آموزش زبان با مطالعه ادبیات آن کشور

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش زبان با مطالعه ادبیات آن کشور را برای دوستداران مکاتب ادبی بسیار مفید می داند. اگر به آثار ادبی و نمایشی علاقه دارید حتما این متن را تا انتها دنبال کنید.

آموزش زبان با مطالعه ادبیات آن کشور
آموزش زبان با مطالعه ادبیات آن کشور

اما برای آموزش زبان با مطالعه ادبیات آن کشور چه کارهایی باید کرد:

یک زبان جدید را با خواندن ادبیاتش بیاموزید. پرورش یک عادت برای یادگیری یک زبان جدید مهارتی همیشگی است. به خصوص در یادگیری زبان چینی. یادگیری زبان چینی مزایای زیادی دارد و ارتقای یک مهارت در یک زبان جدید از طریق خواندن است. یک کتاب عالی در هر نوع موقعیتی کاربرد دارد‌. اهمیتی ندارد که شما کجا هستید یا چه کاری انجام می دهید، یک کتاب روشی عالی برای حفظ آرامشِ خود است، به خصوص در سفری به یک سرزمین خارجی. و، اگر شما کتابی به زبان مختلفی را همراه خود دارید، که برنامه ریزی کرده اید تا آن را بیاموزید، آن وقت این حتی بهتر هم است.

وقتی شما کتاب ها را به یک زبان مختلف بخوانید، چیزهای زیادی را از آن ها یاد می‌گیرید. شما می توانید از زبان و همچنین پیغام آن کتاب سود ببرید. به بیان دیگر، شما می توانید به طور زیادی از یک کتاب و زبانش نفع ببرید، چون این می تواند به طور قابل توجهی باعث پیشرفت زندگی تان شود.

به خاطر داشته باشید که هنگام خواندن کتاب در زبانی جدید، فقط واژگان و گرامر مهم نیست. اما لنزی کاملاً جدید برای دیدن جهان در اختیار قرار می‌دهد. شما صرفاً محتوا را در زبانی متفاوت نمی‌خوانید، بلکه در مورد دیدگاه کتاب نیز خواهید دانست. اصطلاحات و لغات نویسنده در کتاب می‌تواند شما را در یادگیری زبان و ارائه‌ی دیدگاه جدیدی نسبت به جهان به حدّ زیادی راهنمایی کنید.

چنانچه زبان‌آموزی مبتدی هستید، باید شروع به خواندن ادبیات کودکان در زبان مقصد کنید. دلیلش این است که این نوع ادبیات ساده و ژرف است. حالا بیایید نگاهی به یکی از راه‌های تخصصی بندازیم که توسط آن می‌توانید زبان مقصدتان مانند چینی را با خواندن ادبیات به طرزی مؤثر یاد بگیرید.

 

یک دیکشنری با خود همراه داشته باشید

همزمان که ادبیات زبان مقصد را می‌خوانید، یک دیکشنری هم همراه خود داشته باشید. به این ترتیب دنبال لغاتی که بلد نیستید در دیکشنری می‌گردید. این یکی از کارآمدترین و ساده‌ترین استراتژی‌های یادگیری زبانی جدید از طریق ادبیات است. برای این، وقتی شما متن کتاب را می خوانید، باید زیر لغات ناشناخته خط بکشید و سپس در دیکشنری به دنبال این لغات بگردید. بعد، معنای این لغات را بنویسید. امروزه با وجود دیکشنری های آنلاینِ زیاد به طور مطمئن برایتان مشکلی نخواهد بود.

اطمینان حاصل کنید که دیکشنری به اندازه ی کافی معتبر است. به علاوه، شما باید معانی لغت را در یک دفتر یادداشت معتبر بنویسید تا آن را گم نکنید و بتوانید بیش از یک دفعه به آن رجوع کنید. آن ها را در هیچ تکه کاغذ یا هر دفتری ننویسید و بعد فراموششان کنید. اگر شما این کار را انجام دهید، آن گاه همه ی تلاشتان بی فایده خواهد بود، چون قادر نخواهید بود تا بیش از یک دفعه به این لغات رجوع کنید. بنابراین، مهم است که شما آن ها را در دفتری یادداشت کنید که بتوانید به آن اتکا کنید.

شما همچنین می توانید به منظور یادگیری زبان چینی یک دفتر یادداشت جیبی را همراه خود داشته باشید، تا بتوانید هر موقع که می روید بیرون آن را با خود ببرید. شما به این روش می توانید یادداشت های خود را دوره کنید، هر موقع که وقت استراحتتان است، در حالی که منتظر اتوبوس هستید، در صف ایستاده اید و غیره.

به علاوه می توانید در یک دفتر مجازی یادداشت بردارید، مانند Evernote که در تلفن های همراه هوشمند کار می کند. شما در آن می توانید با حالات صوتی، فهرست ها، متن، تصاویر و غیره یادداشت های خود را درست کنید. این برای زندگی روزانه کاملاً کاربردی و برای نوشتن لغات ایده آل است.

پس، فقط از این نکته استفاده کنید و زبان خود را با خواندن ادبیاتش ارتقا دهید. شما همچنین می توانید برای یادگیری زبان چینی در کلاس ماندارین ثبت نام کنید.