سیستم های آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به سیستم های آموزش زبان اشاره می کند که تقریبا در دنیا مرسوم هستند. شما می توانید هر کدام از این سیستم ها را بر اساس نیاز خود انتخاب نمایید . برای شناخت این سیستم ها مطلب زیر را حتما بخونید.

سیستم های آموزش زبان
سیستم های آموزش زبان

انواع سیستم های آموزش زبان

سیستم آموزش زبان گروهی

تحصیل در کشور شما

اگر شما واحدی را در زبان (زبان هایی) که می خواهید در کشور خود بیاموزید، پیدا کنید، این روش کاملاً خوبی برای تحصیل است. معمولاً واحدهای متنوعی قابل دسترس هستند، که شامل واحدهای نیمه وقت و تمام وقت، واحدهای کوتاه فشرده و واحدهایی که به کسب مهارت منتهی می‌شوند، هستند. اگر بگردید شاید واحدی را پیدا کنید که مناسب خواسته‌های شما باشد.

فایده‌ی اصلی چنین واحدهایی این است که شما معلم یا معلمی خصوصی خواهید داشت که راهنمایی، حمایت و بازخورد را در اختیار شما قرار می‌دهد و زبان خود را با او تمرین می کنید. شما با بقیه هم که کم و بیش در سطح مشابه شما هستند، مطالعه خواهید کرد و یادداشت‌های خود را با آن‌ها مقایسه کرده و به هم کمک می‌کنید. واحدهای رسمی هم به شما کمک می‌کنند تا مطالعات خود را سامان دهی کنید.

با این حال واحد گرفتن شامل همه نمی شود – بعضی افراد در کلاس احساس راحتی نمی‌کنند.

آموزش زبان در خارج

یکی از گزینه‌ها این است که زبانی را در کشوری که به آن صحبت می شود، بیاموزید. دانشگاه های زیادی وجود دارند که انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی و آلمانی تدریس می کنند، اما زبان های دیگر را خیلی کم تر آموزش می دهند. فایده ی اصلی تحصیل در خارج این است که شما به طور کامل در زبان فرو می روید، نه فقط در کلاس، بلکه در بقیه ی زمان هم همین طور است. در نتیجه، شما باید پیشرفتی به نسبت سریع داشته باشید.فایده ی دیگر تحصیل در خارج این است که این فرصت را می یابید تا غذاهای بومی را امتحان کنید، با افراد بومی ملاقات کنید و از فرهنگ آن ها الگو برداری کنید.

آموزش زبان آنلاین

اگر شما در منطقه ی خود واحدی را پیدا نمی کنید که به طور مناسب تدریس شود و برای تحصیل در خارج وقت ندارید، واحدهای آنلاین را در نظر داشته باشید. حیطه ی وسیعی از زبان ها برای انتخاب کردن وجود دارد. خیلی از آن ها رایگان هستند اما برای بعضی از آن ها باید پول بپردازید. معلم های خصوصی بعضی از آن هایی که پولی هستند را از طریق ایمیل، برنامه های چت کردن، کنفرانس های ویدئویی، تلفنی یا حتی رو در دو حمایت می کنند.