یادگیری زبان با ابزار اینترنتی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد استفاده از ابزار های اینترنتی و انلاین را همیشه به عنوان سرمشق کار خود قرار داده است. یادگیری زبان با ابزار اینترنتی یکی از این روش هاست. به تجربیات زیر که از دید یک کارشناس زبان است توجه کنید.

یادگیری زبان با ابزار اینترنتی
یادگیری زبان با ابزار اینترنتی

روش های برای یادگیری زبان با ابزار اینترنتی

۱. تبادل منبع

یکی از بزرگ‌ترین مزایای یادگیری زبان اسپانیایی توسط افراد بسیار زیادی که قابل دسترس هستند این است که شما به گنجینه‌ای از منابع اسپانیایی دست پیدا می‌کنید که بسیاری افراد آن را مفید دانسته‌اند. شما می‌توانید سایت خیلی خوبی را پیدا کنید که دوستتان در whatsapp پیشنهاد کرده است، می‌توانید از یادداشت‌های متعددی که بقیه نوشته و به اشتراک گذاشته اند، بهره ببرید، یا کتاب‌ها و کنفرانس‌های کمیابی را بیابید که در گروه به اشتراک گذاشته شده است.

۲. تماس‌های ویدئویی

گام بعدی برای پیغام‌های صوتی، تماس است تماس های رایگان اینترنتی فقط ارتباط شما را با بستگان و دوستانتان در سراسر جهان برقرار نمی‌کنند، بلکه به شما کمک می‌کنند تا با افراد جالبی هم که می‌توانید از آن ها اسپانیایی بیاموزید در ارتباط باشید. من بعد از این که اولین مکالمه ی خود را با دوستم در whatsapp درباره ی تبادل زبان داشتم، انگیزه‌ی بسیاری پیدا کردم تا قبل از ارتباط بعدی‌مان جملات بیش‌تری را یاد بگیرم.

۳. YouTube

بسیار خب،‌ما واقعاً سخت در حال مطالعه بوده‌ایم و به یک استراحت نیاز داریم. شاید یک ویدئوی بامزه یا یک آهنگ در YouTube؟ در حالی که این احتمالاً به آرام شدن شما کمک می‌کند، می شود آن را به تجربه ی یادگیری زبان هم تبدیل کنید.

۴. Instagram

این تقریباً یک روش غیرمعمول، اما سرگرم کننده برای یادگیری زبان است. ما چگونه از Instagram برای یادگیری زبان استفاده می‌کنیم؟ اولین فکر شما مطمئنا این خواهد بود که گویشوران زبان را در Instagram دنبال کنید و با بقیه ی زبان آموزان اسپانیایی در ارتباط‌ باشید. خوب است! شما دارید آن را یاد می گیرید. در حالی که مسلما این آن چیزی است که شما باید انجام دهید، بیایید خلاق تر شویم.

۵. Snapchat

این بدون شک برای یادگیری زبان سرگرم کننده است. فکر می کنید شما و دوست زبان آموزتان برای آن آماده هستید؟

دوست زبان آموز شما سریع به تلفظ و جملاتتان بازخورد می دهد. و شما می‌توانید کمی به حالت های بامزه ی خود بخندید!

پس… نظر شما چیست؟

این روش‌های ‌یادگیری واقعاً می توانند جالب تر از مطالعه ی کتاب ها یا کلاس‌های عادی باشند. به یاد داشته باشید که حتماً نباید ایده‌های گفته شده در بالا را انجام دهید! با کمی خلاقیت خودتان، می توانید حتی سرگرمی بیش‌تری هم داشته باشید. رقابت‌های هفتگی در فیس‌بوک؟