آموزش زبان با موسیقی : روان صحبت کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد معتقد است آموزش زبان با موسیقی : روان صحبت کنید یکی از راه حل های دل پذیر برای یادگیری زبان است. موسیقی به شما کمک می کند روان تر حرف بزنید و از آن لذت ببرید.

آموزش زبان با موسیقی : روان صحبت کنید
آموزش زبان با موسیقی : روان صحبت کنید

اما آموزش زبان با موسیقی : روان صحبت کنید چطور امکان پذیر است

چرا زبان ها را از طریق موسیقی بیاموزیم

موسیقی برای یادگیری زبان عالی است چون، همان طور که دوستانم نشان دادند، شما می توانید زبان را آن طور که واقعا صحبت می شود، بیاموزید. مردم به آن اندازه که می گویند ‘wanna’ نمی گویند ‘want to’. موقع ‌مطالعه ی یک زبان، مهم است که علاوه بر منابع متنی و مطالعه ای، منابع واقعی و درون بافتی را هم داشته باشیم. شما می‌توانید به مجموعه ی برنامه های تلویزیونی خود، فیلم ها،‌کتاب های مصور و هر چیز دیگری که با آن ها مطالعه می کنید، آهنگ هم بیفزایید.

بیش تر آهنگ ها تکرار شونده هستند. این روشی خوب برای تمرین عبارات به شیوه ای جالب و غیر یکنواخت است.

نکاتی برای یادگیری زبان از طریق موسیقی

۱- یک ژانر و هنرمندی را که دوست دارید انتخاب کنید. من اگر سعی می‌کردم به J-pop یا هیپ هاپ ژاپنی گوش کنم، هرگز به این اندازه زبان ژاپنی را یاد نمی‌گرفتم. punk rock ژاپنی لغاتی را که می توانستم استفاده کنم در اختیار من گذاشت و برای یادگیری بیش تر به من انگیزه داد.

۲- از یوتیوب استفاده کنید. شما تا به الان هرگز موسیقی زیادی به زبان خارجی نداشته اید، و کاملا رایگان است. شما همچنین می‌توانید از اپلیکیشن ها و وب سایت هایی مثل Spotify یا Rdio استفاده کنید تا آهنگ های موفق را از سراسر جهان پیدا کنید.

۳-از همان ابتدا وقتتان را برای فهم همه چیز نگذارید. گوش کنید، لذت ببرید و وقتی احساس می کنید که آماده هستید، آواز بخوانید. وقتی شما به karaoke‌ می روید، می‌توانید ترانه ها را بفهمید و از آن ها سر در بیاورید.

۴- سعی کنید مکانی را پیدا کنید که karaoke‌ در زبان مقصد شما دارد و آن قدر مشروب بنوشید تا خود را روی صحنه بیندازید و شروع کنید به خواندن. اگر شما در حال مطالعه ی زبان ژاپنی، اسپانایی یا کره ای هستید انجام این کار نسبت به xhosa، kazakh، یا Apache راحت تر است، اما از سرچ کردن دست برندارید.

۵- هر روز برای هم خانه ای ها یا خانواده ی خود آهنگ هایی عاشقانه در زبان جدید خوانید. همه چیز به تکرار و تمرین روزانه بستگی دارد، حتی اگر شما فقط برای یک آهنگ سریع از Ramones وقت دارید.