شروع آموزش زبان ایتالیایی از مبتدی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برایتان نحوه شروع آموزش زبان ایتالیایی از مبتدی را مرحله به رمحله به نمایش می گذارد تا شما که زبان ایتالیایی را دوست دارید به راحتی شروع یادگیری زبان ایتالیایی کنید. پس با ما همراه باشید.

شروع آموزش زبان ایتالیایی از مبتدی
شروع آموزش زبان ایتالیایی از مبتدی

اما شروع آموزش زبان ایتالیایی از مبتدی را چطور تجربه کنید:

۱

الفبای ایتالیایی را بیاموزید. بیش تر حروف الفبای ایتالیایی با الفبای انگلیسی به اشتراک گذاشته می شوند، اما تلفظ متفاوت است. حروف j (i lunga)، k (cappa)، w (vi/vu doppia)، x (ics)، و y (i greca) قسمتی از الفبای ایتالیایی نیستند، اما در لغات خارجی ظاهر می شوند. قبل از این که لغاتِ کامل را تلفظ کنید، تلفظ الفبا را در ایتالیایی تمرین کنید.

۲

عبارات اصلی را تمرین کنید. یادگیری تعداد کمی از عبارات اصلی به شما کمک می کند تا در ایتالیا به راحتی گردش کنید و تصمیم بگیرید که آیا یادگیری بیش ترِ زبان برایتان جالب است یا نه. اگر تصمیم به شرکت در کلاس ایتالیایی بگیرید، کمی آشنا بودن با این عبارات همچنین باعث شروع یادگیری شما می شود. تلفظ این عبارات را با لهجه ی ایتالیایی تمرین کنید:

 • Buon giorno (“سلام/صبح بخیر/بعدازظهر بخیر”)
 • Ciao (“سلام/خداحافظ”)
 • Arrivederci (“خداحافظ”)
 • Per favore / Per piacere (“لطفاً”)
 • Come sta? / Come stai? (“حال شما چه طور است؟” {رسمی/غیر رسمی})
 • Sto bene. (“من خوبم/خیلی خوبم”)
 • Scusi / Scusa (“ببخشید” { رسمی/غیر رسمی})
 • Grazie (“مرسی”)

۳

با گرامر و لغات ایتالیایی آشنا شوید. یک دیکشنری انگلیسی – ایتالیایی و کتاب گرامر بخرید تا به شما کمک کند روش ساختار زبان را متوجه شوید. تعدادی لغات اصلی را به حافظه بسپارید و تلفظ آن ها را بلند تمرین کنید، و تا وقتی با ساختن جملات اصلی احساس راحتی کردید تمرین های گرامر را انجام دهید.

 • با برچسب گذاری آیتم ها در خانه ی خود با لغات ایتالیایی و تلفظ بلند آن ها موقعی که از کنارشان عبور می کنید، دایره ی لغات ایتالیایی خود را افزایش دهید.
 • منابع اضافی را آنلاین بررسی کنید تا در تمرین گرامر و لغات به شما کمک کنند.

۴

در دوره های ایتالیایی شرکت کنید. در یک دانشگاه محلی یا کالج در کلاس ها ثبت نام کنید.

تکالیف ایتالیایی خود را انجام دهید. شرکت در یک کلاس زبان هیچ معنایی ندارد مگر این که تمام تکالیف و تمرین ها را انجام دهید.

۵

یک نرم افزار زبان ایتالیایی بخرید. شرکت هایی مانند روزتا استون نرم افزاری را ارائه می کنند که در یادگیری فوری زبان ها و در زمان خود به شما کمک کنند. این پکیج های زبان یک جزء صوتی دارند تا شما بتوانید تلفظ ایتالیایی را بشنوید و خودتان هم تمرین کنید. نرم افزار زبان می تواند گران باشد، پس به دنبال خرید یک مجموعه سی دیِ دست دوم باشید یا آن را دُنگی با دوستی که می خواهد ایتالیایی بیاموزد بخرید.

۶

یک معلم خصوصی ایتالیایی بگیرید. وقتی صحبت از یادگیری یک زبان جدید به میان می آید، داشتن آموزشی یک به یک فوق العاده با ارزش است. یک معلم خصوصی استخدام کنید تا به شما کمک کند در کلاس هایی که شرکت می کنید، برتر باشید. حتی اگر شما در کلاس شرکت نمی کنید، ملاقات با یک معلم خصوصی را چند روز در هفته در نظر بگیرید تا او آموزشی را که برای یادگیری موثر ایتالیایی لازم دارید برایتان فراهم کند.

 • تابلوی اعلانات دانشگاه برای دانشجویان فارغ التحصیل یا افراد متخصص دیگر در ایتالیایی را بررسی کنید که احتمال دارد خدمات آموزش خصوصی را به شکل آگهی ارائه کنند. همچنین قسمت زبان دانشگاه شما احتمال دارد که یک لیست از معلمان خصوصیِ در دسترس برای دانشجویان داشته باشد.
 • اگر شما با دانشگاه ارتباط ندارید، آنلاین به دنبال مردمی بگردید که برای خدمات آموزشی خود آگهی می دهند. شما می توانید با استفاده از اسکایپ یا برنامه ی ویدئویی آنلاین دیگری با شخصی کار کنید که در واقع در ایتالیا است.

۷

با مردمی وقت بگذرانید که ایتالیایی صحبت می کند. با شاگردانی صحبت کنید که در کلاس های ایتالیاییِ پیشرفته تر هستند، یا با مردمی دوست شوید که گویشورانی سلیس هستند. مکالمه با مردمی که در ایتالیایی سلیس هستند بهترین روش پیشرفت مهارت های زبان خود است.

 • یک گروه مکالمه ی ایتالیایی را شروع کنید که چند روز در هفته با هم ملاقات می کنید. هدف باید این باشد که برای یک ساعتِ کامل یا بیش تر فقط ایتالیایی صحبت کنید. شما می توانید به همه بگویید که درباره ی یک موضوع مکالمه ی مشخص بحث کنند، یا این که فقط با جریان مکالمه پیش روید.
 • با گویشوران ایتالیایی قرار بیرون رفتن بگذارید تا بتوانید استفاده از زبان را در بافت های متنوعی تمرین کنید. برای مثال، می توانید به یک موزه بروید و درباره ی هنر به ایتالیایی گفتگو کنید.