آموزش زبان در خواب واقعیت دارد؟

آموزش زبان در خواب واقعیت دارد؟
تبلیغات بسیار زیادی پیرامون این تکنیک شده است. اما آیا چنین چیزی امکان پذیر است. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد سعی می کند به صورت علمی پاسخ این سوال را که آیا آموزش زبان در خواب واقعیت دارد؟ را بیان کند. اگر بخواهیم یک جواب قاطعانه بشنوید باید گفت ” نه “ و اساسا آن را بی معنی دانست. اما این جواب باید علمی بیان شود و دلایل آن را هم بدانید. پس تا انتها این مطلب را بخوانید.

آموزش زبان در خواب واقعیت دارد؟
آموزش زبان در خواب واقعیت دارد؟

تئوری Sleep Learning
نام علمی تر آن Hypnopaedia می باشد. از سال ۱۹۲۷ برای اولین بار Benjamin Saliger تحقیقاتی را در این زمینه شروع کرد و بعد از آن هم روانشناسان زیادی سعی کردند راهی برای این روش ابدا کنند. اما تحقیقات گسترده تر در حوزه روانشناسی نشان داد که این تئوری با واقعیت فاصله بسیار زیادی دارد.
یادگیری زبان فرآیندی فعال است و با خواب که یک واکنش طبیعی و غیر فعال است در تضاد می باشد. در جواب این سوال که آموزش زبان در خواب واقعیت دارد؟ باید گفت که به هیچ عنوان شما نمی توانید مهارت های خود را با گوش دادن به اصواتی که برایتان بی معنی هستند بهبود دهید. اگر بخواهیم کمی علمی تر بیان کنیم می توانید به نظر روانشناس معروف Florence Cardinal محقق بنیاد ملی خواب کانادا رجوع کنید که می گوید برای یادگیری باید ذهنتان سطحی از هوشیاری را داشته باشد و در صورتی این روش نمی گذارد شما خواب کامل را تجربه کنید و علاوه بر اینکه هیچ تاثیری بر روی یادگیری زبان شما نخواهد داشت بلکه الگوی خواب را نیز در شما تغییر می دهد و بسیاری را دچار اختلالات خواب می کند.
دلیل معروف بودن
باید با خودمان روراست باشیم. ما همیشه دوست داریم آسان ترین روش را انتخاب کنیم حتی اگر بدانیم این روش کارآیی ندارد. تبلیغات گسترده تلویزیون و مجلات و … باعث شده بسیاری به جای تمرین و فعالیت بیشتر این راه را انتخاب کنند که نتیجه ای جز هدر دادن وقت و هزینه برای شما نخواهد داشت. آموزش زبان در خواب واقعیت دارد؟ مسلما نه !! پس تنبلی را کنار بگذارید و وقت خود را صرف یادگیری فعال زبان کنید.
آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما پیشنهاد می دهد که با تمام حواس و قلب خود سراغ یک زبان بروید ، نه در اوج ترس و یا در خواب !!
برای شرکت در کلاس های آموزش زبان با شماره های ۸۸۹۳۴۴۷۵ و ۸۸۸۹۱۶۶۹ موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.