عادت کردن به یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به روش های متفاوت انگیزه یادگیری یک زبان را برای زبان آموزان ایجاد می کند. اما عادت کردن به یادگیری زبان یک نوع روش جدیدی از زندگی است که باید همانند یک Life Style جدید به آن نگاه کنید. پس با ما همراه باشید.

عادت کردن به یادگیری زبان
عادت کردن به یادگیری زبان

اما عادت کردن به یادگیری زبان به چه صورت انجام می شود:

ارسطو، یکی از بزرگ ترین فیلسوفان که تا به حال زیسته است روزی نقل کرد: ‘ما همان چیزی هستیم که به طور مکرر انجام می دهیم. آن گاه برتری یک فعل نیست، بلکه یک عادت است.’ به طور یقین، شما با آمادگی با گفته ی ارسطو موافق هستید، چون به طور واضح متوجه می شوید که شخصیت شما واقعاً محصول همه ی عاداتی است که از طریق فرایند رشدِ خود جذب شده است.

ایجاد یک عادت، مشابه یادگیری یک زبان جدید مهارتی با ارزش است. یکی از رایج ترین زبان های مورد استفاده زبان چینی است. اول، شما با یادگیری دروسِ اصلیِ چینی شروع می کنید که شامل تعدادی لغات جدید هستند که می توانند در مفرح ترین و راحت ترین روشِ ممکن بیاموزید.

بعداً، شما این لغات جدید را با ایده های مرتبط خود در واقعیت ارتباط می دهید. بعد از آن، شما شروع می کنید به تبدیل این لغات به جملاتی منطقی که برای شخص دیگری که می داند چه طور به زبان چینی صحبت کند‌، مفهوم هستند.

شما از طریق تمرین مستمر قطعاً در طولانی مدت در آن زبان زبردست خواهید شد. وقتی در چینی ماهر شوید، هرگز آن را فراموش نخواهید کرد و صحبت به آن زبان بی‌شک به کاری تبدیل می‌شود که انجامش برای‌تان بسیار طبیعی است.

مهارت در هر زبانی بجز زبان مادری‌تان قطعاً بر ارزش و صفات شخصی شده افزوده خواهد کرد. اگر در چند زبان تسلط داشته باشید گاهی اوقات شما را عالی و مطلوب تلقی می‌کنند. به همین ترتیب اگر در بیش از دو زبان تسلط کسب کرده باشید، در مسیر خود برای تبدیل به یک فرد چندزبانه خواهید بود؛ و مطمئناً اگر بیش از دو زبان بلد باشید، قطعاً نسبت به کسانی که تنها در زبان مادری‌شان روانی و آگاهی دارند، برتری خواهید داشت. شما می‌توانید از این برتری نسبت به دیگران برای به حداکثر رساندن مهارت‌های زبانی‌تان استفاده کنید و شغل خود را از طریق جهانی کردن ارتقا دهید – یا شغل خود را و یا حوزه‌ی کاری‌ تجارت خود را.