کافه زبان ایران آکسفورد | کافه یادگیری زبان و نوشیدن قهوه

نوشیدن قهوه و آموزش زبان در کافه زبان ایران آکسفورد

تا به حال به تشابه یادگیری زبان و نوشیدن قهوه توجه کرده اید؟! هردوی آنها تاثیرات مشابه و جذابی دارند، هم زبان و هم نوشیدن قهوه باعث ایجاد هیجان میشوند، به عقیده ی ما زبان و یادگیری آن هم مثل نوشیدن قهوه جذاب و دلنشین است. ما قصد داریم امروز شما را با کافه زبان ایران آکسفورد اشنا کنیم. کافه ای برای جمع شدن و لذت بردن از لحظاتتان همراه با آموزش زبان; ایده نو و عالی برای یادگیری جدید زبان به حساب می آید. پس بیایید به بررسی قهوه و یادگیری زبان پبردازیم، و از شما هم میخواهیم که تا پایان مقاله همراه ما باشید تا باهم چیزهای جدید و جذابی یادبگیریم.

ترکیبی از قهوه و آموزش زبان

از زمان های خیلی قبل، همیشه قهوه خوردن جزو یکی از جذاب ترین فعالیت های افراد در طول روز بوده است، وقتی بعداز کلی مشغله و روزمرگی های فراوان، بخواهیم خستگی را از خودمان دور کنیم، نوشیدن قهوه میتواند یکی از جذاب تریم کارها باشد، یک قهوه ی دلچسب در یک محیط آرام و دوست داشتنی، اما صبر کنید… انگار این محیط آرام و دلچسب چیزی را کم دارد.. به عقیده ی ما مطالعه ی زبان یا حتی گوش دادن به موسیقی های انگلیسی یا فرانسوی میتواند این آرامش را دلچسب تر کند.

کافه زبان ایران آکسفورد
کافه زبان ایران آکسفورد

بیاید با هم یک بازی یا تصویر سازی انجام دهیم، چشمانتان را ببندید و تصور کنید که در یک کافه ی مطلوب و آرام نشسته اید، عطر قهوه کاملا دلچسب است و از آن لذت میبرید، حالا چه چیزی این آرامش را تکمیل میکند؟ گوش دادن به یک موسیقی آرام انگلیسی، یا یک پادکست، و یا حتی خواندن یک کتاب که درمورد زبان است میتواند مکمل این فضا باشد، میبیننید؟! در تصور شما همه چیز همینقدر جذاب و آرامش بخش است. شما حتی می توانید انتخاب کنید که به کدام بخش کتاب بیشتر بپردازید ، چون این بخش چیزی است که شما به آن علاقه دارید و خواندن روزنامه با کتاب به نوعی نوستالژیک است ، نه؟

تمام این تصویر سازی ها باعث میشود که بخواهیم بیشتر و بیشتر درمورد زبان و نوشیدن قهوه بدانیم، پس بیاید باهم ادامه مطالب را بخوانیم.

یادگیری زبان در کافه زبان همراه با جمعی از دوستانتان

وقتی چیزی را به تنهایی یاد می گیرید آسان است که آن را ادامه ندهید. پس از ترک کوتاه مدت آن، ترک همیشگی آن وسوسه انگیز است. ولی وقتی به عنوان بخشی از یک گروه زبان یاد می گیرید، انرژی بیشتری احساس می کنید و اعضای دیگر می توانند به عنوان محرکی باشند که به شما کمک می کنند تا این راه را ادامه دهید.

یکی از بهترین روش هایی که به یادگیری زبان کمک میکند و نوشیدن قهوه را هم همراه خود دارد این است که ما میتوانیم در زمانِ نوشیدن قهوه، برای یادگیری زبان یک بازی و سرگرمی را هم برای خودمان ایجاد کنیم، برای مثال؛تصور کنید کنار دوستانتان در یک کافه نشسته اید و درحال نوشیدن قهوه هستید، و با پیشنهاد یکی از دوستانتون باهم بازی میکنید، این بازی میتواند شامل سرگرمی هایی شود که به شما کمک کند تا لغات و جملات جدیدی را یادبگیرید، مثل حدس زدن کلمات انگلیسی، یا حتی تکمیل کردن جملات جدید با جدید ترین لغاتی که تاکنون یادگرفته اید، میبینید؟ همه چیز برای یادگیری زبان محیا است و ما میتوانیم با لذت بردن از این سرگرمی ها، زبان را هم فرا بگیریم…

به عقیده ی ما صرف کردن وقت در کنار دوستان و کسانی که از همنشینی با آنها لذت میبریم بسیار دلچسب است، اما ما میتوانیم از همین تفریح و به اصطلاح خوش گذرانی چیز های زیادی یادبگیریم.

