آیا آزمون PTE برای من مناسب است؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به این سوال بسیار پرتکرار جواب می دهد که آیا آزمون PTE برای من مناسب است؟ یا بهتر است در آزمون های آیلتس یا تافل شرکت کنم؟ امروز این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم. پس با ما همراه باشید.

is pte right exam for me?
is pte right exam for me?

اما آیا آزمون PTE برای من مناسب است؟

امتحان آکادمیک PTE چیست؟

PTE (Pearson Test of English) امتحان مهارت انگلیسی است که برای اهداف مهاجرتی و توسط موسسات آموزشی فراوانی در سراسر جهان مورد قبول است. PTE در کشورهایی مانند استرالیا، انگلیس، آمریکا و کانادا شناخته شده است.

ساز و کار آزمون PTE چگونه است؟

PTE یک آزمون کاملاً کامپیوتری است. یعنی همه ی مهارت های شما – ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ – طی یک امتحان ۳ ساعته توسط کامپیوتر آزموده می شود. بعد از تحقیق درباره ی انواع متفاوتِ انگلیسی گفتاری در سراسر جهان، Pearson یک برنامه ی کامپیوتری را طراحی کرد که می تواند مهارت های زبان انگلیسی را همانند انسان بیازماید.

شما می توانید درباره ی ساختار و نمره دهی PTE در وبسایت Pearson اطلاعات کسب کنید.

آیا PTE راحت تر از آیلتس است؟

به گوش خیلی از زبان آموزان می رسد که PTE “راحت تر” از امتحان آیلتس است. این واقعاً به شخص بستگی دارد. بعضی از زبان آموزان دفعات زیادی در آیلتس شرکت می کنند و واقعاً نمی توانند نمره ای را که لازم دارند بگیرند. بعد در امتحان PTE شرکت می کنند و در نهایت با نمره ای عالی قبول می شوند!

باید در امتحان PTE شرکت کنم؟

زبان آموزانی که از آیلتس به PTE تغییر مسیر می دهند اغلب آنهایی هستند که در اسپیکینگ نمره ی خوبی می آورند اما همیشه در قسمت رایتینگ نمره ی قبولی را نمی آورند. برای زبان آموزانی که با مهارت های رایتینگ مشکل دارند PTE جایگزینی عالی است چون کسب نمره ای بهتر در این قسمتِ PTE معمولاً راحت تر است.

مزیت عالی دیگرِ PTE این است که شما می توانید نتایج خود را واقعاً سریع بگیرید. شما می توانید فوری امتحان را رزرو کنید و نتایج خود را تا پنج روز کاری بگیرید. پس برای آنهایی که فوری لازمش دارند گزینه ای عالی است.

با این حال مهم است به یاد داشته باشید که PTE کاملاً در کامپیوتر انجام می شود! پس اگر شما مهارت های کامپیوتری ضعیفی دارید – یعنی اگر شما خیلی یواش تایپ می کنید یا استفاده از کامپیوتر برایتان سخت است – PTE احتمالاً آزمون مناسبی برایتان نیست. به طور مشابه قسمت اسپیکینگ PTE برای زبان آموزانی که مهارت های اسپیکینگ خیلی بدی دارند اغلب بسیار سخت است و در نتیجه نمره ی خیلی پایینی می گیرند.