نکات تافل دقیقه نود

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای آنها که فردا یا یک هفته آینده باید در آزمون TOEFL iBT شرکت کنند یک سری نکات تافل دقیقه نود نشان می دهد که برای لحظات آخر مفید است و می تواند همانند یک گل طلایی در فوتبال به حساب بیاید.

نکات تافل دقیقه نود
نکات تافل دقیقه نود

اگر از قبل مشغول خواندن بوده اید نکات تافل دقیقه نود برای شما بسیار آسان خواهد بود

اگر از قبل با فرمت تافل آشنا هستید، و فقط می خواهید بدانید که در روزهای پایانی چه کاری انجام دهید، جوابش بسیار ساده است. تا روز آخر دوره کنید، و سپس کار را متوقف کنید! یک روز قبل از امتحانتان، بیش تر از این نمی توانید یاد بگیرید. ولی شما می توانید خود را سلامت و شاد نگه دارید، که این به شما کمک می کند تا روز امتحان اعتماد به نفس داشته باشید.

این مهم است، چون داشتن یک روز بد می تواند به معنای نمره ی تافل پایین تر باشد. می تواند نشان دهنده ی تفاوت بین کسب حداقل نمره در دانشگاه رویاییتان و در واقع گرفتن نمره ی کم تری باشد. پس کمی ورزش کنید، کاری آرامش بخش انجام دهید، خوب غذا بخورید، خوب بخوابید، و با مطالعه ی درس به خود استرس وارد نکنید!

اگر شما بیش تر از یک روز وقت دارید، و می خواهید بهترین راه دوره را بدانید، از هر منبع تمرین رسمی که باقی مانده است، استفاده کنید- ترجیحا یک امتحان جامع، اگر داشته باشید. وقت آن است که همه ی آمادگی خود را جمع کنید و همه چیز را یک باره تمرین کنید.

اگر مطالعه ای نکرده اید و خود را تا کنون برای تافل آماده نکردید

اگرچه شما در واقع نمی توانید انگلیسی خود را فقط طی چند روز تقویت کنید، می توانید بیاموزید که چه طور امتحان تافل را بهتر بدهید. پس اگر فقط زمان کمی را تا روز امتحان دارید، ایده ی خوبی است که فرمت امتحان را یاد بگیرید.

تافل بسیار ساختارگرایانه است. هر تافل از انواع سوالات مشابهی برخوردار است. یادگیری انواع سوالات و این که برای پاسخ گویی به آن ها چه قدر وقت دارید، می تواند کمک بزرگی به شما باشد. پس اولین چیزی که شما باید انجام بدهید این است که انواع مختلف سوال ها را ببینید. بهترین منبع برای این کار Interactive Sampler از ETS، شرکتی که تافل را تهیه می کند، است و رایگان می باشد. مطالعات دقیقه نودی خود را با پاسخ به همه ی سوالات این نمونه گیر شروع کنید. این کار ایده ی واضحی به شما می دهد که در تافل چه خواهد آمد.

در روز امتحان

مطمئن شوید هر چه را که لازم دارید با خود می آورید! با همرا ه داشتن یک اسنک، یک نوشیدنی کوچک شیرین ، و  پاسپورت یا کارت شناسایی های دیگرتان سر جلسه ی امتحان بروید. به چیز دیگری احتیاج نخواهید داشت- در واقع، هر چیز دیگری که بیاورید در اتاقی جداگانه خواهد ماند. حتی اجازه ندارید در جلسه ی امتحان ساعت ببرید. بنابراین اگر راحت نیستید تا موبایل هوشمند گران قیمت خود را نزد مراقبان جلسه ی امتحان بگذارید، بهتر است آن را با خود نبرید.

مطمئن شوید که کمی زودتر هم می رسید. هیچ چیز بدتر از گیر کردن در ترافیک یا گم شدن و در نتیجه نرسیدن به شروع امتحان نیست. اگر خیلی دیر برسید، ممکن است نگذارند امتحانتان را بدهید، پس برای اطمینان وقت زیادی را در اختیار خود قرار دهید.

مهمتر از همه اینکه اعتماد بنفس داشته باشید. هرچه راحت‌تر باشید بهتر است. جوری رفتار کنید که انگار می‌دانید نمره‌ای بسیار خوب خواهید گرفت و احساس اعتماد به‌نفس هم خواهید کرد.

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها برگزار کننده دوره های آموزش تافل تضمینی در ایران می باشد. برای شرکت در دوره ها با شماره های ما تماس بگیرید.