یادگیری یک زبان با یادگیری واژگان بیشتر

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد بر این باور است که یادگیری یک زبان با یادگیری واژگان بیشتر همراه است. هر چه بیشتر به واژگان اهمیت بدهید سریع تر یک زبان را یاد بگیرید.

برای یادگیری یک زبان با یادگیری واژگان بیشتر سعی کنید به نکات زیر بیشتر توجه کنید.

لغات را تعقیب کنید و صحبت کردن در ادامه رخ می‌دهد

این مفهوم که یادگیری زبان مسئله‌ی پیگیری مداوم لغات است باعث تسهیل امور می‌شود. بله ما باید هر از چندگاهی دستور زبان را مرور کنیم. بله، نهایتاً باید صحبت کنیم. اما به نظر من لازم نیست که به تمرین بپردازیم. ما به مکالمات ساختگی یا مکالمات دو نفری نیاز نداریم. تنها باید لغات را به‌عنوان مشغله‌ی اصلی خود دنبال کنیم.

هرچه لغات بیشتری را بلد باشید بهتر می‌توانید (مسائل) را درک کرده و در نهایت صحبت کنید. به طرزی طبیعی درباره‌ی کاربرد کلمات حسی دریافت خواهید کرد؛ مخصوصاً اگر گروه‌های لغوی را در قالب عبارات بیاموزید. به نظر من این اساس یادگیری زبان است.

من وقتی در حال یادگیری هستم، می‌خواهم تا جایی که ممکن است سریع دایره‌ی لغاتم را افزایش دهم. داشتم مطالبی جالب با لغات ناشناخته‌ی زیادی می خواندم و در حال ‘کاوش’ این منابع لغات و عبارات برای اضافه کردن به پایگاه داده‌های لغات خودم بودم. البته، بیشترِ این لغات و عبارات سریع از یادم رفت، ولی دوباره به ذهنم برگشتند، من گاهی آن‌ها را مرور می‌کردم. سپس این متن‌های سخت راحت‌تر فهمیده می‌شدند، و دایره‌ی لغاتم بدون این که من حتی متوجه شوم، گسترده شد. من این لغات را بیش‌تر در ریدینگ در بافت‌های جدید و جالب مرور می‌کنم. من فقط همین‌طور به جلو پیش می‌روم و لغات را بدون نگرانی درباره‌ی آن‌چه که به یاد می‌آورم، دنبال می‌کنم، همان‌طور که همیشه این کار را کرده‌ام.

اما من به خاطر نمی‌سپارم. من به میزان زیادی گوش می‌دهم و این کلمات و عبارات در ذهن من صدا می‌کنند. وقتی شروع به صحبت می‌کنم این اصطلاحات به آرامی فعال می‌شوند. هنگامیکه دنبال لغات برای استفاده می‌گردم و نمی‌توانم آن‌ها را در زمان مکالمه بیابم، باعث می‌شود که در هنگام گوش دادن یا خواندن بیشتر مراقب این اصطلاحات باشم. در نهایت بخش کافی از دایره واژگان منفعل من فعال شده و من را قادر می‌سازد که به خوبی صحبت کنم.