آیا رایتینگ آیلتس سخت ترین بخش آیلتس است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این بخش به این مسئله می پردازد که آیا رایتینگ آیلتس سخت ترین بخش آیلتس است؟ یا نه . پس با ما همراه باشید و نکاتی را در مورد این بخش بررسی کنیم.

is ielts writing the most difficult task
is ielts writing the most difficult task

اما آیا رایتینگ آیلتس سخت ترین بخش آیلتس است؟

این که واقعاً در امتحانات ریدینگ و لیسنینگ آیلتس اشتباه کنید کار سختی است. حتی اگر شما در فهمیدن متن یا صدای ضبط شده مشکل داشته باشید، پرسشنامه ایده ی خیلی واضحی از آن چه که باید بنویسید را در اختیارتان قرار می دهد. و اگر شما مطمئن نیستید، می توانید همیشه حدس بزنید. شما در امتحان اسپیکینگ به مجموعه ای از سوالات جواب می دهید، پس حتی اگر در یکی از آن ها مرتکب اشتباه شوید، در سوال بعدی یک شانس دیگر خواهید داشت. تمرین ۲ رایتینگ متفاوت است – اگر شما سوال را متوجه نشوید، و در مسیر اشتباه قرار بگیرید، اصلاً هیچ نمره ای نمی گیرید. و معنایش می تواند از دست دادن نمره ی مورد نیازتان باشد.

بیایید با پرداختن به یک نمونه سوالِ تمرین ۲ رایتینگ شروع کنیم.

Task 2 رایتینگ

امروزه به نظر می رسد که ارزش یک شخص بر اساس جایگاه اجتماعی و داشتن ملک و اموال سنجیده می شود. ارزش های قدیمی، مانند شرافت، مهربانی و اعتماد دیگر مهم به نظر نمی رسند.

شما تا چه حد با این عقیده موافق یا مخالف هستید؟

برای جواب خود دلیل بیاورید و هر مثال مرتبطی از دانش یا تجربه ی خود را شامل کنید.

حداقل ۲۵۰ لغت بنویسید.

برای دینن آخرین منابع آزمون آیلتس کلیک کنید

من چه طور باید به این سوال پاسخ دهم؟

راحت ترین اشتباه این است که یک یا دو لغت را انتخاب کنیم، و تصمیم بگیریم که این ها تمرکز مقاله هستند. برای مثال، شما در فشار مرکز امتحان می توانید تصمیم بگیرید که درباره ی این مساله بنویسید که “جایگاه اجتماعی و ملک و اموال” امروزه چه قدر برای مردم مهم هستند. شما برای چنین مقاله ای نمره ی خوبی نخواهید گرفت چون به سوال جواب نداده اید.

اولین چیزی که شما باید انجام دهید این است که یک دقیقه را صرف خواندن سوال کنید و تصمیم بگیرید چه نوع مقاله ای را از شما می خواهد. در این مورد این یک مقاله ی “موافقت و مخالفت” است. شما به یک جنبه ی سوال نگاه می کنید (که مردم بر اساس جایگاه اجتماعی سنجیده می شوند)، سپس به جنبه ی دیگرش نگاهی می اندازید (که مردم بر اساس ارزش های قدیمی سنجیده می شوند). سرانجام، شما به یک نتیجه می رسید.