یادگیری زبان با مهارت های غیرفعال

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در آموزش زبان خود مهارت های غیر فعال را بسیار مورد توجه قرار می دهد. یادگیری زبان با مهارت های غیرفعال تکنیکی است که می توانید به راحتی برای بالا بردن کارآیی خود انجام دهید.

یادگیری زبان با مهارت های غیرفعال
یادگیری زبان با مهارت های غیرفعال

پس به یادگیری زبان با مهارت های غیرفعال توجه کنید:

شما می‌توانید از طریق ریدینگ و لیسنینگ شروع به یادگیری زبان‌های خارجی کنید، چون هر کدام از این مهارت‌ها می‌تواند از طریق تعدادی فعالیت متفاوت اجرا شود. ریدینگ باعث ایجاد فعالیت راحتی برای مبتدیان می‌شود چون به شما اجازه می‌دهد هر وقت که می‌خواهید مکث کرده و تکرار کنید.

مایک تیلور، یک معلم حرفه‌ای زبان در رایتینگ سرویس، تجربه‌اش در آن مورد را به اشتراک می‌گذارد: «به نظر من ترکیب کردن ریدینگ و رایتینگ شدیداً عملی است چراکه هر دو مهارت را به صورت همزمان بهبود می‌بخشد. دانش‌آموزان باید رمان یا مقاله‌ای مشخص را بخوانند سپس از نتیجه‌گیری‌های کلیدی خود، خلاصه‌ای بنویسند. این روشی عالی برای بیشتر کردن دانش منفعل آن‌ها و سپس استفاده از آن برای تقویت مهارت‌های فعال است.

شما می‌توانید فعالیت‌های ریدینگ را به چند دسته تقسیم کنید:

۱- ریدینگ دوزبانه‌ی موازی: این نسخه‌ی آسان‌تری است از شیوه‌های قبلی. گذشته از متن زبان خارجی، نسخه‌ای بومی دارید برای مقایسه کردن. تعداد زیادی از برنامه‌های موبایلی می‌توانند به شما در این فعالیت کمک کنند.

۲- کتاب‌های داستانی: بهترین روش برای شروع کردن، خواندن یک کتاب خوب است. تعداد زیادی ابزار آنلاین وجود دارند که به شما در پیدا کردن رمان مناسب کمک کنند و کیندل قطعاً محبوب‌ترین آن‌هاست. آگاه باشید که باید با محتوای آسان‌تر شروع کرده و عناوین ساده‌ای مانند «شاهزاده‌ی کوچک» یا مشابه آن را پیدا کنید.

۳- ادبیات حرفه‌ای: در صورتی که نیاز به بهبود مهارت‌های ارتباطی حرفه‌ای دارید، باید اقدام به خواندن مقالاتی در مجلات یا وبسایت‌های تخصصی کنید.

۴- وبلاگ‌ها: وبلاگ‌نویسان معمولاً با استفاده از زبان و اصطلاحات فنی متداول‌تری می‌نویسند، پس اگر می‌خواهید شیوه‌های غیر رسمی گفتار را یاد بگیرید، می‌توانید وبلاگ‌ها را بخوانید.

۵- مجلات و روزنامه‌ها: شیوه‌ی روزنامه نگاری همیشه واضح و دقیق است بنابراین از خواندن چنین محتوایی وحشت نداشته باشید. در این رابطه صفحات زیادی می‌توانند به شما کمک کنند و یکی از بهترین‌ها اخبار فوری به انگلیسی است.