ما میتوانیم زمانی که در کافه نشسته ایم و مشغول صحبت با دوستانمان هستیم به انواع بازی و گفت و گو های انگلیسی بپردازیم.

همه می دانند که وقتی شما یک دوست برای آموزش زبان پیدا کنید یادگیری زبان راحت تر ، سریع تر، و مفرح تر می شود.

یادگیری زبان از طریق فیلم در کافه زبان ایران آکسفورد

اولین روشی که به شما و دوستانتان یا هرکس دیگری کمک می‌کند تا زبان یا فرا بگیرید، دیدن فیلم است. مخصوصا اینکه شما در یک محیط دوستانه و کاملا صمیمی به همراه دوستانتان فیلم ببیند و بسیاری از نکات گرامری یا لغوی را از فیلم یاد بگیرید. همه ما از استادهای زبان و یا دوست هایمان جملات هیجان‌انگیزی درمورد تقویت زبان انگلیسی با فیلم شنیده‌ایم، شاید چند‌باری هم برای استفاده از این روش تلاش کرده باشیم.

اما آیا فیلم دیدن به تنهایی باعث تقویت زبان انگلیسی ما می شود؟ به عقیده ی ما، یکی از روش هایی که میتواند به همراه فیلم دیدن مناسب باشد تکرار همان گفت و گو ها و یا حتی ایجاد کردن گفت و گو های جدید باشد.

اینکه شما در کنار دوستانتان و باهم یک فیلم را ببینید این مزیت را ایجاد میکند که شما بعد از دیدن فیلم هم میتوانید با یکدیگر درمورد فیلم و یا حتی موضوعات جدید گفت و گو کنید، و همین کار به شما کمک میکند که زبان خود را تقویت کنید.

حتی شما می توانید شرکت در کلاس های بحث آزاد زبان انگلیسی ما را در کافه زبان ایران آکسفورد تجربه کنید.

چرا یادگیری زبان با فیلم بسیار مفید است؟

یک مزیت یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم این است که زبان استفاده‌شده در فیلم به واقعیت بسیار نزدیک است. درحالی‌که زبان استفاده‌شده در کتاب‌های آموزشی همیشه آن‌چنان که بایدوشاید به واقعیت نزدیک نیست. بنابراین اگر زیاد فیلم نگاه کرده باشید، وقتی با یک انگلیسی‌زبان صحبت می‌کنید می‌فهمید که صحبتتان شباهت بسیار زیادی با آنچه قبلاً شنیده‌اید و دیده‌اید دارد. بنابراین مهارت‌های ارتباطی‌تان با فیلم نگاه کردن می‌تواند تقویت شود.

چرا فیلم دیدن در کافه زبان ایران آکسفورد را باید امتحان کنید؟

یکی دیگر از مزیت هایی که فیلم دیدن به همراه دوستانتان و در یک محیط آرام مثل کافه دارد این است که شما میتوانید از سلیقه ها و سبک های متفاوتی فیلم را انتخاب کرده و باهم آن را تماشا کنید . اینکه فقط خودتان یک فیلم را انتخاب کنید باعث میشود که پس از مدتی از دیدن آن خسته شوید، ولی هنگامی که با دوستانتان فیلم تماشا کنید یا حتی به پیشنهاد افراد کافه فیلمی را انتخاب کنید، باعث میشود که سبک های متفاوتی را درنظر گفته و به تماشای آن ها هم بپردازید. البته من توصیه میکنم در کنار دوستانتان فیلم هایی را ببینید که درکنار آموزش، حال هوای شما راهم تغییر دهد.

