آیا حفظ کردن کلمات زبان چینی روش خوبی است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در ابتدای شروع کلاس های زبان چینی خود همیشه زبان اموزان را با سیستم متفاوت زبان چینی آشنا می کند. یکی از روش های بسیار مرسوم در زبان چینی یادگیری لیست وار لغات و به نوعی حفظ کردن آنهاست. اما آیا حفظ کردن کلمات زبان چینی روش خوبی است؟ برای فهمیدن جواب این سوال باید توضیحات زیر را با دقت بخوانید.

آیا حفظ کردن کلمات زبان چینی روش خوبی است؟
آیا حفظ کردن کلمات زبان چینی روش خوبی است؟

پس آیا حفظ کردن کلمات زبان چینی روش خوبی است؟ :

لیست ها به طور مطمئن زندگی را خیلی راحت تر می سازند. یادگیری آن ها راحت تر است، و باعث می شود تا زندگی منظم شود. تیک زدن لغاتی که یاد گرفته اید و خارج ساختن آن ها از لیست احساس پیشرفت را به ارمغان می آورد. بنابراین، وقتی شخصی می گوید که در حال یادگیری زبان چینی از این لیست ها بوده اند، مضحک به نظر نمی آید. از آن جا که چینی زبان سختی است، خیلی از افراد ترجیح می دهند تا زبان چینی را از لیست بیاموزند.

در این مقاله، مزایا و معایب استفاده از لیست ها برای یادگیری زبان چینی برای شما آورده شده است.

مزایا

  • یافتن آن ها راحت تر است: شما می توانید لیست هایی از لغات فراوانی را در اینترنت بیابید که این می تواند زندگی تان را راحت تر سازد. شما می توانید از آن لیست ها بیاموزید و لغات زیادی را یاد بگیرید.
  • شما می توانید پیشرفت خود را به راحتی با شمارش تعداد لغات و کاراکترهایی که یاد گرفته اید، بسنجید.
  • یادگیری هر زبان جدیدی کار سختی است. اما اگر شما با استفاده از این لیست ها یاد بگیرید به راحتی می توانید یکی یکی با موانع کوچک لغات مقابله کنید.

اگر چه هر نکته ای که در بالا لیست شده است معتبر است، به طور مسلم به این معنا نیست که هیچ مشکلی مرتبط با استفاده از لیست ها وجود ندارد. اجازه دهید تا الان به روی دیگر سکه نگاهی بیندازیم و به معایب یادگیری یک زبان از لیست بپردازیم.

معایب

اگر چه یافتن لیست ها راحت است، شما باید نمی توانید مطمئن باشید لیستی که پیدا کرده اید در واقع برایتان هیچ استفاده ای دارد یا نه. اجازه دهید تا برای فهمیدنِ بهترِ این نکته از یک مثال استفاده کنیم. اگر شما به دنبال روش هایی هستید تا دایره ی لغات خود را تقویت کنید، آن گاه یک لیست بر مبنای فراوانی که در روزنامه ها یافت شده است به درد شما نمی خورد. یا شاید لیست توسط یک شخص مبتدیِ دیگر در آن زبان جمع آوری شده است. آیا شما می توانید مطمئن باشید هر آن چه که او نوشته درست است؟

اگر شما زبان را فقط از تعدادی لیست بیاموزید، در واقع چیز بدی است. آیا شما نمی خواهید دایره ی لغات خود را تقویت کنید؟ اگر این طور است، آن گاه لیست ها فقط می توانند حق انتخاب های کمی را در اختیار شما قرار دهند. تلاش برای راحت تر کردن مسائل با استفاده از لیست ها برای یادگیری در واقع می تواند دانش شما را محدود کند. وقتی شما یک زبان جدید را می آموزید، باید تا جایی که مکان پذیر است خود را در معرض لغات و کاراکترهای جدید قرار دهید.