بررسی زبان

بررسی زبان

Language Analysis شاخه ای از زبان شناسی است که به بررسی زبان های مختلف می پردازد.  آموزشگاه زبان ایران آکسفورد که این شانس را داشته تا زبان های بسیاری را به زبان آموزان آموزش دهد بیان می کند که از بررسی زبان ترکی استانبولی گرفته تا انگلیسی نقش مهمی در سرعت یادگیری دارد. در علم بررسی زبان ها به سه بخش توجه ویژه می شود :

۱٫  Phonology 

قواعدی که در آن شما می توانید اصوات یک زبان را ایجاد کنید را شامل می شود. ترکیب صداهای موجود در یک زبان نیز از قواعد دیگر آن است.

Syntax

اینکه چیدمان درست کلمات و قواعد آن چگونه باشد را syntax  می گوییم. برای مقایسه و بررسی زبان ها شاید ساده ترین راه بررسی شباهت ها و تفاوت های این بخش باشد.

معنا Semantic

یافتن معانی یک بخش در کلمات و جملات مختلف و تجزیه آن را semantic  می گویند.

اما واقعا چه سودی در بررسی زبان های مختلف وجود دارد. تا آنجایی که به آموزش زبان مربوط است بعد از سن ۱۳ سالگی ذهن در یادگیری زبان به مقایسه رومی آورد. پیش بینی که چه دشواری هایی در این راه امکان است به وجود بیاید از مهم ترین فواید بررسی زبان است. مثلا بین بررسی زبان فارسی و زبان انگلیسی به این نکته بر می خوریم که در جملات سوالیپ انگلیسی جای فعل و فاعل عوض می شود اما در زبان فارسی این گونه نیست. با دانستن این مطلب می توان تمرین ها را دراین بخش بیشتر کرد. البته همیشه تفاوت ها دردسر ساز نیستند بلکه برخی اوقات شباهت ها باعث بروز مشکل می شوند.  معلم های زبان انگلیسی و دیگر زبان های دیگر باید خودشان را با این علم آشنا سازند که موثر تر به آموزش بپردازند.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های یادگیری زبان های زنده دنیا می باشد. برای اطلاعات بیشتر  با شماره های ما تماس بگیرید.