آزمون زبان کره ای TOPIK

آزمون زبان کره ای TOPIK
TOPIK ( test of Proficiency in Korean ) یک آزمون زبان کره ای است که به صورت استاندارد برگزار می شود. آزمون زبان کره ای دو بار در سال برگزار می شود. در ماه های اپریل واکتبر آزمون زبان کره ای TOPIK برگزار می شود. این آزمون توسط سازمان ملی آموزش بین المللی کره ای NIIED برگزار می شود.

آزمون زبان کره ای TOPIK
آزمون زبان کره ای TOPIK

آزمون TOPIK در سال ۱۹۹۷ برای اولین بار معرفی شد و توسط ۲۲۷۴ نفر برگزار شد. در سال ۲۰۰۹ حدود ۱۸۰۰۰۰ نفر در این آزمون شرکت کردند. تا سال ۲۰۱۲ تعداد افرادی کل افرادی که در آزمون شرکت کردند از یک میلیون فراتر رفت.
آزمون زبان کره ای TOPIK دارای چهار قسمت است. واژگان و گرامر ، نوشتار ، شنیدار و خواندن. در حال حاضر قسمتی برای مهارت Speaking در نظر گرفته نشده است. دو نوع آزمون زبان کره ای TOPIK وجود دارد . آزمون استاندارد و آزمون تجاری یا Business . از سال ۲۰۱۴ به بعد سطح بندی آزمون زبان کره ای TOPIK به صورت زیر می باشد:
TOPIK I : در این سطح دو بخش وجود دارد سطح ۱ و ۲
TOPIK II : در این سطح دو بخش وجود دارد ۳و ۴
تفاوت دیگری که از سال ۲۰۱۴ در امتحان زبان کره ای TOPIK بوجود آمده است حذف شدن بخش گرامر و واژگان می باشد.
آزمون زبان کره ای TOPIK در کشور های زیادی برگزار می شود. این آزمون در ایران هم برگزار می شود و شما می توانید از آن بهرهمند شوید.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون زبان کره ای TOPIK در ایران می باشد. اگر شما قصد تاسیس شرکت در کره جنوبی و یا کار و زندگی در این کشور را دارید می توانید با شرکت در دوره های آموزش زبان کره ای ایران آکسفورد به مدرک زبان کره ای خود دست پیدا کنید. برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.