مراحل آموزش زبان انگلیسی

مراحل آموزش زبان انگلیسی

مراحل آموزش زبان انگلیسی همیشه برای بسیاری جای سوال داشته است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای پاسخ به این سوال زبان آموزان را به خواندن این مقاله دعوت می نماید. در ابتدا باید توجه داشت که یادگیری زبان اول با زبان دوم کاملا متفاوت است و دارای مراحل کاملا متفاوتی است. یادگیری زبان دوم دارای مراحلی است که تفاوت های بسیاری با مراحل آموزش زبان اول دارد.

در مراحل آموزش زبان انگلیسی که برای اکثر زبان آموزان به عنوان زبان دوم به حساب می آید، معمولا شامل ۵ مرحله است. مرحله Preproduction, early Production, speech emergence, intermediate fluency, advanced fluency  تقسیم بندی می شوند.

  • در مرحله Preproduction که در ان کسی که در حال آموزش زبان انگلیسی است دایره لغاتی حدود ۵۰۰ واژه دارد.نمی توانند به زبان دوم صحبت کنند و معمولا حروجی از آنها دیده نمی شود بلکه بیشتر در حال یادگیری آموزش زبان انگلیسی هستند. این دوره برای هر شخصی متفاوت است و معمولا بین یک تا ۶ ماه متفاوت است.
  • مرحله early production  به دوره سکوت نیز معروف است درحد اصطلاحات کوتاه و یا چند کلمه صحبت می کند. اشتباهات زیادی را انجام می دهند و دایره لغات زبان انگلیسی آنها حدود ۱۰۰۰ کلمه می باشد این مرحله معمولا بین ۳ تا ۶ ماه متفاوت است.
  • در مرحله سوم Speech emergence دایره واژگان شخص به حدود ۳۰۰۰ کلمه می رسد و می تواند تا حدودی به زبان دوم صحبت کند.اشتباهات گرامری در این مرحله از آموزش زبان انگلیسی وجود دارد.
  • مرحله بعدی مرحله intermediate fluency است که در آن زبان آموز حدود ۶۰۰۰ کلمه را یاد گرفته است و می تواند به راحتی با افراد به زبان دوم ارتباط برقرار کند.
  • مرحله آخر که مرحله Advance fluency است معمولا شخص به حد بسییار خوبی از زبان دست پیدا کرده و در اصل تمام مراحل آموزش زبان انگلیسی را کامل کرده است.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان انگلیسی به صورت فشرده و عادی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.