تاریخ آزمون آیلتس ۲۰۲۰ IELTS (آکادمیک و جنرال)

تقویم آزمون آیلتس ۲۰۲۰ (۱۳۹۸-۱۳۹۹)

آیلتس در سال ۲۰۲۰ در زمان های متفاوتی در مرکز آزمون های مختلف برگزار می شود. قبل از ثبت نام در آزمون IELTS نکاتی را باید در تاریخ آیلتس توجه داشته باشید. حتما به این نکات توجه کنید تا مشکلی برای ثبت نام شما پیش نیاید. این نکات را در نظر بگیرید:

  • تاریخ آیلتس ۲۰۲۰ برای IELTS آکادمیک و جنرال متفاوت است. (اگر چه ممکن است در یک روز هر دو آزمون وجود داشته باشند، اما مطمئن شوید نوع آزمونی که می خواهید، در آن روز وجود داشته باشد)
  • در صورتی که قصد کنسل کردن و یا تغییر زمان IELTS را دارید به لینک تغییر تاریخ آیلتس بروید.
  • ممکن است هر شهر به غیر از تهران، زمان های خاصی را داشته باشد. برای انتخاب شهر و مرکز آزمون بر روی لینک ثبت نام آیلتس کلیک کنید.
تاریخ آزمون آیلتس
تاریخ آزمون آیلتس

لیست زمان برگزاری آزمون آیلتس ۲۰۲۰ ( ۱۳۹۸-۱۳۹۹)

تاریخ آیلتس January 2020 (دی و بهمن ۱۳۹۸)

  • Saturday 4 January 2020, Academic only
  • Saturday 11 January 2020, Academic and General Training
  • Thursday 16 January 2020, Academic only
  • Saturday 18 January 2020, Academic and General Training

تاریخ آیلتس ۲۰۲۰ February (بهمن و اسفند ۱۳۹۸)

  • Saturday 1 February 2020, Academic and General Training
  • Saturday 8 February 2020, Academic only
  • Thursday 13 February 2020, Academic and General Training
  • Saturday 22 February 2020, Academic only

تاریخ آیلتس March 2020 (اسفند ۱۳۹۸ – فروردین ۱۳۹۹)

  • Thursday 5 March 2020, Academic only
  • Saturday 7 March 2020, Academic and General Training
  • Saturday 14 March 2020, Academic only
  • Saturday 21 March 2020, Academic and General Training

تاریخ آیلتس April 2020 (فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹)

با توجه به شیوع ویروس کرونا، کلیه آزمون های آیلتس تاریخ فروردین و اردیبهشت سال ۱۳۹۹ ( March & April 2020) کنسل شدند.

  • Saturday 4 April 2020, Academic and General Training
  • Saturday 11 April 2020, Academic only
  • Saturday 18 April 2020, Academic and General Training
  • Thursday 30 April 2020, Academic only

تاریخ آیلتس May 2020 ( اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۹)

  • Saturday 9 May 2020, Academic only
  • Saturday 16 May 2020, Academic only
  • Thursday 21 May 2020, Academic and General Training
  • Saturday 30 May 2020, Academic and General Training

تاریخ آیلتس June 2020 (خرداد و تیر ۱۳۹۹)

  • Saturday 6 June 2020, Academic only
  • Saturday 13 June 2020, Academic and General Training
  • Thursday 18 June 2020, Academic only
  • Saturday 20 June 2020, Academic and General Training

تاریخ آیلتس ۲۰۲۰ July (تیر و مرداد ۱۳۹۹)

  • Thursday 2 July 2020, Academic only
  • Saturday 11 July 2020, Academic and General Training
  • Saturday 18 July 2020, Academic only
  • Saturday 25 July 2020, Academic and General Training

تاریخ آیلتس August 2020 (مرداد و شهریور ۱۳۹۹)

  • Thursday 6 August 2020, Academic only
  • Saturday 8 August 2020, Academic and General Training
  • Saturday 22 August 2020, Academic and General Training
  • Saturday 29 August 2020, Academic only

تاریخ آیلتس September 2020 (شهریور و مهر ۱۳۹۹)

