آموزش معرفی کردن خودتان به زبان اسپانیایی + فیلم

بیایید ببینیم چطور خودتان را در زبان اسپانیایی معرفی کنید

یکی از بهترین روش های یادگیری چگونگی صحبت به اسپانیایی این است که با اسپانیایی ها صحبت کنید. اما برای انجام این کار، شما باید بدانید که چه طور خود را به اسپانیای معرفی کنید. خوشبختانه، در واقع لازم نیست که شما تا حد زیادی اسپانیایی بلد باشید تا مکالمه ای پایه و در حد معرفی برقرار کنید. فقط با “¡Hola! Me llamo” (OH-lah MAY YAH-moh) شروع کنید و اسم خود را به آنها بگویید. یک معرفیِ موفق به شما اعتماد به نفس می دهد تا مکالمه ی عمیق تری برقرار کنید، و قبل از اینکه متوجه شوید دوستان اسپانیایی زبان جدیدی پیدا می کنید. پس بیایید آموزش معرفی کردن خودتان به زبان اسپانیایی را ببینید و از آن در مکالمات اسپانیایی خود استفاده کنید.

اگر با زبان اسپانیایی آشنایی ندارید، حتما مطلب جایگاه یادگیری زبان اسپانیایی در جهان را بخوانید

معرفی کردن خود در زبان اسپانیایی
معرفی کردن خود در زبان اسپانیایی

آموزش سلام کردن در اسپانیایی

اساسی ترین و جهانی ترین روش “سلام کردن” به اسپانیایی hola (OH-lah) است. اگر شما با کسی در طول روز صحبت کنید هم احتمالاً از “buenos días” (boo-AY-nohs DEE-ahs) استفاده می کنید.

 • در بعدازظهر، اگر شما می خواهید بر اساس زمان خاصی از روز با کسی سلام و احوالپرسی کنید می توانید از “buenas tardes” (boo-AY-nahs TAHR-days) استفاده کنید. بعد از اینکه خورشید غروب کرد، از “buenas noches” (boo-AY-nahs NOH-chays) استفاده کنید.

اسم خودتان را به زبان اسپانیایی بگویید

اولین قدم در آموزش معرفی کردن خودتان به زبان اسپانیایی گفتن اسمتان به زبان اسپانیایی است. راحت ترین روش معرفی خود این است که بعد از “سلام” فقط بگویید “me llamo” (MAY YAH-moh). معنای تحت الفظی این عبارت می شود “I’m called,”، اما ترجمه اش می شود “اسم من است”. برای مثال، شما احتمالاً می گویید “¡Hola! Me llamo Maria” (“Hello! My name is Maria”).

 • شما همچنین می توانید بگویید “mi nombre es,” که معنای تحت الفظی اش می شود “اسم من است”.
 • اگر شما کسی را می خواهید که اطلاعات لازم را در اختیارتان بگذارد، یک معرفی خودمانی تر، می توانید از لغت “soy,” استفاده کنید که یعنی “I am.”. برای مثال، شما احتمالاً می گویید “hola, soy Maria” (“Hello, I’m Maria”).

فیلم آموزش معرفی کردن خودتان به زبان اسپانیایی

ویدیو آموزش معرفی کردن خود در زبان اسپانیایی

حالتون چطوره به زبان اسپانیایی

یک سلام و احوالپرسی دوستانه را شامل کنید. بعد از اینکه شما “سلام” کردید از شخص بپرسید حالشان چه طور است یا روزشان چه طور بوده است. رایج ترین روش گفتنِ “حال شما چه طور است؟” به اسپانیایی می شود “¿cómo estás?” (KOH-moh ehs-TAHS).

 • برای مثال: “¡Hola! Me llamo Maria. ¿Cómo estás?”
 • وقتی شما این سوال را بیفزایید، مودبانه خود را به شخص معرفی کرده و مکالمه ای را شروع کرده اید.

پرسیدن اسم افراد در زبان اسپانیایی

اگر شما می خواهید اسم شخص را بپرسید، می گویید “¿Cómo se llama?” (COH-moh SAY YAH-mah). شما همچنین می توانید از “¿y tú? یا “¿y usted?” استفاده کنید.

 • برای مثال، شما می گویید “¡Hola! Me llamo Maria. ¿Y usted?”. شخص جواب می دهد “Hola, Maria. Me llamo José. ¿Cómo estás?”.

آموزش گفتن “از ملاقتتان خوشحال شدم” در زبان اسپانیایی

شاید بتوان گفت آخریم مرحله در آموزش معرفی کردن خودتان به زبان اسپانیایی گفتن از دیدارتان خوشحال شدم است. بعد از اینکه آن شخص اسمش را به شما می گوید، از “¡Encantado!” (ehn-kahn-TAH-doh) یا “¡Encantada!” (ehn-kahn-TAH-dah) استفاده کنید. حالت پایانی بسته به جنسیت شما تغییر می کند. این روشی اساسی و خودمانی برای این است که بگویید از ملاقات با شخصی خوشحال هستید.