فیلم های طنز هم به دلیل مفرح بودن و استفاده زیاد از اصطلاحات روزمره، فیلم های مناسبی برای یادگیری زبان هستند و حتی شما میتوانید زمان مفرح و پر از خنده ایی را برای خود و دوستانتان فراهم کنید. البته توصیه من انتخاب فیلم هایی است که براساس یک کتاب ساخته شده اند. اگر همراه با فیلم از کتاب هم استفاده کنید، بهره بیشتری از آن می برید. می توانید کتاب را مطالعه کنید و بعد فیلم را ببینید یا مطالعه کتاب را همراه با مشاهده فیلم پیگیری کنید. می توانید نه کتاب برتر برای تقویت زبان انگلیسی را مطالعه کنید.

اگر شما هم مثل خیلی از افراد علاقه ی بسیار زیادی به فیلم دیدن دارید، کافه زبان ایران آکسفورد با محیط آرام و دوستانه بهترین مکانی است که میتوانید با دوستان یا هرشخص دیگری فیلم ببینید و مطالب جدیدی بیاموزید.

با دوستان در Iran Oxford Language Cafe فیلم ببینید و زبان یاد بگیرید

برای ما یکی از لذت بخش ترین کارهایی که میتوانیم انجام دهیم این است که به همراه بهترین دوستانمان، در کافه ی مورد علاقیمان جمع شویم و باهم فیلم ببینیم یا کارهایی را انجام دهیم که به یادگیری زبانمان کمک کند. یکی دیگر از مواردی که خیلی جذاب خواهد بود این است که:

کافه زبان ایران آکسفورد، با گذاشتن فیلم یا ویدیو های انگلیسی یا اسپانیایی یا زبان های دیگر، خیلی از علاقه مندان به زبان را به سمت خود میکشند. حالا تصور کنید که نشستن در این چنان کافه ایی و دیدن فیلم به همراه دوستانتان چقدر میتواند جذاب باشد؟! دوست دارید یک بار امتحانش کنید؟!

موسیقی زبان های مختلف در کافه زبان ایران آکسفورد

 یکی از روش های مورد علاقه ی ما و حتی بهترین روش برای یادگیری زبان گوش دادن به موسیقی های انگلیسی یا هر زبانی که دوست دارید است. همه ی انسان ها مایل هستند که به موسیقی گوش دهند. حالا تصور کنید با بهترین دوستانتان در کافه نشسته اید و ناگهان موسیقی انگلیسی مورد علاقیتان پخش میشود، قطعا شما با علاقه و میل زیادی به آن گوش میدهید و تمام آن را یاد میگیرید. بر همین اساس است که میگویم شما میتوانید با استفاده از این روش و با کمک دوستانتان زبان را یادبگیرید.

تصور کنید که شما و دوستانتان در کافه نشسته ایید و مشغول خوردن قهوه هستید، در همان موقع یک موسیقی انگلیسی که همگی آن را دوست دارید پخش میشود، چه چیزی لذت بخش تر از این است؟؟ قطعا شما با استفاده از این روش، آنهم در محیط کافه که کاملا دوستانه و صمیمانه است میتوانید مطالب خیلی خیلی زیادی یادبگیرید.

چرا یادگیری زبان با موسیقی مفید است؟

آهنگ‌ها سرشار از واژه‌ها، عبارت‌ها و اصطلاح‌های روزمره هستند. از آن‌جا که آهنگ‌ها برای مخاطب‌های بومی خوانده می‌شوند، شما از طریق آن‌ها با زبان محاوره کشور موردنظر آشنا می‌شوید. معمولا آهنگ‌ها به زبان معاصر خوانده می‌شوند. البته باید توجه داشته باشید که زبان بعضی از آهنگ‌ها قدیمی است. در یادگیری زبان انگلیسی با دوستان تان یک جفت گوش اضافی دارید! تمرین به تنهایی عالی است، اما وقتی صحبت از مکالمه می شود شما واقعاً به دو یا چند نفر نیاز دارید. همچنین هنگام تمرین تلفظ انگلیسی ، داشتن شخصی که بتواند نحوه‌ی تلفظ شما را بررسی کند، بسیار مفید است.

