یادگیری زبان و مزایای آن

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در مطالب زیادی به یادگیری زبان و مزایای آن پرداخته است. در این مقاله نیز به برخی از برتری های یادگیری زبان می پردازیم.

یادگیری زبان و مزایای آن
یادگیری زبان و مزایای آن

به یادگیری زبان و مزایای آن توجه کنید:

۱- باعث بهبود حافظه می‌شود

اگر می‌خواهید حافظه‌ی خود را ارتقا بخشید، هیچ چیز بهتر از تمرین و یادگیری زبانی جدید نیست.

یادگیری یک زبان نیازمند انجام تمارین ذهنی متفاوتی است. تحقیقات متنوعی نشان داده‌اند که دوزبانه‌ها در به خاطر سپردن اسامی، آدرس‌ها و حتی لیست خردی بهتر هستند.

برای آزمایش این نظریه، تحقیق دیگری صورت گرفت گه حافظه‌ی دوزبانه‌ها و بچه‌های دوزبانه را آزمایش کرد و به نتایج مشابه دست یافت.

۲- باعث وسیع شدن گسترده‌ی توجه می‌شود

یک مطالعه که توسط چند دانشمند در دانشگاه یورک انجام شد، به این نتیجه رسید آدم‌هایی که به کرّات بین زبانی و زبان دیگر جابجا می‌شوند، علائم بهتری از تسلط بر توجهشان نشان می‌دهند. آن‌ها به شیوه‌ای بهینه‌تر نسبت به هم‌رده‌های تک‌زبانه‌ی خود قادر به محدود کردن عوامل حواس‌پرتی هستند.

دانشگاه پومپو فرابا در اسپانیا تأیید کرد که دوزبانه‌ها در مشاهده‌ی دقیق اطرافشان و توانایی متمرکز کردن توجهشان بر روی اطلاعات مرتبط، بهتر هستند.

بر اساس این مقاله‌ آن‌ها به علاوه قادر هستند طی تلاشی حداقلی از کاری به سراغ کار دیگر بروند.

۳- در فهمیدن فرهنگهای دیگر به شما کمک میکند

یادگیری زبان‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا با فرهنگ‌هایی متفاوت از فرهنگ خود آشنا شوید.

هیچ چیز بهتر از رویارویی با جهان نیست تا روش های جدید اندیشه و فرهنگ های جدید را متوجه شوید. این مزایای یادگیری زبان دوم فقط باعث غنی شدن شما می شود.

۴- باعث می‌شود زبان مادری خود را بفهمید

هرکس می‌داند که زبان بومی مردم همیشه آن زبانی است که در آن ماهرترین هستند. اما، اگر آن را حتی عالی‌تر سازیم چه؟ تمرین و درونی کردن زبان دوم به فهمیدن ساختار زبان خود و قوانینش کمک می‌کند، چون شما هرگز واقعاً زبان مادری خود را مقدم بر دانستن زبانی دیگر نمی‌دانید، و افراد محدودی که می‌دانند، بدون داشتن زبانی دیگر برای مقایسه با آن، کاملاً موفق به انجامش نمی‌شوند.