فراگیری زبان فرانسه برای تازه کاران

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای کسانی که تازه کتاب آموزش زبان فرانسه تهیه کرده اند و می خواهند کار را شروع کند راهنمای فراگیری زبان فرانسه برای تازه کاران را در این بخش قرار داده است. با به کار بستن این موارد می توانید از کیفیت کار مطمئن شوید.

فراگیری زبان فرانسه برای تازه کاران
فراگیری زبان فرانسه برای تازه کاران

این نکات طلایی می تواند برای فراگیری زبان فرانسه برای تازه کاران بسیار حائز اهمیت باشد.

قوانین تلفظ زبان فرانسوی را یادبگیرید

شروع به یادگیری زبان فرانسوی و لغات فرانسوی برای افراد غیر بومی هیچ شباهتی به آن‌چه به نظر می‌رسند، ندارد. شما می‌بایست با شالوده‌ای خوب از تلفظ فرانسوی شروع کنید. خود را با اصوات آشنا کنید تا بتوانید آن‌ها را همچنان که جلو می‌روید با کلمات مکتوب مرتبط سازید. این پیش‌نیازی است که بعداً برای تمرین لیسنینگ، ریدینگ و اسپیکینگ به آن نیاز دارید.

با گرامری متناسب با سطح خود شروع کنید

صرفنظر از اینکه استفاده از چه شیوه‌ی خلاقانه و شگفت‌انگیزی را به هنگام یادگیری فرانسوی در برنامه دارید، هرگز نمی‌توانید گرامر پایه را نادیده بگیرید. بله می‌دانم، می‌دانم که آن یکی از کسل کننده‌ترین بخش‌های یادگیری زبان فرانسوی است اما لزومی ندارد که این چنین باشد. یکسری دروس خوب گرامری در دسته‌بندی قواعد دستوری مبتدیان وجود دارد اما اگر یک کتاب گرامر به خوبی دسته‌بندی شده با دروس روزانه‌ی کوتاه و سرگرم کننده می‌خواهید، احتمالاً باید برای خود از کتاب قواعد دستوری زبان فرانسوی برای مبتدیان یک نسخه تهیه کنید.

گوش دادن به زبان فرانسوی را برای خود یک عادت کنید

یکی دیگر از شالوده‌های مهم که برای شروع به یادگیری زبان فرانسوی باید بنا کنید، مهارتهای درک شنیداری شماست. و بهترین راه برای کسب آن چیست؟

تمرین، تمرین، تمرین! گوش دادن را یک عادت کنید (برای مشاهده‌ی مقالات مرتبط به اینجا رجوع کنید.)

اسامی جنسیت را از راه ساده یاد بگیرید

اسم‌های جنسیت یکی دیگر از چیزهایی است که موجب سختی بیش‌تر برای زبان‌آموزان جدید می‌شود. چرا چیزها یا باید مذکر باشند یا مونث؟ خب، جوابش باعث تعجب من است ولی من راهی پیدا کرده‌ام که آن را شکست دهم.

بگذارید راهی آسان برای از بر یاد گرفتن اسامی جنسیت به شما نشان بدهم:

از طریق تمرین‌های مختص جنسیت! البته، اگر بخواهید شما می‌توانید اسامی جنسیت را با حفظ کردن لغات به همراه حروف تعریف مشابه‌شان یاد بگیرید، ولی شما می توانید از طریق تمرین اسم جنسیت آن را به دلخواه خود درآورید (و با تصمیم خود لذت بخش کنید).

از عهده‌ی صرف فعل‌ها برآیید

بله، خب. این یکی هم موضوع دردسرساز دیگری است. از این‌جا چشم‌های زیادی را می بینم که می‌چرخند. ولی این اصلا لازم نیست که سخت باشد. درست مثل اسامی جنسیت، ما می‌توانیم با استفاده از تمارین فعلی، آن را شکست دهیم.

با متداول‌ترین، پر استفاده‌ترین افعال زبان فرانسه در تمارین مرتبط با فعل شروع کنید و اول پیش از رفتن به سراغ باقی افعال کاربردی، بر زمان حال تمرکز کنید.

برای یادگیری زبان فرانسه می توانید با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.