یادگیری زبان با زندگی در کشور مقصد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یکی از بهترین روش های آموزش زبان language immersion می داند. این روش به معنای یادگیری زبان با زندگی در کشور مقصد و در میان افراد زبان مقصد می باشد. با هم به برخی از ویژگی های این روش می پردازیم.

یادگیری زبان با زندگی در کشور مقصد
یادگیری زبان با زندگی در کشور مقصد

یادگیری زبان با زندگی در کشور مقصد چگونه حاصل می شود

این یک آرزو برای زبان‌آموزان است: کاملاً غوطه‌ور بودن در زبان مقصد در کشوری که زبان مقصد صحبت می‌شود.

مرحله‌ی ۱: آماده‌سازی

رفتن به کشور زبان مقصد برای یادگیری زبان بدون هیچگونه دانش قبلی زبانی، وقتی که به آن‌جا می‌رسید باعث تلف شدن زمان با ارزش یادگیری می‌شود. شما باید حداقل ایده‌ای از صداهای آن زبان، واژگان پایه، اطلاع از اینکه زبان چگونه ساختار میابد و عبارات بنیانی برای بقاء داشته باشید که در ابتدای اقامت‌تان به آن‌ها نیاز خواهید داشت، البته هرچی بیشتر بدانید بهتر است! به علاوه‌ی گستره‌ی عظیم گزینش‌ها برای دروس مقدماتی که می‌توانید به صورت اینترنتی یا از کتابفروشی محله‌ی‌تان بخرید، منابع تقریباً بی‌پایانی هم برای زبان‌آموزان مبتدی وجود دارد.

مرحله‌ی ۲: ساختار

اگر شما به طور ویژه برای ارتقای مهارت‌های زبانی خود سفر می‌کنید، آن وقت باید در واقع مطالعه‌ی زبان را در محیطی رسمی ادامه دهید. اما من باید تأکید کنم: این باید در حاشیه انجام شود.

وقتی من سال قبل در اسپانیا زندگی می‌کردم وقت بسیار زیادی را در آپارتمان خود می‌گذراندم و سر خود را در کتب اسپانیایی فرو برده بودم در حالی که تمام جهان بیرون آپارتمانم به شدت تمایل داشتند تا به من اسپانیایی یاد دهند. اجازه ندهید این اتفاق بیفتد! روش‌هایی وجود دارند که مطالعه‌ی رسمی را با غوطه‌ورسازی متعادل کنید.

مرحله‌ی ۳: شریک‌های مبادله‌ی زبانی

برای خود یک یا دو (یا تعداد بیشتری) شرکای مبادله‌ی زبانی پیدا کنید تا مرتباً با آن‌ها دیدار داشته باشید! این راهی عالی برای خارج شدن و شروع به دیدن افراد است، مخصوصا که ندانید از کجا شروع کنید. شرکای مبادله‌ی زبانی افرادی هستند که با ایشان ملاقات می‌کنید تا زبان بومی یکدیگر را یاد بگیرید. در یک کافه یا جایی مشابه دیدار می‌کنید  و زمانی را به صحبت کردن در زبان بومی خود و زبان بومی آن‌ها می‌گذرانید.