  • Saturday 5 September 2020, Academic only
  • Saturday 12 September 2020, Academic and General Training
  • Thursday 17 September 2020, Academic and General Training
  • Saturday 26 September 2020, Academic and General Training

تاریخ آیلتس October 2020 (مهر و آبان ۱۳۹۹)

  • Saturday 10 October 2020, Academic only
  • Thursday 15 October 2020, Academic only
  • Saturday 24 October 2020, Academic and General Training
  • Saturday 31 October 2020, Academic and General Training

تاریخ آیلتس November 2020 (آبان و آذر ۱۳۹۹)

  • Saturday 7 November 2020, Academic only
  • Thursday 12 November 2020, Academic and General Training
  • Saturday 21 November 2020, Academic and General Training
  • Saturday 28 November 2020, Academic only

تاریخ آیلتس December 2020 (آذر و دی ۱۳۹۹)

  • Thursday 3 December 2020, Academic only
  • Saturday 5 December 2020, Academic only and General Training
  • Saturday 12 December 2020, Academic only
  • Saturday 19 December 2020, Academic and General Training

قبل از ثبت نام در IELTS باید زمان ها و اطلاعات لازم را تهیه کنید. برای آموزش تصویری نحوه ثبت نام IELTS را ببنید.

زمان برگزاری IELTS در مراکز مختلف در ایران

تمامی مراکز آزمون IELTS در ایران در این زمان های بالا ملزم به برگزاری آزمون هستند. بدیهی است آموزشگاه زبان ایران آکسفورد هیچ گونه دخل و تصرفی در این زمان ها ندارد.

زمان برگزاری IELTS در مرکز ایرسافام

مرکز آزمون IELTS ایرسافام در سال ۲۰۲۰ دقیقا در زمان های ذکر شده در بالا آزمون برگزار خواهد کرد.

زمان برگزاری IELTS در مرکز دانشگاه آزاد

مرکز آزمون دانشگاه آزاد متاسفانه در وب سایت خود زمان های به روز ارائه نمی دهد. در صورت ارائه سریعا در همین مطلب به شما اطلاع رسانی می شود.

زمان برگزاری IELTS در مرکز آیلتس تهران

مرکز آیلتس تهران تقریبا در تمامی زمان های ارائه شده در بالا امتحان IELTS را برگزار می کند. البته مرکز های Offsite آیلتس تهران نیز به همین صورت در همین زمان ها آزمون را برگزار می کنند. مرکز های زیر همه از سنترهای offsite آیلتس تهران می باشند.

  • موسسه پارسیان
  • موسسه IELTS پروشات
  • موسسه آموزش عالی دانش پژوهان اصفهان

زمان برگزاری IELTS مرکز عصر دین و دانش

موسسه عصر دین و دانش همانند تمامی مراکز offsite خود در زمان های مشخص ارائه شده توسط IDP آزمون IELTS را برگزار می کند. تقریبا هر کدام از این زمان ها دو مرتبه این امتحان را برگزر می کنند و یکی از فعال ترین مرکز های IELTS ایران مرکز عصر دین و دانش و Offsite های آن می باشند. مراکز Offsite عصر دین و دانش در زیر آورده شده اند.

  • موسسه فرهنگی مهر آریا دانش
  • موسسه آموزشی علوم و فنون پاراکس

به دلیل بالا رفتن هزینه IELTS ، حتما قبل از ثبت نام مطلب آموزش تضمینی آیلتس را بخوانید

سوالات پرکاربرد در مورد زمان برگزاری IELTS

آیلتس در چه تاریخ هایی برگزار می شود؟

آزمون آیلتس معمولا ۴۸ بار در سال برگزار می شود. به صورت متوسط در هر ماه ۴ تاریخ برگزاری IELTS وجود دارد.

چگونه باید تاریخ آیلتس را تغییر دهیم؟

برای این کار باید به پروفایل ثبت نام خود در مرکز آیلتس بروید و فرم Refund یا Test Date Transfer را پر کنید. پس از انتخاب تاریخ جدید می توانید از زمان ثبت نام ایلتس خود پرینت بگیرید.
5/5 (1 Review)