یادگیری زبان از طریق بازی و سرگرمی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد امروز به تعدادی روش اشاره می کند که می توانید یادگیری زبان از طریق بازی و سرگرمی را با آنها تجربه کنید.

یادگیری زبان از طریق بازی و سرگرمی
یادگیری زبان از طریق بازی و سرگرمی

روش هایی برای یادگیری زبان از طریق بازی و سرگرمی

از بازی ویدئویی لذت ببرید

اگر‌ شما طرفدار بازی های ویدئویی هستید می‌توانید به راحتی آن‌ها را به تجربه‌های یادگیری زبان تبدیل کنید.

یک روش راحت انجام دادن آن، عوض کردن زبان آن بازی است که دوست دارید بازی کنید. از آن‌جا که شما قبلاً به یاد دارید محیط‌های مختلف کجا هستند، هدایت آن در زبان خارجی خیلی سخت نخواهد بود. شما در طی جلسات مکرر بازی خود، لغات جدیدی را خواهید آموخت.

یک فیلم تماشا کنید

اگرچه تعریف‌ از سینمای خوب ممکن است تفاوت داشته باشد، همه‌ی ما عاشق فیلم هستیم. غرق شدن در یک داستان بعد از یک روز کار طاقت فرسا، فرار خوبی از واقعیت است. خبر خوب این است که سودمند شدن این تجربه برای یادگیری ما خیلی سخت نیست.

تمرین زبان

اگر شما کمی بیشتر اعتماد به نفس پیدا کردید، زیرنویس‌های زبان مادری خود را با زبان اصلی عوض کنید. این کار شما را هم با ورودی نوشتاری و هم گفتاری زبان خارجی روبه‌رو می کند. اگر‌شما چیزی را که گفته می شود نشنوید و متوجه نشوید، می‌توانید آن را بخوانید. اگر هنوز‌ برای شما سخت است که بفهمید، می‌توانید فیلم را نگه ‌دارید و از عبارت یا لغت یادداشت بردارید تا بعد معنی آن را پیدا کنید.

آشپزی

اگر شما طرفدار گذراندن وقت در آشپزخانه نیستید، بگذارید به شما بگویم: آماده کردن غذا نباید حتماً تلف کردن وقت یا سخت باشد. آن‌چه شما لازم دارید گروهی از دوستان و یک فنجان قهوه است (… دوباره، بله به نظر می آید مشروب خیلی چیزها را آسان می کند). اوه، و یک دستور خوراک‌پزی که کاملاً به آن زبان خارجی باشد که شما در حال یادگیری‌اش هستید.

غوطه ور شدن در فرهنگ

فیلم به زبانی که در حال یادگیری آن هستید جنبه های فرهنگی ‌زیادی را که ممکن است ندانید، به شما نشان خواهد داد. برای مثال، تماشا کردن فیلمی به زبان اسپانیایی درباره ی عید پاک، شما را با غذاها و رسوم آن موقع از سال آشنا می کند. حتی اگر شما این فیلم ها را با زیرنویس به زبان مادری خود تماشا کنید هم منبع فرهنگی باارزشی باقی می‌مانند.