بیشتر با قید در زبان انگلیسی آشنا شوید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در آموزش رایگان خود امروز می خواهد تا شما بیشتر با قید در زبان انگلیسی آشنا شوید . پس با ما همراه شوید.

بیشتر با قید در زبان انگلیسی آشنا شوید
بیشتر با قید در زبان انگلیسی آشنا شوید

پس بیشتر با قید در زبان انگلیسی آشنا شوید :

یک قید کلمه‌ای است که برای تغییر یا تعیین معنای یک صفت، فعل، عبارت، قید دیگر یا هر نوع کلمه یا عبارت دیگر به جز تعریف کننده‌ها و صفاتی که مستقیماً آن‌ها را اصلاح می‌کنند، به کار می‌رود.

قیدها که به صورت سنتی یک بخش تکی از اقسام کلمه به حساب می‌آیند، عملکردهای زیادی را اجرا می‌کنند که کار با آن‌ها به عنوان دسته‌های تکی و یکی شده را سخت می‌کند. قیدها معمولاً این عملکردها را انجام می‌دهند با پاسخ دادن به سؤالاتی نظیر:

  • چه زمانی؟ او همیشه زود می‌رسد.
  • چگونه؟ او با دقت رانندگی می‌کند.

این عملکرد قیدی نامیده می‌شود و می‌تواند از طریق عبارات قیدی و نیز قیدهایی که به تنهایی می‌آیند، حاصل شود.

قوانین زیادی برای استفاده از قیدها وجود دارد و این قوانین اغلب به این بستگی دارد که چه نوع قیدی استفاده می‌کنید. این موارد پایه‌ای را به ذهن بسپارید و خواهید دید که استفاده از قیدها برای پرمعنی‌تر کردن قیدها برایتان ساده‌تر خواهد بود.

  • The dog ran. (می‌توانید سگی را در حال دویدن تصور کنید اما واقعاً چیز بیشتری در مورد صحنه نمی‌دانید.) پس خواهیم داشت: The dog ran excitedly.
  • قیدها می‌توانند همیشه برای اصلاح فعل‌ها مورد استفاده قرار گیرند. توجه کنید که جمله‌ی دوم موارد زیر جالب‌تر است صرفاً به این خاطر که شامل قید است.
  • قیدها معمولاً از طریق اضافه کردن حرف‌های “-ly” به صفت‌ها ساخته می‌شوند. این شناسایی قیدها در جملات را خیلی آسان می‌کند. استثناهای زیادی برای این قانون وجود دارد: everywhere، nowhere و upstairs تعدادی مثال هستند.
  • یک قید می‌تواند برای اصلاح یک صفت به کار رود و معنایی را که منتقل می‌کند، شدت بخشد. برای مثال:
  • He plays tennis well. (او بلد است که چگونه تنیس بازی کند و بعضی وقت‌ها هم برنده می‌شود.)

مثال‌های قیدها

همچنان که هر کدام از مثال‌های قیدهای زیر را می‌خوانید، در نظر بگیرید که قیدها برای تشخیص راحت، به صورت مورب نگاشته شده‌اند. در نظر بگیرید که چگونه جایگزین کردن قیدهای موجود با قیدهای دیگر معنی هر جمله را عوض می‌کند.

  1. She was walking rapidly.او به سرعت راه می‌رود.
  2. The kids love playing togetherin the sandbox.بچه‌ها بازی کردن با هم در جعبه‌ی ماسه را دوست دارند.
  3. Please come inside now.لطفا الان داخل شوید.