آیا عربی سخت‌ترین زبان برای یادگیری است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های اموزش زبان عربی در ایران می باشد. این سوال بسیار پرسیده می شود که آیا عربی سخت‌ترین زبان برای یادگیری است؟ برای جواب تا انتها با ما باشید.

آیا عربی سخت‌ترین زبان برای یادگیری است؟
آیا عربی سخت‌ترین زبان برای یادگیری است؟

اما آیا عربی سخت‌ترین زبان برای یادگیری است؟

برای بسیاری از زبان‌آموزان پیدا کردن اینکه کدام زبان در دنیا سخت‌ترین برای یادگیری محسوب می‌شود، آسان است: همانی که الان در حال مطالعه‌اش هستید! اگر به دنبال بیش از یک جواب عینی باشیم، اغلب متخصصین، عربی را به عنوان سخت‌ترین زبان در دنیا برای یادگیری لیست می‌کنند

چرا عربی تا این حد سخت است؟

اول اینکه اغلب صامت‌ها با استفاده از انتهای دهان ساخته می‌شوند. آن‌ها بیشتر از صامت‌های انگلیسی آهنگی حلقی دارند. الفبای عربی نیز بسیار متفاوت از الفبای انگلیسی است. آوایی است و ۲۸ سمبل دارد که می‌تواند معنی را بسته به اینکه کجای کلمه قرار می‌گیرد تغییر دهد. یک مشکل متداول دیگر شیوه‌ی خواندن متن عربی است. عربی از راست به چپ خوانده می‌شود که کاملاً برعکس اغلب زبان‌های غربی است.

به علاوه‌ی همه‌ی این‌ها، عربی زبانی متشکل از گویش‌هاست. اگر یاد بگیرید که عربی استاندارد و مدرن را بخوانید و بنویسید، سپس همچنان باید بر گویش منطقه‌ایِ مشخصی مسلط شوید تا بتوانید واقعاً با مردم عربی‌زبان ارتباط برقرار کنید.

آیا چیزی هست که یادگیری زبان عربی را آسان‌تر کند؟

با این‌که عربی می‌تواند برای انگلیسی‌زبانان مشکل باشد، نیازی به تسلیم شدن نیست! با در نظر گرفتن ۳۰۰ میلیون نفری که در بیش از ۲۰ کشور در دنیا به عربی صحبت کرده، می‌نویسند و می‌خوانند، کار غیر ممکنی نیست!

استفاده از یک وب‌سایت معلم خصوصی مثل Live Lingua به شما راهنمای ساختاری لازم برای حرفه‌ای شدن در چنین زبان سختی را می‌دهد. اگر فقط شما باشید ، یک کتاب و تعدادی وب‌سایت اینترنتی کمک کننده باشد یادگیری زبان عربی سخت خواهد بود.

هم صحبت کردن و هم گوش کردن به زبان عربی تا جایی که ممکن است کمک کننده خواهد بود. به دنبال کلوپ‌های زبانی باشید (کتاب خانه‌ی شهر شما می‌تواند منبعی عالی باشد) که می‌توانید مهارت‌های زبانی خود را با بقیه تمرین کنید. حداقل ۱۵ دقیقه را فقط برای صحبت کردن به آن زبان کنار بگذارید.