادگیری سریعتر انگلیسی
راه هایی ساده و جذاب برای یادگیری سریعتر انگلیسی

به راه هایی ساده و جذاب برای یادگیری سریعتر انگلیسی توجه کنید:

همه ی ما هزاران بار شنیده ایم که تنها راه واقعی یاد گرفتن انگلیسی این است که کاملا در زبان غرق شویم، کلا هرجا که می روید با زبان احاطه شوید. ولی ما می خواهیم فراتر رویم و روش هایی ساده و سریع برای شروع غرق شدن در زبان را پیدا کنیم. بنابراین گروه تحقیقاتی ما ۱۰ مرحله را معرفی کردند که می توانید دنبال کنید، به این ترتیب یادگیری انگلیسی سریع تر و لذت بخش تر خواهد شد.

۱: کانال های رادیویی و پادکست های انگلیسی در آیتیونز پیدا کنید:

درمورد هر موضوعی که فکرش را بکنید هزاران هزار پادکست وجود دارد: سرگرمی،سیاست، اخبار. یک راه خوب برای یافتن پادکست پیدا کردن آن از کانال تلویزیونی است که همیشه تماشا می کنید. دنبال چیزی باشد که برایتان جالب است و هنگام رانندگی به آن گوش دهید. اینگونه گوش هایتان را تعلیم می دهید!

۲: در یوتیوب ویدیوهای برتر را چک کنید و حداقل چند دقیقه تماشا کنید.

اکثر آنها خنده دار هستند! این خیلی ارزشمند است! سعی کنید نظرات را بخوانید و واژگان و جملاتی را که با آشنایی ندارید را بردارید، ولی مراقب باشید چون چیزهای عجیب غریبی در نظرات یوتیوب وجود دارد.

۳: به زبان انگلیسی برای خودتان حرف بزنید و آواز بخوانید:

وقتی در خانه ، و البته در حمام، تنها هستید شروع به حرف زدن کنید! هر طور که دوست دارید آهنگی را به انگلیسی بخوانید، درمورد آب و هوا یا هر موضوع دیگری حرف بزنید. این کار را تکرار کنید و تلفظ شما به طور چشمگیری بهبود پیدا خواهد کرد-تضمین شده است!

۴: آیا بت انگلیسی بان دارید؟ به یوتیوب بروید و تمام مصاحبه های آن فرد به انگلیسی را تماشا کنید.

می توانید ساعت ها به مصاحبه ها گوش فرا دهید و قطعا احساس نخواهید کرد که دارید درس می خوانید. ولی اینگونه است! به شما کمک بزرگی می کند.

۵: در پارک یا اتوبوس کنار افرادی بنشینید که انگلیسی حرف می زننند. به حرف هایشان گوش دهید….

خب حالا فالگوش فضول نشید! ولی ببینید کدام واژگان را می توانید متوجه شوید و به جریان مکالمه گوش دهید. چقدر متوجه شدید؟ درمورد چه موضوعات عمومی صحبت می کردند؟ آیا لغت جالبی شنیدید که بعدا بخواهید دنبالش بروید؟

۶: به بیلبوردها، علائم،تبلیغات،دکه های مجلات و اسامی ساختمان ها توجه کنید.

نگاه کنید و به معنی این تبلیغات فکر کنید. چند لغت را بلد هستید؟ آیا آن واژگان را جای دیگری دیده اید؟ با چیزی که میبینید جمله سازی کنید.

۷: موزیک دوست دارید؟ سعی کنید واژگان/شعر آهنگ های مورد علاقه تان را بفهمید.

به ویدئوکلیپ های همراه شعر در یوتیوب نگاه کنید و همراه آن آواز بخوانید. ترجمه آن را بخوانید و دایره واژگان خود ر بسازید. به نسخه ی ” سانسور” شده ی آهنگ ها گوش دهید و سعی کنید بفهمید چه واژه هایی را حذف کرده اند. جالب است!

۸: به کلیپ ها، سریال ه و برنامه های انگلیسی تلویزیون نگاه کنید.

مهم نیست اگر متوجه نمی شوید که چه می گویند، در هرصورت تماشا کنید! سعی کنید بفهمید چرا چیزی خنده دار یا غم انگیز است. اگر شوخی به خود لغت مربوط باشد، پس شاید به همین دلیل آن شوخی در زبان مادری شما بی معنی است. پس بهترین ترجمه به زبان مادری شما چه خواهد بود؟

۹: در مکالمات فیسبوک با دوستانی که انگلیسی پست می گذارند شذرکت کنید.

هنگامیکه در لیست خود افراد انگلیسی زبان دارید، روزانه پست های آنها را میبینید و اطلاعات سطحی درمورد اخبار و کلیپ هایی به زبان انگلیسی بدست خواهید آورد. دوستان شما می توانند معلم شما باشند! پست های آنها اساسا بهترین منابع را برای مطالعه شما دسته بندی می کنند.

۱۰: تولید،تولید،تولید.

مهم نیست چقدر خجالتی هستید یا چقدر انگلیسی ” نمی فهمید” ، خودتان را مجبور کنید که حرف بزنید.

به توریستی که به نظر می رسد گم شده کمک کنید. آنها اهمیت نخواهند داد که با زبان کلنجار می روید تا موقعی که به آنها لطف می کنید.