روش های جالب برای یادگیری زبان روسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش های جالب برای یادگیری زبان روسی اشاره می کند که برای زبان اموزان روسی که تازه شروع به یادگیری این زبان کرده اند می تواند بسیار جالب باشد.پس حتما این روش های جالب را در یادگیری زبان روسی به کارببندید.

روش های جالب برای یادگیری زبان روسی

روش های جالب برای یادگیری زبان روسی

اما روش های جالب برای یادگیری زبان روسی را با هم می بینیم:

۱

با یک خانواده ی روسی زندگی کنید. اگر شما قادر هستید تا به یک کشور روسی زبان بروید، باید در خانه ای بمانید که به زبان شما صحبت نمی شود. شما به این روش مجبور هستید که فقط به زبان روسی ارتباط برقرار کنید. اگر شما فهمِ ابتداییِ زبان را نداشته باشید، احتمال دارد چند ماه یا بیش تر طول بکشد. با این حال، بودن در موقعیتی که بتوانید فقط به زبان روسی ارتباط برقرار کنید به شما کمک خواهد کرد تا فوری آن را بیاموزید.

 • وقتی خود را در زبان روسی غرق کنید ، داشتن دانش اولیه از ساختار گرامر و لغات ترجیح داده می شود. شما به این روش قادر هستید تا بیش ترِ آن چه را که می شنوید، متوجه شوید، و برای فهمیدنِ خیلی بیش تر به سرعت پرورش می یابید.

۲

به روسیه بروید. اگر شما به روسیه بروید، احتمال دارد آن جا را دوست داشته باشید. رفتن به روسیه همچنین می تواند یک گزینه باشد. اگر شما به شکل دائمی تر خود را در غوطه وریِ کامل قرار دهید، به طور زیادی انگیزه می گیرید که هم زبان روسی را متوجه شوید و هم به آن زبان صحبت کنید. شما فوری می آموزید تا بتوانید در جامعه عملکرد بهتری داشته باشید.

 • بهتر است قبل از این که به کشوری جدید بروید مردم را بشناسید. آن ها به شما کمک خواهند کرد تا جایی را برای زندگی پیدا کنید، دوست پیدا کنید، امنیت داشته باشید، و غیره.
 • احتمال دارد که شما قبل از تصمیم گیری برای رفتن به آن جا بخواهید از آن محل بازدید کنید.

۳

در یک دوره ی فوق فشرده زبان روسی شرکت کنید. بعضی از کالج ها و مراکز آموزش دوره های زبان روسی همانند آموزشگاه زبان ایران آکسفورد را به جای دوره ی آنلاین در محل و با امکانات خود ارائه می کنند. شرکت در دوره ای را امتحان کنید که معلمش فقط به زبان روسی صحبت می کند. در طول زمان کلاس، شما فقط به زبان روسی می شنوید، می خوانید، و صحبت می کنید. اگر شما در یک منطقه ی روسی  زبان زندگی نمی کنید، این روشی خوب برای غوطه ور سازی خود است.

 • حواستان به ارائه ی دوره های دانشگاه محلی یا مراکز اجتماعات خود باشد و این کار را از طریق مشاهده ی کاتالوگ آن ها به طور آنلاین انجام دهید یا به آن ها زنگ بزنید.

۴

 • یک دوست روس پیدا کنید. اگر شما قادر نیستید تا به یک کشور روسی زبان بروید، محلی خوب برای شروع کردن این است که یک دوست روسیِ پیدا کنید. دوست روس به این معنا است که شما به صورت همیشگی با یک گویشور بومی روسی ملاقات می کنید. آن ها به شما زبان روسی می آموزند، و شما زبان خود را به آن ها آموزش می دهید.
 • به یاد داشته باشید در حالی که این روش و ترتیب رایگان است، به این معنا نیست که راحت خواهد بود. دوست روس شما احتمال دارد در آموزش دادن خوب نباشد، و یا برعکس باشد.
 • شما باید موقعی که با دوست روس خود نیستید، مطالعه کنید تا آن چه را که هر دفعه یاد می گیرید، فراموش نکنید.
 • از هر روشی که می دانید، استفاده کنید، خواه یک کتاب زبان روسی باشد، یا یک کتاب کار، وبسایت، اپلیکیشن، و غیره.
 • از دوست روس خود بخواهید تا به شما ساختار فعل، و لغات را بیاموزد، و از هر چیزی که یاد گرفتید، امتحان بگیرد.

۵

خود را با رسانه ی روسی محاصره کنید. اگر شما نمی توانید به یک کشور روسی زبان بروید، روش دیگر تمرین غوطه وری این است که خود را در خانه غوطه ور سازید. تمام رسانه های خود را به زبان روسی بگذارید. ایستگاه های رادیویی آنلاین روسی را پیدا کنید، فیلم ها و برنامه های تلویزیونی روسی زبان را تماشا کنید، به موسیقی روسی گوش کنید، و غیره.

