مکالمه زبان ژاپنی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش مکالمه زبان ژاپنی در ایران می باشد. برای اینکه بدانید چگونه می توانید مکاله زبان ژاپنی را راحت تر انجام دهید مطلب زیر را از دست ندهید.

مکالمه زبان ژاپنی
مکالمه زبان ژاپنی

اما مکالمه زبان ژاپنی چگونه انجام می پذبیرد:

۱) چشم‌انداز خود نسبت به گرامر و نحو را عوض کنید

همانطور که آموخته‌ایم، شیوه‌ی تفکر ژاپنی با ما خیلی تفاوت دارد. پس برای خواندن ژاپنی باید خود را با تمام عناصر آن که برایمان عجیب به نظر می‌رسد، تطبیق دهیم: صفاتی که «صرف می‌شوند»، افعالی که فعل نیستند (です, desu)، سطوح ادب و غیره.

فقط زمانی شروع به درک گرامر آن می‌کنید که دست از شیوه‌ی صحبت کردن انگلیسی بردارید که به نظر ما لزوماً آنقدر هم کار سختی نیست؛ فقط باید برای مطالعه‌ی موفق ژاپنی عینکتان را عوض کنید.

۲) نوشتن به ژاپنی را تا جایی که امکان دارد زود تمرین کنید تا بدانید چه طور ژاپنی را بیاموزید

شاید عقب انداختن آن لحظه‌ی وحشتناک و قانع کردن خود با رونویسی در الفبای لاتین ترغیب کننده باشد، اما من فکر می‌کنم که این اشتباهی بزرگ است. به عقیده‌ی من، یک زبان باید با سیستم نوشتاری‌اش یاد گرفته شود، و ژاپنی هم از این قاعده مستثنا نیست. بنابراین من پیشنهاد می‌کنم که شما تا جایی که امکان دارد هیراگانا را بیاموزید تا رونویسی را فراموش کنید، به جای این که بعداً با آن مواجه شوید و برایتان زحمت‌آور باشد. به محض این که شما هیراگانا را یاد گرفتید، کاتاکانا را بیاموزید، که خیلی ضروری نیست اما همچنان به همان مهمی است.

۳) در یادگیری چگونگی تلفظ شدت به خرج دهید

اغلب صداهای ژاپنی هیچ مشکلی برای گویشوران زبان‌های دیگر به خصوص انگلیسی ایجاد نمی‌کنند. طبق تجربه‌‌ی ما مردم ژاپنی هستند که در تلفظ اصوات مختلف انگلیسی مشکل دارند. بهرحال گولش را نخورید. به نظر من ژاپنی زبانی با تلفظ نسبتاً آسان است چون ظرافت‌های بسیاری دارد.

۴) خود را فرهنگ ژاپنی غوطه‌ور سازید

با در نظر گرفتن محبوبیت روزافزون فرهنگ ژاپنی در دنیا، پیدا کردن چیزهایی که در محدوده‌ی علایقمان باشند، سخت نیست: مانگا، انیمه، فیلم‌های درام، فیلم‌های اکشن، عاشقانه، بازی‌های کامپیوتری… برای اینکه احساس کنید در توکیو هستید، لازم نیست که بلیط هواپیما بخرید!