حفظ آرامش در آزمون آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش آیلتس را در این پست با مطلبی ادامه می دهد که می تواند در حفظ آرامش در آزمون آیلتس کاملا موثر باشد.

حفظ آرامش در آزمون آیلتس
حفظ آرامش در آزمون آیلتس

چگونه حفظ آرامش در آزمون آیلتس را تجربه کنیم؟

آیلتس آزمونی مهم است که می‌تواند تأثیر بزرگی بر زندگی شما داشته باشد. شما حتماً می‌خواهید که مطمئن شوید پیش از امتحان بزرگ، در حین آن و پس از آن استرس ندارید. آرامش داشتن می‌تواند باعث شود که احساس مثبت‌تری داشته باشید و در امتحان نیز عملکرد بهتری نشان دهید.

۱- برنامه‌ای واقع‌گرایانه تنظیم کنید که شامل زمان مطالعه و استراحت باشد

برنامه‌ای تنظیم کنید که اهداف واقع‌گرایانه‌ی مطالعاتی را با توجه به زمانی که پیش از امتحان دارید، تعیین کند. بخش‌های امتحان را جداگانه و در روزهای مختلف مطالعه کنید. بسته به اینکه چه زمانی امتحان را می‌دهید، ممکن است نتوانید همه چیز را بخوانید. اگر اینطور است آنچه برایتان بیشترین اهمیت را دارد یا آنچه که باید بیشترین تمرین را برایش داشته باشید، بخوانید.

مطمئن شوید که وقت‌های استراحت و فعالیت‌هایی را که از انجامشان لذت می‌برید در این برنامه گنجانده‌اید. این باعث می‌شود در حین درس خواندن سرحال باقی بمانید و از مستهلک شدنتان جلوگیری می‌کند.

۲- رژیم غذایی متعادلی داشته باشید

مقدار زیادی میوه و سبزیجات بخورید، در کنار ترکیب خوبی از پروتئین، حبوبات و چربی تا بدن خود را سالم نگه دارید. همچنین، مقدار زیادی آب بنوشید. سعی کنید خیلی قهوه ننوشید. این می تواند باعث شود شما بیشتر مضطرب بشوید.

اجتناب از غذاهای چرب و شیرین می تواند به نداشتن احساس نفخ و بی‌حالی موقع امتحان کمک کند.

  1. به طور منظم ورزش کنید

ورزش کردن هم به سالم نگه داشتن فکر و بدن شما کمک خواهد کرد. این همچنین روشی خوب برای از بین بردن استرس بعد از مطالعه‌ای طولانی مدت است.

  1. در شب خواب کافی داشته باشید

هر شب خواب کافی داشته باشید تا بدنتان استراحت کند. تا دیر وقت بیدار ماندن و مطالعه کردن ممکن است در آینده روی عملکرد شما تاثیر بگذارد. این شامل شب قبل از امتحان هم می‌شود. تمام شب را بیدار ماندن می‌تواند برای امتیاز کلی آیلتس شما مضر باشد.

حداقل ۳۰ دقیقه قبل از خواب، سعی کنید همه‌ی وسایل الکترونیکی را خاموش کنید تا به چشمان و مغز خود استراحت دهید.