بسیاری از واژه‌ها و ریتم‌ها در یک آهنگ ثابت و تکراری هستند. همین موضوع باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید آن‌ها را به ذهن بسپارید. حتما پیش از این هم متوجه شده‌اید که موسیقی توانایی بی‌نظیری در حک شدن در سر ما دارد. مثلا هنگامی‌که مشغول یک امتحان سخت هستید و به حافظه خود فشار می‌آورید، اما ناگهان یک ریتم تند قدیمی در ذهن شما پخش می‌شود! ریتم و شعر آهنگ وارد ذهن ما می‌شوند و مدام تکرار می‌شوند. چه بهتر که از این نکته به نفع یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنیم! می‌توانیم کلمه‌های سخت یا عبارت‌های پیچیده را با کمک آهنگ‌ها به ذهن بسپاریم. پس از زمان اندکی متوجه می‌شوید که دیگر نمی‌توان این کلمه‌ها را از ذهن پاک کرد!

با دوستانتان آهنگ مورد علاقه تان را گوش کنید

همچنین اگر شما همین موسیقی انگلیسی (یا هر زبان دیگری) را با دوستانتان گوش دهید و تکرار کنید، باعث می شود که اگر جایی یا در تلفظ کلمه ایی اشتباه کردید دوستانتان به شما کمک کنند تا شیوه ی درست تلفظ را یادبگیرید. این مطالب ثابت میکند که گوش دادن به موسیقی در یک کافه دوست داشتنی میتواند بسیار جذاب باشد و خیلی به یادگیری شما کمک کند.

انتخاب آهنگ و انتخاب خواننده خوب برای یادگیری زبان اهمیت بسیاری دارد. نکته قابل توجه این است که تحت هر شرایطی خواننده و آهنگ باید متناسب با سلیقه موسیقی شما باشند. شاید آهنگی را گوش دهید و هیچ کلمه‌ای از آن را متوجه نشوید اما به دلیل علاقه‌ای که دارید کم کم لغات و اصطلاحات آن را نیز درک کنید. انتخاب بهترین خواننده برای یادگیری زبان کار چندان آسانی نیست، زیرا هرکس سلیقه خاص خود را دارد. اما در ایران آکسفورد ما بهترین های تاریخ موسیقی را انتخاب می کنم.

بازی و سرگرمی برای یادگیری زبان در کافه زبان ایران آکسفورد

بازی کردن همیشه یکی از جذاب ترین کارهایی است که میتوانیم در کنار دوستانمان انجام دهیم، مخصوصا اینکه با دوستان صمیمی مان بازی هایی را انجام دهیم که به آن علاقه داریم و برایمان جذاب است‌. حالا و درمورد زبان این دو مورد میتواند ترکیب جذابی باشد و به ما کمک کند. خیلی از بازی ها وجود دارد که گروهی است و باعث سرگرمی ما میشود. حالا با تمام این شریط، بودن در یک کافه جذاب میتواند تکمیل کننده ی این ترکیب دوست داشتنی باشد. تصور کنید، درکنار دوستانتان هستید و در یک کافه دوست داشتنی نشسته ایید و بازی های گروهی انجام میدهید که به بادگیری زبان شما کمک می کند.

بازی های ساده و تاثیر عمیقش در آموزش زبان

چه چیزی میتواند جذاب تر از این باشد؟! برای مثال شما میتوانید چندین کلمه و لغت انگلیسی را در کاغذ بنویسید و با قرعه کشی دوستانتان آن کلمه را حدس بزنید، یا هر بازی دیگری که برایتان جذاب باشد.  ما خیلی به بازی و سرگرمی های مختلف علاقه داریم و فکر می کنیم یکی از بهترین روش ها همین است.

یکی از جذاب ترین موضوعاتی که باید به آن اشاره کنیم این است که کافه زبان ایران آکسفورد یک بخش از محیط خود را جدا کرده و بخش مخصوص بازی و سرگرمی ایجاد کرده است، مثلا بازی با  لغات، بازی با شعر های مختلف یا هر بازی دیگری، به عقیده ی ما که این خیلی جذاب است و ساعتها بازی کردن در کافه باعث میشود هم سرگرم شویم و هم سرگرمی و بازی برای خود ایجاد کنیم.

یادگیری زبان به عنوان بخشی از یک گروه جالب است! شما می توانید ایده های خود را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید، دیدگاه مختلفی از چیزهای مختلف پیدا کنید و بدون شک سرگرم شده و جک هایی را به اشتراک بگذارید.

