آیا یادگیری زبان تایلندی سخت است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها موسسه زبان چینی در ایران می باشد که آموزش زبان تایلندی را نیز در برنامه های خود جای داده است. اما سوال اینجاست که آیا یادگیری زبان تایلندی سخت است؟ امروز این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم.

is thai language difficult

آیا یادگیری زبان تایلندی سخت است؟

جواب دادن به این سوال که یک زبانِ مخصوص سخت است یا نه همیشه گول زننده است.
آن چه که باعث می شود تا یک زبان سخت باشد برای یک گویشور بومی انگلیسی و یک گویشور بومی چینی مشابه نیست.
در حالی که حرفه ای شدن در تایلندی کار یک عمر است، اصول تایلندی به قدر کافی صریح است که شما بتوانید خیلی سریع از آن زبان دانش کسب کنید و از آن در مکالمه استفاده کنید.
خیلی از چیزها تایلندی را برای مبتدیان صریح می سازند، به خصوص موقعی که با بعضی از زبان های اروپایی مقایسه می شوند، برای مثال:
افعال صرف نمی شوند.
اسامی حالت جمع یا جنسیت ندارند (اگرچه شما باید طبقه بندی ها را بیاموزید)
زمان ها (حال استمراری، گذشته، غیره) به جای این که با حالات پیچیده ی فعل نشان داده شوند با “لغات زمانی” ساده نشان داده می‌ شوند (برای یک مباحثه ی جالب از این مساله به این جا توجه کنید).
لغات تایلندی در مقایسه با مثلاً زبان های اروپایی تمایل دارند تا کوتاه تر باشند.
(تعدادی ویژگی در زبان تایلندی وجود دارند که در مجموع در انگلیسی نادیده گرفته می شوند، مانند نشان دادن جایگاه اجتماعی، یا حفظ ثبت درست. با این حال، شما به عنوان یک مبتدی می توانید این ها را به تعویق بیندازی!)
شما به عنوان یک مبتدی احتمالاً دو چیز را درباره ی تایلندی هراس آور می یابید:
متن
“جهان صدا” – برای خواستن یک لغت بهتر – لحن، تلفظ و آهنگ صدا (در قسمت بعد به آن ها پرداخته شده است)
خیلی از مردمی که یک زبان جدید را می آموزند ناآشنا بودن را با سختی اشتباه می گیرند، که این باعث می شود تا جملاتی مانند این ها را بگویند: تایلندی زبان مناسب من نیست، “یا” من در یادگیری زبان ها خوب نیستم.
اولین دید شما از تایلندی به طور مسلم این خواهد بود که زبان خیلی متفاوتی است. اما اگرچه احتمال دارد که ناآشنا باشد، به این معنا نیست که از لحاظ عینی سخت است. شما فقط باید با این ذهنیت به طرف زبان بروید، من می خواهم به خودم زمان دهم تا با آن آشنا شوم، و به قدر کافی زمانش را طولانی کنید تا آن چه که ناآشنا است برایتان آشنا شود- سپس به فکر فرو می روید که آن همه ایراد گرفتن برای چه بود!