یادگیری کلمات مهم در زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد یادگیری کلمات مهم در زبان در زبان را بیان می کند که می تواند برایتان مفید باشد.

یادگیری کلمات مهم در زبان
یادگیری کلمات مهم در زبان

چگونه یادگیری کلمات مهم در زبان را شروع کنیم

تجربه‌ی ما از یادگیری زبان‌ها نشان می‌دهد که در بسیاری از شرایط یادگیری زبان، یک رویکرد خیلی سنتی به واژگان مورد توجه است. این رویکرد شامل یادگیری مجموعه‌هایی از واژگان آسان، روزمره مانند رنگ‌ها، لباس‌ها، حیوانات، بخش‌های بدن و غیره می‌شود.

مرحله‌ی بعدی افزودن به آن است: یادگیری لغات مرتبط با شغل، به دنبال شغل بودن، ابراز احساسات. همان‌طور که از سطوح مختلف ارتقا می‌یابید، احتمالاً به مرحله‌ای می‌رسید که لغات مربوط به گرمای جهانی، سیاست یا علوم را می‌آموزید.

شما را نمی‌دانم اما مطمئن نیستم آخرین باری که کلمه‌ی elephant’، foot’ یا vest’ را در زبان مادری خود یا زبان‌هایی که در آن‌ها خیلی روان هستم، چه زمان بوده است. همچنین آخرین باری را که با کسی درباره‌ی یک ‘board meeting’ یا ‘ozone layer’ صحبت کردم را به یاد ندارم. همینطور اینور آنور نمی‌روید که با مردم درباره‌ی حیوانات، عناصر شیمایی یا اقتصاد صحبت کنید. مگر اینکه واقعاً به این چیزها علاقه داشته باشید.

تأسف‌آور است که اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های یادگیری زبان زیادی این رویکرد را دنبال می‌کنند. در ذهن من، به این معنی نیست که چه طور انتخاب کنید کدام لغات را در زبانی خارجی یاد بگیرید.

اولین سؤالی که برای تصمیم درباره‌ی یادگیری اولین لغات در یک زبان خارجی باید از خود بپرسید اینست که: هدفتان چیست؟ وقتی واژگان را یاد گرفتید، می‌خواهید با آن چه کار کنید؟ چه نوع مکالماتی می‌خواهید با مردم داشته باشید؟

جواب این سوال نشان می‌دهد که چه مجموعه‌های ویژه‌ای از لغات را باید هدف بعدی خود قرار دهید.

برای مثال، من اغلب درباره ی یادگیری زبان، موزه هایی که به تازگی بوده ام، و درام هایی که در Netflix تماشا کرده‌ام با مردم صحبت می‌کنم. اگر من می‌خواهم ارتباط معناداری را با مردم برقرار کنم، باید بدانم درباره‌ی چیزهای مورد علاقه‌ام چه‌طور با آن‌ها صحبت کنم.