اگر بخواهیم از دیدگاه دیگری هم نگاه کنیم در کل باید بگوئیم که کافه ی زبان واقعا جذاب است و یکی از بهترین روش هایی است که به یادگیری زبان کمک میکند. استفاده از زبان انگلیسی در کافه ها برای آن دسته از علاقه مندان به زبان انگلیسی که قصد ورود به کشورهای انگلیسی زبان به عنوان توریست را دارد می تواند بسیار مهم باشد زیرا بسیاری از توریست ها غذا خوردن در کافه های مختلف را به رستوران های لوکس و گران قیمت ترجیح می دهند.

اهمیت فرهنگ کافه در کشورهای انگلیسی زبان

از سمتی دیگر از فرهنگ برخی از کشورهای انگلیسی زبان مانند کشورانگلستان، کافه ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند و مکان های بسیار مناسبی برای صحبت، مناسبات اجتماعی و دریافت دوستان جدید به شمار می روند.

اما یک نکته که اکثر مردم به آن توجه نمی کنند، ظرفیت های پنهان و یادگیری زبان انگلیسی در کافه های مختلف است. اگر بخواهیم خود را به عنوان یک فردی که در کشور دیگری مستقر است در نظر بگیریم هم کافه ی زبان واقعا تاثیر گزار است. برای مثال هنگامی که در یک شهر زبان انگلیسی در یک کافه نشسته اید مشغول صرف قهوه می باشید به شکل ناخودآگاه به یادگیری زبان انگلیسی در کاربردی ترین نوع خود پرداخته اید. بدون آنکه بخواهید خود را درگیر کلاس های زبان انگلیسی در قالب ها و انواع مختلف با هزینه های مختلف کنید، زبان انگلیسی را از افراد انگلیسی زبان بومی یاد خواهید گرفت.

عادت به مکالمه زبان انگلیسی در کافه

تصور کنید که به خارج از کشور رفته ایید و در یک کشور دیگری مستقر شده اید، برای تفریح خود به کافه میروید ، در  کنار کسانی که خودشان بومی هستند و کاملا به انگلیسی تسلط دارند، پس از مدتی شما می توانید در بحث های آنها شرکت کنید و قطعاً از این موضوع که آنها تا حد زیادی آغوش خود را برای افرادی با شرایط شما باز خواهند کرد غافلگیر خواهید شد.

دیدن فوتبال در کافه زبان ایران آکسفورد

هنگامی که به تماشای یک مسابقه ی فوتبال یا سریال انگلیسی زبان مورد علاقه تان در کافه ای نشسته اید، می توانید به بحث هایی در آن زمینه وارد شوید و یا اینکه بحث دیگران را در آن زمان گوش دهید.

نکته ی حائز اهمیت در این قسمت این است که شما به عنوان یک فرد علاقه مند به زبان انگلیسی و یا یک زبان آموز نباید نگران این باشید که در مقابل افراد با زبان انگلیسی بهتر اشتباه کنید و یا منظور خود را به درستی به مخاطبانتان القا نکنید. در کافه زبان ایران اکسفورد همه به خوبی متوجه این مسئله شده و شما را درک می کنند.

کمک به هم برای یادگیری زبان فرهنگ خوب ایران آکسفورد

حتی می توانید در ازای کمک گرفتن از آنها برای تلفظ یا معانی و توضیحات لغوی و گرامری زبان انگلیسی، زبان فارسی و اصطلحات آن را به آنها بیاموزید تا هم تبادل زبانی را با افراد انگلیسی زبان مختلف داشته باشید و هم دوستان جدیدی پیدا کنید.

این قسمت از مقاله را مطرح کردیم تا شما را با این نکته که کافه زبان چقدر میتواند دریادگیری زبان به ما کمک میکند. البته کافه زبان درکنار تاثیرات آموزشی که برای ما دارد، باعث ایجاد کردن تفریحاتی برای ما میشود که روحیمان را تغییر میدهد و برای ایجاد شادی میکند. پس باید با وجود همین سرگرمی هایی که کافه زبان برایمان ایجاد کرده زبان بیاموزیم و از آن لذت ببریم.

منتظر حضورتان در کافه زبان ایران آکسفورد هستیم. برای هماهنگی ها میتوانید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید