نکات آموزش زبان ایتالیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به آموزش زبان ایتالیایی با اساتید معتبر و دوره های آمادگی آزمون استرنی مشهور است. اما می خواهیم به نکاتی از آموزش زبان ایتالیایی اشاره کنیم که شاید در کلاس درس به شما آموزش داده نشود اما بهتر است آنها را بشناسید.

نکات آموزش زبان ایتالیایی

نکات آموزش زبان ایتالیایی

به نکات آموزش زبان ایتالیایی توجه کنید:

شما موقعی که مدرسه می رفتید چند سال زبان خارجی می خواندید؟ برای خیلی از افراد، شرکت در یک کلاس برایشان کافی نبود تا در برقراری مکالمه به آن ها کمک کند. در حالی که آن ها می توانند لغات ساده را به یاد بیاورند، آن سال های آموزش در حال حاضر برایشان مفید نیست.

در حالی که این احتمال وجود دارد که از مدرسه بیرون بیایید و به یک زبان خارجی صحبت کنید (به خصوص اگر شما هزینه ی مطالعات خود را دهید)، اما رایج نیست.

پس کدام یک از نکاتِ یادگیری زبان که در مدرسه یاد نمی گیرید، می توانند به شما کمک کنند؟

نکاتی که شما در مدرسه یاد نخواهید گرفت

۱- اول عبارات را بیاموزید و بعد گرامر را.

در مدرسه رایج است که روی جدول افعال و لیست های لغات به همراه مکالمات متناوب تمرکز کنید، اما اگر شما اول می توانستید مسائل سرگرم کننده مانند عبارات را یاد بگیرید چه؟

بله، شما همچنان می توانید گرامر را یاد بگیرید، اما همان طور که Kató Lomb، یک شخص چند زبانه ی معروف آموزش می دهد و می گوید، شخص باید گرامر را از طریق استفاده از زبان یاد بگیرد، نه برعکسِ آن.

شما با انجامِ این کاری می کنید تا بر خلافِ لغاتِ چاپ شده در کتاب، زبان واقعی تر و محسوس تر باشد.

۲- یک عادتِ مطالعه ایجاد کنید

از آن جا که شرکت در کلاس  در بیش ترین حالت تا پنج روز در هفته یا حداقل یک روز در هفته است، شاگردان در کلاس به ایده ی مطالعه ی روزانه برای یادگیری یک زبان عادت ندارند. با این حال، داشتن یک روتین دقیقاً آن چیزی است که به شما کمک خواهد کرد تا در زمان کم تری مکالمه برقرار کنید.

۳- به جای یک روز در هفته یا دو دفعه در ترم، هر روز از خود امتحان بگیرید

در مدرسه، امتحانات دو دفعه در ترم گرفته می شوند. بین آن ها، آزمونک ها اغلب هر جمعه گرفته می شوند. در حالی که آن ها برای تشویقِ شاگردان برای مطالعه مفید هستند، سیستم برای کمک به ساختن حافظه ی بلند مدت طراحی نشده است، که این دقیقاً جایی است که عناصر یک زبان خارجی باید بروند.

۴- با ضمایر مفعولیِ غیر مستقیم و مستقیم واقعاً احساس راحتی کنید

به یاد داشته باشید که شما ابتدا می خواهید عبارات مفید را بیاموزید، اما همچنین می خواهید بدانید که چه طور از پس گرامر برآیید. از آن جا که زمان کمی در یک ترم و گرامر زیادی برای یاد گرفتن وجود دارد، اغلب خیلی به ضمایر مفعولیِ غیر مستقیم و مستقیم پرداخته نمی شود.

و چون آن ها کوچک هستند (مانند حروف اضافه)، در ابتدا خیلی مهم به نظر نمی رسند… به جز وقتی که شما شروع می کنید به برقراری مکالمه و گفتن چیزهایی مانند “it” و “them” احساسی مشابهِ ژیمناستیک ذهنی را تداعی می کنند.

۵- برای تعاریفِ مختلفِ افعال جا باز کنید

در هر زبان خارجی، تعاریف انگلیسی برای افعال همیشه آن طور که به نظر می رسند، نیستند.

به این دلیل است که یکی از اولین چیزهایی که شما در زبان ایتالیایی یاد می گیرید این است که آن ها بیش تر از ما از فعلِ “fare” به معنای “انجام دادن/درست کردن” استفاده نمی کنند. برای مثال، ” fare una doccia – دوش گرفتن” یا ” fare colazione- صبحانه خوردن.” به  همین منوال شما هرگز از فعلِ ” mancare– to miss” برای صحبت درباره ی نرسیدن به قطار استفاده نمی کنید؛ به جای آن از ” perdere- to lose” استفاده خواهید کرد.

