معرفی کردن به زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش هایی برای معرفی کردن به زبان فرانسه اشاره می کند که برای معرفی کردن خودتان در هر شرایطی می توان استفاده کرد. پس برای این کار با ما همراه باشید.

introducing in french language
introducing in french language

روش های معرفی کردن به زبان فرانسه

گام اول: دیالوگ زیر را گوش کنید و آن چه را که می شنوید تکرار کنید

Bonjour, je m’appelle Benjamin

Salut ! Moi c’est Marie. Enchantée

گام دوم: فهمیدن دیالوگ

Bonjour

احتمالاً از قبل با واژه ی “bonjour” آشنایی دارید. این کلمه رایج ترین روش گفتن “سلام” در  است. می توانید با خیال راحت در تمامی موقعیت ها از آن استفاده کنید. 

Salut

 “Salut” معادل “سلام” در انگلیسی است. این کلمه را می توان برای افراد آشنا و بچه ها به کار برد. اگر مطمئن نیستید، همان“bonjour”  را بگویید.

Je m’appelle Benjamin

به صورت تحت الفظی به معنای ” خودم را بنجامین صدا می زنم” می باشد. این جمله معادل ” اسم من بنجامین است” در انگلیسی است.

مانند “سلام”  می توان در تمامی موقعیت ها از آن استفاده کرد. هرچند که در یک موقعیت رسمی باید نام خانوادگی تان را به آن اضافه کنید.

“M’appelle” اول شخص فعل “s’appeler”   (نامیده شدن) در زمان حال است. در این لحظه نیازی نیست تا صرف های زمان حال را از حفظ بدانید، اما داشتن اطلاعات پایه مفید است.

Moi c’est Marie

تحت الفظی به معنای ” من، ماری است” است. روشی غیر رسمی برای معرفی خود بعد آنکه شخص دیگر هم تازه این کار را کرده است.

در مورد ساختار این جمله نگران نباشید. تمام چیزی که الان نیاز دارید تا بدانید این است که صرف افعال  بسته به ضمیری که به کار می رود، متفاوت است. “Est” معادل “هست” در انگلیسی است.

در موقعیتی غیر رسمی، می توان “je suis”, “je m’appelle”یا “moi c’est”  را نادیده گرفت و تنها اسم تان را بعد از “bonjour” یا “salut” بگویید.

Salut, je m’appelle Benjamin

Salut, Marie

Enchanté(e)

 “Enchanté”، تحت الفظی به معنای “خوشحال شده” می باشد. معادل ” خوشحالم که می بینم‌تان/ از آشنایی با شما خوش وقتم” است. این کلمه را می توان در تمام موقعیت ها به کار برد.

برخلاف انگلیسی،  از جنسیت های مختلفی استفاده می کند (مذکر و مؤنث). صفات، ضمایر و افعال بر اساس جنسیت فاعل تغییر می کنند.

در مورد “enchanté”  ، اگر خانم هستید باید به انتهای کلمه “e” را اضافه کنید تا بشود “enchantée”.

چون جنسیت ها وجه ضروری زبان  هستند، تسلط بر آن ها از ابتدای کار به طرز شگرفی به شما کمک خواهد کرد. پیش از آن که درس بعدی از این دوره ی مکالمه ی ابتدایی  را شروع کنید، این ها را مرور کنید.

مقالات مرتبط

چه طور به زبان فرانسه بگویید “دوستت دارم”؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش بررسی می کند که چه طور به زبان فرانسه بگویید “دوستت دارم”؟ اگر می خواهید به بهترین شکل احساسات خود را به زبان فرانسه ابراز کنید این متن را تا انتها و به دقت دنبال کنید. اما چه طور به زبان فرانسه بگویید “دوستت دارم”؟ : این مقاله به شما نشان خواهد داد […]

یادگیری کلمات زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به یادگیری کلمات زبان فرانسه اشاره می کند و اینکه چطور کلمات رزیان فرانسه را بیشتر و راحت تر به ذهن بسپاریم. لغات واقعیِ مورد استفاده توسط مردم واقعی در موقعیت های روزانه. پس با ما همراه باشید. به راهنمای یادگیری کلمات زبان فرانسه توجه کنید: یک روش خوب برای شروع، یادگیری رایج ترین لغات است. […]

چرا لازم نیست که شما برای یادگیری زبان فرانسه در فرانسه زندگی کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که چرا لازم نیست که شما برای یادگیری زبان فرانسه در فرانسه زندگی کنید . البته که سفر به فرانسه می تواند برای شما بسیار مفید باشد اما بدون سفر و زندگی در فرانسه هم می توانید فراگیری زبان فرانسه را انجام دهید. اما چرا لازم نیست که شما برای یادگیری […]

اصطلاحات رایج فرانسه با میوه ها و سبزیجات

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اصطلاحات رایج فرانسه با میوه ها و سبزیجات اشاره می کند که اغلب فرانسوی ها در شرایط مختلف از آن استفاده می کنند. پس با ما همراه باشید و بیشتر با این اصطلاحات آشنا شوید. به اصطلاحات رایج فرانسه با میوه ها و سبزیجات توجه کنید: بسیاری از عبارات و اصطلاحات فرانسه شامل اسامی میوه […]

۳ نکته ی گرامر برای مبتدی ها برای زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ نکته ی گرامر برای مبتدی ها برای زبان فرانسه اشاره می کند که اگر تازه شروع به آموزش زبان فرانسه کردیه اید مطمئنا بسیار برایتان مفید خواهد بود. پس با ما همراه باشید. ۳ نکته ی گرامر برای مبتدی ها برای زبان فرانسه را ببینید: ۱– جنسیت را با مسئولیت خود نادیده بگیرید در […]

روش های سرگرم کننده برای یادگیری زبان فرانسه

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به برخی از روش های سرگرم کننده برای یادگیری زبان فرانسه اشاره می کند که می توانید در مسیر رفت و امد و یا هر جای دیگری از آنها برای بهبود زبان فرانسه خود استفاده کنید. به روش های سرگرم کننده برای یادگیری زبان فرانسه توجه کنید: به پادکست ها گوش کنید پادکست ها یکی از […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