آیا یادگیری زبان لهستانی سخت است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این نکته اشاره می کند که آیا یادگیری زبان لهستانی سخت است؟ پس با ما همراه باشید تا جواب این سوال را بگیرید.

آیا یادگیری زبان لهستانی سخت است؟
آیا یادگیری زبان لهستانی سخت است؟

اما آیا یادگیری زبان لهستانی سخت است؟

آیا لهستانی سخت ترین زبان برای یادگیری است؟

اگر شما فکر می کنید جواب ‘نه’ است- از خواندن این پُست وبلاگ نگران نشوید. شما از قبل در مسیر درست هستید! اگر شما فکر می کنید جواب ‘بله’ است- ادامه دهید!

بسیاری از وب سایت ها، بلاگرها و افرادی که می شناسم، لهستانی را سخت ترین زبان نام گذاری کرده اند. من یک تئوری درباره ی این موضوع دارم و دوست دارم آن را با شما در میان بگذارم پس تحمل کنید!

لهستانی برای زبان آموزان مبتدی سخت است

تئوری من این است که افرادی که فکر می کنند لهستانی سخت است، آن هایی هستند که برای مدتی طولانی زبانی خارجی را یاد نگرفته اند تا حداقل کمی در آن حرفه ای شوند.

اگر شما فقط به زبان بومی خود صحبت کنید، چه طور می توانید بفهمید چه چیزی سخت است و چه چیزی نیست؟ مثل گفتن این حرف است که ساختن یک توستر از نو سخت تر از ساختن یک کتری بدون انجام کاری مشابه است.

به محض این که شما زبانی خارجی را خیلی روان صحبت کنید، به معیاری دست یافته اید که می توانید چیزها را با آن مقایسه کنید. همچنین ایده ای دارید مبنی بر اینکه چگونه یادگیری زبان رخ می دهد، شیوه ی یادگیری تان چیست، درکی از گرامر زبانی دیگر خواهید داشت و اینکه چگونه ساختارهای نحوی زبانهای دیگر کار می‌کنند. و همه ی این‌ها باعث می‌شود که یادگیری یک زبان دیگر به مراتب آسان تر شود!

چیز دیگری که به آن توجه کردم اینست که مردمی که می‌گویند زبان لهستانی سخت است (یا هر زبانی شبیه به آن) گویشوران بومی انگلیسی هستند. با اینحال زبان‌آموزان می‌دانند که انگلیسی یکی از آسان‌ترین زبان ها برای یادگیری است چون دستور زبانی نسبتاً آسان دارد، قوانین آن موارد استثنای کمی دارد و تلفظ آسان دارد. و همچنین به خاطر اینست که زبانی است که بسیاری از مردم با آن بزرگ می‌شوند- در حین تماشای کارتون‌ها، بازی‌های ویدئویی، گوش دادن به موسیقی آمریکایی و غیره.

آن‌چه اساساً می‌گویم این است که اگر در حال حاضر به یک زبان خارجی تکلم می‌کنید، احتمال کمتری دارد که فکر کنید زبان لهستانی سخت است، نسبت به کسی که هیچ زبان خارجی اصلاً صحبت نمی‌کند.