زبان و ادبیات ایتالیایی

زبان و ادبیات ایتالیایی
کشور ایتالیا هم همانند بسیاری از کشور های باستانی دنیا دارای ادبیات غنی و مشاهیر ادبی زیادی می باشد. بدنه اصلی زبان و ادبیات ایتالیایی از قرن ۱۳ میلادی شکل گرفته است و تقریبا هر چه قبل از این تاریخ بوده است بیشتر به زبان لاتین نوشته شده است که با زبان ایتالیایی متفاوت است. زبان و ادبیات ایتالیایی از رقیب دیرینه خود یعنی فرانسه دیرتر شکوفا شد و شاید همین غفلت چند قرنی توسط ایتالیایی ها آنها را از ایستادن در قله ادبیات اروپا دور ساخت.

زبان و ادبیات ایتالیایی
زبان و ادبیات ایتالیایی

تاثیر از فرانسه
از قرن ۱۲ تا قرن ۱۴ میلادی ردپای فرانسه را در ادبیات ایتالیایی می توان دید. ایتالیایی ها داستان های فرانسوی ها را کپی می کردند و در برخی اوقات چند بخش به آن اضافه می کردند یا شخصیت های آنها را برای داستان ها جدید استفاده می کردند. نویسندگانی همانند Florentin Brunetto Latin یا Sordello از افراد معروف این دوران بوده است.
The Sicilian School
این دوران از آن جهت در زبان و ادبیات ایتالیایی مهم است که رده های انشعاب از ادبیات فرانسه آشکار شد و از جهت فرم و شکل تغییراتی آثار ادبی دیده شد. Giacomo da Lentini که به Jacopo معروف است در این دوران از اسم هایی است که بسیار تاثیرگذار بوده است.
دوره های بعدی که شامل Tuscan poets و دوره سبک جدید یا New Style بودند که شاید بحث پیرامون آنها بسیار تخصصی باشد. اما نویسندگان بزرگی که در زبان و ادبیات ایتالیایی وجود دارند هم شایسته معرفی هستند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برخی از آنها را به شما معرفی می کند.
Dante Alighieri
یکی از بزرگترین شعرای ایتالیا می باشد که با نوشتن La Vita Nuova یا زندگی جدید کار خود را شروع کرد. Dante را می توان از مهم ترین چهره ها در ادبیات اروپا دانست.
Francesco Petrarca
این شاعر که به Petrarch شهرت دارد را توانست سبک خود را به دیگران دیکته کند و بعد از او بسیاری خود را دنباله رو وی می دانستند.
Boccaccio
کارهای این نویسنده از طنز تا تراژدی گسترده است و نمونه ای کامل از ادبیات کلاسیک ایتالیا می باشد که تاثیر زیادی روی رنسانس داشته است.
اگر شما هم به زبان و ادبیات ایتالیایی علاقه دارید برای یادگیری زبان ایتالیایی با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.