آیا کشور یا زمان شرکت در آزمون در نمره موثر خواهد بود؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز بررسی می کند که آیا کشور یا زمان شرکت در آزمون در نمره موثر خواهد بود؟ بسیاری از زبان اموزان می گویند اگر در جایی دیگر ، یا حتی تاریخی دیگر امتحان می دادند نمره ای بهتر کسب می کردند و مثل بسیاری از افراد تئوری توطئه را دلیل عدم موفقیت خود می دانند.

آیا کشور یا زمان شرکت در آزمون در نمره موثر خواهد بود؟
آیا کشور یا زمان شرکت در آزمون در نمره موثر خواهد بود؟

اما آیا کشور یا زمان شرکت در آزمون در نمره موثر خواهد بود؟

بهانه‌های زیادی می‌شنویم از دانش‌آموزان تافل درباره‌ی دلایل اینکه نمره‌ی مورد نظرشان در تافل را کسب نمی‌کنند، مخصوصاً نمره‌ی ۲۶ به بالا در بخش اسپیکینگ تافل.

یکسری از آن دلایل عبارتند از اینکه: آزمون را در شهر مناسب، کشور مناسب یا حتی ماه مناسب نمی‌دهند. این‌ها تعدادی از دلایلی هستند که چرا دانش‌آموزان در آزمون شرکت کردند و نمره‌ی مورد نظرشان را کسب نکردند.

مهم نیست که تافل را در ایران بدهید یا در کشوری خارجی. ممتحن از سنجه‌هایی مشابه برای نمره‌دهی به پاسخ‌های شما استفاده می‌کند. ماهی که در آن آزمون می‌دهید هیچ ربطی به نمره‌ی فرد ندارد. پس دست از بهانه‌تراشی‌های این چنینی بر دارید.

بهانه‌ی دیگری که می‌شنویم اشاره به این است که ETS (سازمان برگزارکننده‌ی آزمون تافل) فقط می‌خواهد پول‌تان را بگیرد. این حرف بی‌معناست! اگر آمادگی کافی داشته باشید قطعاً می‌توانید نمره‌ی مورد نظرتان را در آزمون تافل و بخش اسپیکینگ تافل به دست آورید.

بهانه‌های دیگری هم وجود دارد که به گوش ما می‌رسد و نقطه‌ی اشتراک میان همه‌ی این بهانه‌ها این است که به چیزی خارج از خود فرد توانایی می‌بخشد؛ چراکه آن‌ها عوامل خارجی را مقصر می‌دانند.

اگر هر موقع متوجه شدید که دارید دنبال دلایل خارجی می‌گردید، باید برای‌تان نشانه‌ی هشدار باشد. دست از بهانه‌تراشی بردارید! اگر نمره‌ی مورد نظرتان را در آزمون تافل نگرفتید به‌خاطر کاری است که انجام ندادید. مشکل از خودتان است.

اگر نمره‌ی مورد نظرتان را در بخش اسپیکینگ تافل کسب نکردید، احتمالاً به این خاطر است که روانی صحبت‌تان به اندازه‌ی کافی خوب نبوده، یا چون لهجه‌ی غلیظی داشتید یا به اندازه‌ی کافی سریع صحبت نکردید یا چون لغات و عباراتی که به کار بردید صحیح نبودند.

و تنها راه برای درست کردن این مشکل، مسئولیت‌پذیری و قبول کردن این است که مشکل برای شما می‌باشد. تا وقتی منکر شوید هرگز به نمره‌ی مورد نظرتان در تافل و بخش اسپیکینگ تافل نخواهید رسید.

برای شرکت در کلاس های تافل با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.