ISLPR آزمون

ISLPR آزمون

International Second Language Proficiency Rating آزمونی جدیدی است که اداره مهاجرت استرالیا Australia Language Service در لیست آزمون های مورد قبول خود قرار داده است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد مرکز برگزاری دوره های آمادگی ISLPR آزمون در ایران می باشد.

ISPLR آزمون
ISPLR آزمون

آزمون ISLPR چیست؟

ماهیت این آزمون بر خلاف آزمون های دیگر زبان انگلیسی همانند آیلتس و تافل بر شخصی سازی آزمون برای هر داوطلب می باشد. در این آزمون یک شخص به عنوان Interviewer با داوطلب آزمون را برگزار می کند و تا جای ممکن سعی شده که نیاز های شخص در نظر گرفته شود.

ISLPR General Proficiency: همانند آیلتس General در این نوع آزمون سعی شده است بیشتر بر روی مهارت های عمومی زبان آموز که مربوط به زندگی روزمره و در تواناییی های فردی زبان آموز تمرکز شود.

ISLPR Specified Purpose: در این نوع تست بر روی حوزه ای خاص تمرکز می شود. به عنوان مثال یک شرکت ، یک موسسه حقوقی ، یا یک موسسه آموزش عالی میزان خاص از توانایی زبان انگلیسی شخص را مد نظر دارد و زبان آموز در این حوزه ها بیشتر مورد سنجش قرار می گیرد. د رحال حاضر اهداف آکادمیک و کاری برای این آزمون طراحی شده اند ( توجه داشته باشید که نقطه قوت این تست دقیقا همین جاست زیرا بسیاری از موسسات و دانشگاه ها تمایل دارند دقیقا حوزه ای از زبان که مربوط به فعالیت انهاست مورد سنجش قرار بگیرد.

مفاد ISLPR آزمون

این امتحان آنقدر خصوصیت های منحصر به فرد دارد که با سیستم جدید خود می تواند دنیای آزمون های زبان را دگرگون کند. به عنوان مثال شما می توانید فقط در مهارت Writing شرکت کنید البته اگر دانشگاه شما به عنوان مثال از شما چنین چیزی بخواهد. یا حتی اگر در برخی از مهارت ها شما نمره مناسبی داشتید و فقط در یک بخش مشکل داشتید تنها در بخشی که نمره پایین آورده اید دوباره آزمون بدهید.

اما در کل آزمون ISLPR دارای دو بخش است که هر چهار مهارت را مورد سنجش قرار می دهد  حدود ۲ ساعت زمان می برد:

Speaking, Listening and Reading که با یک مصاحبه ۶۰ دقیقه ای انجام می شود.

بخش Writing که ۶۰ دقیقه زمان می برد.

ساختار جلسه ISLPR چگونه است؟

جلسه مصاحبه با یک مکالمه در مورد موضوعات روزمره شروع می شود.

در بخش دوم مصاحبه سوالاتی از داوطلب پرسیده می شود. سوالات معمولا از متن ها واقعی همانند روزنامه یا اخبار گرفته شده اند.

سطح بندی آزمون ( نمره بندی )

آزمون دارای ۱۲ سطح می باشد.

در تصویر زیر می توانید سطح بندی های مختلف این آزمون را همراه با تفسیر آن ببینید.

نمره بندی ISLPR آزمون
نمره بندی ISLPR آزمون

نتیجه آزمون

معمولا کارنامه بعد از ۵ روز به دست شما می رسد. کارنامه برای شما از طریق پست ارسال می شود. شما همچنین می توانید با مراجعه به مرکز آزمون ISLPR کارنامه خود را دریافت کنید.

مدت اعتبار مدرک

اعتبار این مدرک همانند آزمون آیلتس و تافل دو ساله می باشد.

آمادگی ISLPR

این آزمون به دلیل طبییعتش که برای هر شخص جدا گانه می باشد معمولا نمونه آزمون ISLPR ندارد. برگزار کننده گان نیز اعلام کرده اند که هیچ نمونه تست رسمی از طرف انها چاپ نخواهد شد. اما برای آمادگی آزمون ، آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این فایل PDF را برای شما برای دانلود قرار داده است.

استراتژی های ISLPR آزمون

هزینه ISLPR آزمون

هزینه آزمون تک مهارتی حدود ۱۸۰$ می باشد و هزینه آزمون کلی ۳۰۰ دلار هزینه در نظر گرفته شده است.

برای شرکت در دوره های آموزش ISLPR با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.