کلاس های گروهی آموزشگاه زبان در مقابل کلاس های خصوصی : معایب و مزایا

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده انواع کلاس های گروهی ، نیمه خصوصی و خصوصی برگزار می کند. کلاس های گروهی آموزشگاه زبان در مقابل کلاس های خصوصی : معایب و مزایا ی متفوتی دارند. برای اینکه تفاوت های مختلف این کلاس ها را بدانید این متن را تا انتها بخوانید.

کلاس های گروهی آموزشگاه زبان در مقابل کلاس های خصوصی : معایب و مزایا
کلاس های گروهی آموزشگاه زبان در مقابل کلاس های خصوصی : معایب و مزایا

پس تفاوت های کلاس های گروهی آموزشگاه زبان در مقابل کلاس های خصوصی : معایب و مزایا را با هم می بینیم:

خب پس تصمیم گرفته‌اید که امسال یک زبان جدید یاد بگیرید. تبریک!

تا به حال زبانی را یاد نگرفته بودید و به این فکر می‌کنید که بهترین روش برای یادگیری یک زبان چیست. آیا باید از یک معلم حرفه‌ای درس‌های زبانی بگیرید یا آموزشگاه‌ای زبان در اطراف پیدا کنید؟

هیچ تصمیم درست یا غلطی وجود ندارد چراکه هر دو گزینه مزایا و معایبی دارند. این چیزی است که امروز می‌خواهیم برایتان تشریح کنیم و اجازه دهیم خودتان تصمیم بگیرید.

ما فاکتورهای مهم مانن هزینه‌ها، کیفیت معلمین، زمان لازم برای یادگیری و عوامل بیشتری را در نظر گرفتیم.

بیاید با این‌ها شروع کنیم…

آموزشگاه های زبان

دهه‌ها است که کلاس‌های زبان برگزار می‌شوند. در مکانی با شرایط گروهی انجام می‌شود که بین هشت تا بیست دانش‌آموز در کلاسی با معلمی اختصاصی قرار داده می‌شوند. برنامه‌ی درسی استانداردی وجود دارد که از همگان انتظار می‌رود آن را دنبال کنند و در آخر برنامه امتحان خواهید داد و نمره دریافت خواهید کرد.

برنامه‌ها در حالت عادی بین یک تا سه ماه بسته به نوع برنامه‌ی زبانی که در آن ثبت نام کردید، طول می‌کشند.

هزینه‌ها:

آموزشگاه های زبان می‌توانند هزینه های بسیار متفواتی نسبت به نوع دوره انتخابی شما داشته باشند. اگر قصد ادامه‌ی دوره‌ی بعد را دارید (یعنی از دوره‌ی مقدماتی A1 به دوره‌ی مقدماتی A2 بروید)، باید دوباره شهریه بپردازید.  ( البته خوشبختانه در ایران آموزش زبان بسیار ارزان  می باشد )

زمان مورد نیاز:

الف) رفت و آمد- زمان رفتن به موقعیت فیزیکی آموزشگاه‌ی زبانتان می‌تواند به طور میانگین بین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان ببرد. البته بستگی به این دارد که رانندگی می‌کنید، سوار دوچرخه هستید یا از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنید.

ب) برنامه‌ریزی- بخش منفی عمده‌ی یادگیری زبان با آموزشگاه‌ی زبان، انعطاف‌پذیری در برنامه‌ریزی است. کلاس‌ها بر اساس برنامه‌ی زمانی ثابت تشکیل می‌شوند و معمولاً روزی بین ۱٫۵ تا ۵ ساعت طول می‌کشند. این یعنی احتمال دارد شما نیاز به زمان استراحت برای یادگیری زبان داشته باشید یا آن را در طول عصرها یاد بگیرید.

معلمان:

الف) شایستگی‌ها- بیشتر معلمان زبان که برای تدریس زبان در آموزشگاه انتخاب می‌‌شوند باید حداقل سه تا پنج سال تجربه‌ی کاری داشته باشند. به یاد داشته باشید که همیشه این حالت نیست، به خصوص اگر آموزشگاه رتبه‌ی بالایی نداشته باشد.

ب) نسبت معلم به تعداد شاگرد- شما همراه با شاگردان دیگر یاد خواهید گرفت، معمولاً با هشت تا بیست شاگرد. این هم می‌تواند خوب باشد و هم بد. یادگیری با گروهی از افراد به شما این اجازه را می‌دهد که در کنار یکدیگر تمرین کنید و اجتماعی شوید. حالت منفی این است که سرعت یادگیری شما مطابق با ضعیف‌ترین شاگرد کلاس پیش می‌‌رود. اگر شاگردی در فهم موضوع یا درسی در کشمکش باشد، غیر محمتل است که معلم تا آن شاگرد آماده نباشد به مرحله‌ی بعد برود.

 

کلاس های خصوصی زبان

کلاس های خصوصی زبانمزایای متمایزی نسبت به کلاس‌ها دارند شامل اختصاصی‌سازی، تعامل ۱ به ۱، و بیشتر. گاهی اوقات می‌تواند جوانب منفی را نیز داشته باشد. بیایید کاوش کنیم.

هزینه‌ها:

اغلب کلاس های خصوصی زبان بیش از آموزشگاه هزینه دارند چون به جای کار کردن در یک گروه، به شما تعلیم شخصی ارائه می‌شود. ممکن است البته بسته به درس‌هایی که می‌گیرید کمی انعطاف‌پذیری داشته باشید.

زمان مورد نیاز:

الف) رفت و آمد

اگر درس خود را به صورت اینترنتی بگیرید دیگر مسئله‌ی رفت و برگشت وجود نخواهد داشت، البته اگر به صورا حضوری درس بگیرید همان قدر زمان دوباره مورد نیاز است.

ب) برنامه‌ریزی

نقطه‌ی تمایز اصلی درس‌های خصوصی، انعطاف‌پذیری در رزو کردن زمان برگزاری کلاسهاست. مخصوصاً اگر به صورت آنلاین آموزش بگیرید چون محدود به برنامه‌ی معلمی نیستید که در منطقه‌ی زمانی یکسان با شما قرار دارد. برای مثال اگر می‌خواهید شب دیروقت آموزش ببینید ممکن است برای معلمی که در طرف دیگری از دنیا زندگی می‌کند، صبح باشد.

معلمان

الف. شایستگی‌ها

صلاحیت معلم از یک معلم به معلم دیگر هم تفاوت می‌کند. مشابه آموزشگاه های زبان، شما با معلمان نمونه یا پایگاه معلم مانند شانس بهتری برای یافتن معلمان واجد شرایط خواهید داشت.

ب. نسبت معلم به شاگرد

همانطور که شما شاید از قبل بدانید، دروس خصوصی در مقایسه با آموزشگاه های زبان…خب، خصوصی هستند. شما تعاملی یک به یک و بازخوردی شخصی خواهید داشت، و اغلب با دریافت این توجه فردی سریع‌تر یاد می‌گیرید.