معرفی کردن خود به زبان ژاپنی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش هایی برای معرفی کردن خود به زبان ژاپنی می پردازد. معرفی کردن خودتان اولین گام برای برقراری یک مکالمه در زبان ژاپنی است. پس با ما همراه باشید تا به این روش ها بیشتر آشنا شوید.

معرفی کردن خود به زبان ژاپنی
معرفی کردن خود به زبان ژاپنی

به اصطلاحات معرفی کردن خود به زبان ژاپنی توجه کنید:

گرامر

Wa (は) حرفی است که مشابه حروف اضافه ی انگلیسی است اما همیشه بعد از اسم می آید. Desu (です)یک نشانگر موضوع است و می توان آن را به عنوان “is” یا “are” ترجمه کرد. به عنوان نشانه ی تساوی هم به کار می رود.

  • Watashi wa Yuki desu. 私はゆきです。 – من یوکی هستم.
  • Kore wa hon desu. これは本です。 – این یک کتاب است.

ژاپنی ها اغلب وقتی موضوع برای شخص دیگر واضح است آن را حذف می کنند.

موقع معرفیِ خود، “watashi wa (私は)”  می تواند حذف شود. این برای یک شخص ژاپنی طبیعی تر جلوه می کند. در مکالمه، به ندرت از “watashi (私)”  استفاده می شود. به طرز مشابهی از “Anata (あなた)” که به معنای شما است، اجتناب می شود.

از “Hajimemashite (はじめまして)”  موقع ملاقات با یک شخص برای دفعه ی اول استفاده می شود. “Hajimeru (はじめる)” فعلی است که یعنی “شروع کردن”. “Douzo yoroshiku (どうぞよろしく)” موقعی استفاده می شود که شما خود را معرفی می کنید، و مواقع دیگر وقتی درخواستی از کسی دارید از آن استفاده می کنید.

علاوه بر خانواده یا دوستان صمیمی، ژاپنی ها را به ندرت با اسمشان خطاب می کنند. اگر شما به عنوان یک دانش آموز به ژاپن می روید، مردم احتمالاً اسم کوچکتان را می گویند، اما اگر برای تجارت به آن جا می روید، بهتر است که خود را با نام خانوادگی معرفی کنید.

مکالمه ای به زبان ژاپنی

ゆき: はじめまして、ゆきです。 どうぞよろしく。

マイク: はじめまして、マイクです。 どうぞよろしく。

مکالمه ای به زبان انگلیسی

یوکی: حالتان چه طور است؟ من یوکی هستم. از ملاقات با شما خوشبختم.

مایک: حالتان چه طور است؟ من مایک هستم. از ملاقات با شما خوشبختم.