یادگیری زبان ژاپنی سخت نیست

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند بسیاری اعتقاد دارد زبان ژاپنی سخت به حساب می‌آید. اما حقیقت اینست که یادگیری زبان ژاپنی سخت نیست. به نظر من سخت‌ترین مانع، سیستم نگارشی است. شما اول از همه باید سیستم نگارشی بر اساس دو سیلابل با نام‌های هیراگانا و کاتاکانا را که با یکدیگر موازی هستند، ۵۰ سَمبل دارند و نسبتاً آسان هستند را یاد بگیرید. اما همچنین نیاز خواهید داشت که دستکم ۲۰۰۰ کاراکتر چینی را نیز به منظور خواندن محتوای مخصوص بالغین مانند روزنامه، کتاب‌ها و مشابه این‌ها در زبان یاد بگیرید. و همانطور که می‌دانید ما اعتقاد زیادی به گوش دادن و خواندن زیاد با هدف عادت کردن به زبان داریم اما از طرفی دیگر در زبان ژاپنی هیچ قسمت پایانی فعل یا صرف کلمات وجود ندارد که بخواهیم نگرانش باشیم.

یادگیری زبان ژاپنی سخت نیست
یادگیری زبان ژاپنی سخت نیست

اما چرا یادگیری زبان ژاپنی سخت نیست ؟

به محض اینکه از پس موانع ابتدایی برآیید، نسبتاً سر راست خواهد بود، به جز این حقیقت که (زبانی) متفاوت است و باید به شیوه‌های متفاوت آن عادت کنید. باید به این حقیقت عادت کنید که ژاپنی‌ها این چیزهای کوچک را دارند که جدا کننده، نشانه‌گذار و یا لغات بعد از موقعیت می‌نامند. مانند: « “I go to Tokyo with you” __________ “with you” ___________ “with you” Tokyo ____, Tokyo ____, _______.» شما این جدا کننده‌های کوچک را خواهید داشت پس به ان‌ها عادت کنید، اما به محض اینکه به آن عادت کردید (خواهید دید که) مفهوم خیلی خوبی است. عملکرد دارد. آن‌قدر هم سخت نیست. لازم نیست خیلی چیزها را به ذهن بسپارید، تنها تعداد کمی از آن‌ها وجود دارد ____, ____, ____.

قصد داریم در همینجا یک نکته کوچک برای دستور زبان عالی ژاپنی قرار دهم که شاید بسیار برایتان مفید باشد.

همچنین برای مردم ژاپنی که انگلیسی صحبت می‌کنند سخت است که بگویند: “It is a beautiful day, just I think”. پس قسمت “just I think” در آخر می‌آید، در حالیکه ما می‌گوییم: “I think it’s a beautiful day.” بنابراین فعل در ژاپنی در آخر می‌آید.

برای آموزش زبان ژاپنی با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.