 • شما همچنین می توانید بگویید “mucho gusto” (MOO-choh GOO-stoh) که یعنی “از ملاقات با شما خوشبختم”. این عبارت مخصوصاً وقتی خوب جواب می دهد که شخص دیگر اول خود را معرفی کرده باشد. برای مثال، فرض کنید که شخص به شما گفت “¡Hola! Me llamo José. ¿Y tú?”. شما می توانید با “Mucho gusto, me llamo Maria.” جواب دهید.

آموزش گفتن “من تازه اسپانیایی یاد گرفتم”

اگرشما پیشاپیش به گویشوران بومی اسپانیایی بگویید که تازه یاد گرفته اید به این زبان صحبت کنید احتمالاً موقع صحبت با آنها احساس راحتی بیشتری دارید.

 • برای مثال، شما احتمالاً می گویید “Estoy estudiando español. ¿Quieres practicar conmigo?” (“من دارم اسپانیایی می خوانم. می خواهی با من تمرین کنی؟”)
 • اگر شخص موافقت کند که صحبت را با شما ادامه دهد، مطمئن شوید که می گویید “gracias” (“متشکرم”).

اهل کجایی به زبان اسپانیایی

به محض اینکه فراتر از معرفیِ پایه پیش رفتید، مکالمه را با اطلاعات کمی درباره ی خود ادامه دهید. به خصوص اگر در حال سفر هستید، صحبت درباره ی اینکه اهل کجا هستید مرحله ی خوبی است. از عبارت “soy de” استفاده کنید تا محلی را که در آن به دنیا آمده اید معرفی کنید. اگر شما در حال حاضر در جایی به غیر از شهر مادری خود زندگی می کنید، احتمالاً از “vivo en” (“live in”) هم استفاده می کنید.

 • برای مثال، شما احتمالاً می گویید “soy de Chicago” (“من اهل شیکاگو هستم.”). شما همچنین می توانید بگویید “soy de Chicago, pero vivo en Santiago” (“من اهل شیکاگو هستم، اما در سانتیاگو زندگی می کنم.”).
 • برای اینکه بپرسید شخصی اهل کجا است بگویید “¿de dondé eres tú?”.

عبارت “شغل من … می باشد” به زبان اسپانیایی

“شغلتان چیست؟” یکی از اولین سوالاتی است که مردم موقعی که شخصی جدید را ملاقات می کنند از او می پرسند، و این حالت در اسپانیایی هم متفاوت نیست. شما می توانید از “soy” با عنوان شغلی کلی خود استفاده کنید تا بگویید چه کاره هستید، یا می توانید از “trabajo con” استفاده کنید تا درباره ی حیطه ای کلی تر صحبت کنید.

 • برای مثال، شما احتمالاً یا می گویید “soy maestra” (“من معلم هستم.”) یا “trabajo con animales” (“شغل من مرتبط با حیوانات است”).

نام بردن از علایقتان در زبان اسپانیایی

برای صحبت درباره ی مواردی که دوست دارید، فقط باید لغاتِ “me gusta” (MAY GOO-stah) را قبل از لغت اسپانیاییِ چیزی که دوست دارید بیفزایید. این به شخصی که با او صحبت می کنید اجازه می دهد تا اطلاعات کمی بیشتری راجع به شما و علایقتان داشته باشد. هر کدام از این موارد احتمالاً باعث شروع مکالمه می شود.

 • برای مثال، شما احتمالاً می گویید “Me gustan los animales” (“من حیوانات را دوست دارم”). شخص دیگر می تواند جواب دهد “¡A mi tambien! ¿Tienes mascota?” (“من هم همین طور! حیوان خانگی داری؟”).

کلمات پرسشی در زبان اسپانیایی

کلمات پرسشیِ پایه را یاد بگیرید، مانند cómo (KOH-moh) و cuál (KWAHL). دانستن کلمات پرسشیِ پایه به شما اجازه می دهد تا شخص دیگر را در مکالمه دخیل کنید. بعد از اینکه شما چیزی درباره ی خود گفتید، می توانید اطلاعات مشابه را از آنها بپرسید.

 • شما از قبل cómo را از “cómo estas” (“حالتان چه طور است”) می دانید. Cuál یعنی “کدام”، در حالیکه qué یعنی “چه”. درست همان طور که در انگلیسی اگر صحبت شخص مقابل را نشنوید یا متوجه نشوید احتمالاً می گویید “what?”، در اسپانیایی هم می توانید بگویید “¿que?”.

“¿y tú?” یا “¿y usted?” برای پرسیدن “شما چطور؟”

این عبارت در اسپانیایی یعنی “and you?”. شما می توانید از آن به عنوان روشی ساده برای وارد کردن شخص مقابل در مکالمه استفاده کنید، به خصوص اگر شما سوالات اسپانیایی زیادی را نمی دانید یا نگران گرامر خود هستید.