 • شما می توانید تنظیمات زبان کامپیوتر، تبلت، و تلفن همراه هوشمند خود را به روسی تغییر دهید.

۶

فقط به زبان روسی بخوانید. برای این که به فهمیدن زبان روسی از طریق بصری کمک کنید، فقط خواندن به روسی را امتحان کنید. روزنامه، کتاب، و مجلات را فقط به زبان روسی بخرید. به وبسایت های روسی بروید و مقالات وبسایت و webzines را به زبان روسی بخوانید.

 • تغییر تنظیمات زبان رسانه های اجتماعی خود را به روسی امتحان کنید.
 • برای مثال، شما می توانید با کلیک کردن روی “تنظیمات”، و سپس “زبان” در گوشه ی سمت راست بالا بعد از ثبت کردن، زبان فیس بوک خود را به روسی تغییر دهید.

۷

 • نوشتن به زبان روسی را تمرین کنید. این که قادر باشید به زبان روسی بنویسید مدرکی است برای این که شما دارید آن زبان را یاد می گیرید. هر موقع که فرصت داشتید، افکار خود را به زبان روسی بنویسید. یک کلاس این موقعیت را فراهم می کند و به شما بازخورد ارائه می دهد. اگر شما در کلاسی نیستید، یافتن یک گویشور روسی را امتحان کنید تا برای هم نامه و ایمیل بنویسید.

 

مقالات مرتبط

دو اپلیکیشن بسیار خوب برای آموزش زبان روسی

برای یادگیری زبان روسی دو اپلیکیشن بسیار خوب برای آموزش زبان روسی معرفی می کند که بسیار جالب و مفید هستند. اگر شما هم زبان روسی را دوست دارید پس با ما همراه باشید. اما دو اپلیکیشن بسیار خوب برای آموزش زبان روسی را ببینید: Говоришь по-рýсски? یادگیری یک زبان جدید با این ۲ اپلیکیشن هرگز تا این حد بامزه […]

چگونه به زبان روسی بخوانیم؟

همواره در کلاس های زبان روسی خود مشکل اصلی زبان آموزان را در بخش Reading می داند. امروز می خوهیم این سوال را جواب بدهیم که چگونه به زبان روسی بخوانیم؟ پس با ما همراه باشید. اما چگونه به زبان روسی بخوانیم؟ در کلاس امروز، موضوع صحبت به زبان روسی مطرح شد. اغلب معلم ها موافق هستند که ریدینگ بهترین […]

چطور به سریع صحبت کردن در زبان روسی عادت کنیم

زبان روسی را به عنوان یکی از کاربردی ترین زبان های زنده دنیا آموزش می دهد. اما امروز می خواهیم برای زبان اموزان بیان کنیم که چطور به سریع صحبت کردن در زبان روسی عادت کنیم ؟ این متن جواب این سوال را خواهد داد. اما چطور به سریع صحبت کردن در زبان روسی عادت کنیم : Ты говоришь по-русски? […]

روش های جالب برای تقویت مهارت های زبان روسی

به روش های جالب برای تقویت مهارت های زبان روسی اشاره می کند که بسیار برای شما می تواند جالب و کاربردی باشد. پس حتما این روش ها را بخوانید و امتحان کنید. به روش های جالب برای تقویت مهارت های زبان روسی توجه کنید: یادگیری زبان روسی می تواند یک تجربه ی دلهره آور باشد و گاهی اوقات کاملاً […]

چطور بهتر با دوستانمان زبان یاد بگیریم

به یکی از مهم ترین قسمت های آموزش زبان که اموزش از طریق دوستان و هم کلاسی هاست اشاره می کند. پس چطور بهتر با دوستانمان زبان یاد بگیریم ؟ این سوالی است که در زیر سعی کرده ایم برای آن پاسخی بیابیم. اما چطور بهتر با دوستانمان زبان یاد بگیریم مطالب نامحدودی در اینترنت به یادگیری زبان‌ها اختصاص داده […]

چرا زبان روسی را در روسیه یاد بگیریم؟

برگزار کننده دوره های آموزش زبان روسی و دیگر زبان های خارجی می باشد. اما امروز به تجربه یکی از زبان آموزان اشاره می کنیم که معتقد است باید در روسیه زبان روسی را یاد گرفت و اینکه چرا زبان روسی را در روسیه یاد بگیریم؟ اما چرا زبان روسی را در روسیه یاد بگیریم؟ مفاهیم را در بافت آن‌ها […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