آیا یادگیری ژاپنی سخت است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های مختلف زبان ژاپنی را در موسسه برگزار می کند. اما سوال اینجاست که آیا یادگیری ژاپنی سخت است؟ می توانید با ما همراه باشید تا بهتر با جواب این سوال آشنا شوید.

"<yoastmark

اما آیا یادگیری ژاپنی سخت است؟

اگر از دیدگاه زبانشناسی نگاه کنید، ژاپنی یکی از آسان‌ترین زبان ها برای یادگیری توسط یک فرد مبتدی است. سیستم تلفظ آسانی دارد و به جز چند مورد، رویهم رفته قوانین گرامری واضحی دارد. محدودیت‌های مربوط به ساختار جمله نیز کم هستند. سخت‌ترین جنبه‌ی یادگیری زبان ژاپنی به تسلط روی خواندن و نوشتن کانجی مربوط می شود.

یک ویژگی جالب ژاپنی این است که توسط مرد، زن یا بچه به صورت متفاوت صحبت می‌شود. برای مثال راه‌های مختلف زیادی برای گفتن «من» وجود دارد و نوع آن بستگی دارد که در کدام دسته‌بندی قرار می‌گیرید. یک جنبه‌ی حتی گیج‌کننده‌تر این است که گوینده باید کلمات مناسب را بر اساس رابطه‌اش با مخاطب انتخاب کنند. یک جنبه‌ی دیگر که ممکن است برای خارجی‌ها سخت باشد این است که کلمات ژاپنی زیادی وجود دارند که یکسان تلفظ می‌شوند اما معنای متفاوتی دارند.

ژاپنی‌ها وقتی به زبان‌های دیگر صحبت می‌کنند معمولاً خجالت می‌کشند. برای همین گرفتاری خارجی‌ها برای صحبت به زبان ژاپنی را درک می‌کنند. اگر بخواهید با ژاپنی‌ها به زبان‌شان صحبت کنید خواهید دید که آن‌ها تحمل زیادی از خود نشان می‌دهند. از اشتباه کردن هراس نداشته باشید!

حالا شاید به نظر برسد که ژاپنی زبانی سخت است اما از تعداد زیاد خارجی‌هایی که به ژاپن می‌روند مشخص است که ژاپنی گفتاری خیلی هم مشکل نیست. فرد خواهد دید که پس از یکسال در ژاپن تسلط خوبی از زبان کسب خواهد کرد.

تخمین زده شده است که ۲٫۳ میلیون نفر در سرتاسر دنیا در سال ۲۰۰۳ زبان ژاپنی را یاد گرفته اند و این میزان رو به افزایش است. بزرگترین حوزه‌ی رشد را می‌توان در کشورهای آسه‌آن (انجمن ملل آسیای جنوب شرقی) مانند چین و کره پیدا کرد.