این جزئیات حسّی نیستند، پس ما باید روی یادگیریِ این مساله کار کنیم که چه طور بیش تر مشابه یک شخص ایتالیایی فکر کنیم. امتحان کردن خود به شکل روزانه به همراه فلش کارت  اندازه در این کار کمک می کند.

۶- اگر شما به “کتاب” ایتالیایی پایبند بمانید، احتمالاً صحبتتان خیلی رسمی به نظر می رسد

بیش تر آن چه که شما در یک کتاب یاد می گیرید طوری به نظر می رسد که گویی همیشه در حال صحبت با یک کارمند دولت هستید. داشتنش مهارتی مفید است، اما مسلماً آن زبان ایتالیایی که بیش ترین استفاده را می کنید، نیست. به محض این که شما شروع می کنید به گشتن در بیرون از کتاب و کلاسِ خود، می توانید با استفاده از لغات، ساختار گرامر، و حتی تلفظِ متفاوت، لحنِ مکالمه ایِ بیش تری را پرورش دهید. و این که لازم نیست شما شش ترم را در دانشگاه بگذرانید تا به سطح برقراریِ مکالمه برسید.

مقالات مرتبط

معرفی کردن خود به زبان ژاپنی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش هایی برای معرفی کردن خود به زبان ژاپنی می پردازد. معرفی کردن خودتان اولین گام برای برقراری یک مکالمه در است. پس با ما همراه باشید تا به این روش ها بیشتر آشنا شوید. به اصطلاحات معرفی کردن خود به زبان ژاپنی توجه کنید: گرامر Wa (は) حرفی است که مشابه حروف اضافه ی […]

اصطلاحات زبان ایتالیایی برای غذا خوردن در رستوران

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به اصطلاحات زبان ایتالیایی برای غذا خوردن در رستوران می پردازد. اگر دوست دارید برای سفارش غذای مورد علاقه خود در زبان ایتالیایی چه باید بگویید با ما همراه باشید. به اصطلاحات زبان ایتالیایی برای غذا خوردن در رستوران توجه کنید: وقتی شما در ایتالیا بیرون می روید تا غذا میل کنید، عباراتی که باید بدانید […]

شش دیکشنری ایتالیایی به انگلیسی برای خرید در سال ۲۰۱۸

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شش دیکشنری ایتالیایی به انگلیسی برای خرید در سال ۲۰۱۸ که برای زبان آموزان بسیار مفید خواهند بود اشاره می کند. پس برای خرید بهترین دیکشنری زبان ایتالیایی خود را آماده کنید. به شش دیکشنری ایتالیایی به انگلیسی برای خرید در سال ۲۰۱۸ توجه کنید: ۱- دیکشنری ایتالیایی-انگلیسی Berlitz دیکشنری های دوزبانه ی جیبی برای […]

۹ روش برای خداحافظی کردن به زبان ایتالیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۹ روش برای خداحافظی کردن به زبان ایتالیایی اشاره می کند. مطمئنا بعد از شروع کردن هر مکالمه باید بتوانید آن را به خوبی ایان دهید. پس برای این کار با ما همراه باشید. به ۹ روش برای خداحافظی کردن به زبان ایتالیایی توجه کنید: شما یاد گرفته اید که وقتی صحبت از سلام و […]

۲۵ نکته که هر زبان آموز جدید زبان ایتالیایی باید بداند

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های زبان ایتالیایی را در سطوح مختلف و برای شرایط متفاوت زبان اموزان برگزار می کند. اما امروز به ۲۵ نکته که هر زبان آموز جدید زبان ایتالیایی باید بداند اشاره می کنیم تا هر چه باید از زبان ایتالیایی بدانید را یکجا داشته باشید. به ۲۵ نکته که هر زبان آموز جدید زبان ایتالیایی […]

تلفظ زبان ایتالیایی برای مبتدیان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای آشنایی بیشتر با تلفظ زبان ایتالیایی برای مبتدیان به موارد زیر اشاره می کند. بیایید نکات ارائه شده در این مطلب را با دقت جهت ارتقا زبان ایتالیایی خود به کار ببریم. تلفظ زبان ایتالیایی برای مبتدیان : اصول صحبت به زبان ایتالیایی تلفظ ایتالیایی احتمالاً سختی هایی را برای شخص مبتدی به همراه دارد. […]

کپی رایت © 1388-1392 ایران آکسفورد. تمام حقوق محفوظ است. طراحی سایت برگ