آیا یادگیری زبان آلمانی زمان بر است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از بهترین آموزشگاه زبان های آلمانی ایران امروز این سوال را مورد بررسی قرار می دهد که آیا آموزش زبان آلمانی زمان بر است؟ پس با ما باشید.

آیا آموزش زبان آلمانی زمان بر است؟
آیا آموزش زبان آلمانی زمان بر است؟

اما آیا آموزش زبان آلمانی زمان بر است؟

همه­ ی ما انگیزه­ های متفاوتی داریم برای یادگیری زبانی جدید اما آلمانی با بیش از ۲۰۰ میلیون گویشور در جهان، گزینه­ ای پرطرفدار و به شدت با ارزش است.

اما درست چقدر طول می­کشد که آلمانی یاد بگیریم؟ از همه چیز گذشته، همزمان که شروع به سفر آلمانی خود می­کنید، احتمالاً اهداف مشخصی در ذهن دارید و مهم است که راجع به میزان زمان رسیدن به آن هدف­ ها آگاهی­ هایی داشته باشید.

خوشبختانه، آلمانی برای گویشوران انگلیسی از زبان­ هایی راحت­ تری است که می­توانند یاد بگیرند. البته اینکه چقدر سریع آن را یاد بگیرید بستگی به چند چیز دارد:

  • تلاشی که حاضرید صرف کنید
  • هر چند وقت یکبار تمرین می­کنید
  • یافتن تکنیک یادگیری یا متد مناسب برای یادگیری

آلمانی در دسته­ ی دوم زبان­ ها (از نظر سختی) قرار می­گیرد و شبیه به انگلیسی حساب می ­شود. FSI تخمین می­زند که یادگیری آلمانی تقریباً ۳۰ هفته یا ۷۵۰ ساعت در کلاس برای یادگیری طول می­کشد.

این تحقیق بر روی گروهی از دانش ­آموزان صورت گرفت که ۲۵ ساعت در هفته را داخل کلاس گذرانده بودند و روزانه سه ساعت را صرف تمرین انفرادی می­کردند.

اگرچه این ممکن است خیلی زیاد به نظر برسد اما حتی زبان­ های مرتبط با انگلیسی مانند اسپانیایی و فرانسوی هم ممکن است تا ۲۴ هفته یا ۶۰۰ ساعت برای یادگیری طول بکشند.

سخت­ ترین زبان­ها مانند ماندارین چینی و ژاپنی ممکن است تا ۸۸ هفته یا ۲۲۰۰ ساعت برای یادگیری طول بکشند. آلمانی با در نظر گرفتن این حقایق واقعاً به آن اندازه که ممکن است فکر کنید طول نخواهد کشید.

عوامل مختلف بسیاری وجود دارند که تعیین می­کنند یادگیری آلمانی چقدر طول می­کشد.

انگیزه­ ی کلّی شما برای یادگیری، میزان قرارگیری در معرض این زبان، و یافتن معلم مناسب با متد صحیح تعدادی از مهم­ترین فاکتورهای دخیل هستند. به کار بستن آلمانی­ تان و تمرین آن در موقعیت­های روزانه نیز باعث بالا رفتن سرعت فرآیند یادگیری می­شود.