مزایا و معایب آموزش زبان با تلویزیون

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به مزایا و معایب آموزش زبان با تلویزیون اشاره می کند که می تواند برایتان مفید باشد. پس با ما باشید.

مزایا و معایب آموزش زبان با تلویزیون
مزایا و معایب آموزش زبان با تلویزیون

پس به مزایا و معایب آموزش زبان با تلویزیون توجه کنید

مزایا:

  • بزرگترین مزایای یادگیری زبان از طریق فیلم این است که بدون کمک کسی در هر زبانی که انتخاب کنید حرفه‌ای می‌شوید. شما زبان مقصد را یاد می‌گیرید اگرچه که در کشوری زندگی نمی‌کنید که مردمش به زبان مقصد شما صحبت می‌کنند.
  • اگر شما شخصی خجالتی هستید که از تعامل با دیگران در زبان مقصد خود می‌ترسید چون از اشتباه کردن می‌ترسید، آن گاه احتمال دارد که یادگیری زبان بر مبنای فیلم یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما باشد.
  • احتیاجی نیست که شما برای شرکت در کلاس‌های زبان جیب خود را خالی کنید. امروزه، همه چیز در اینترنت فراهم است، و استفاده‌اش آن‌قدری پر خرج نیست. اگر من با نشستن در خانه به طور رایگان فیلمی هندی یا کره ای تماشا کنم، یعنی احتیاجی نیست که چیزی را به غیر از وقت سرمایه‌گذاری کنید تا با تماشای فیلم زبان یاد بگیرید.
  • یادگیری بر مبنای فیلم شما را به شنونده‌ای فوق العاده تبدیل می‌کند. شما گوش خود را برای تلفظ، دیکته، گویش‌ و غیره تقویت می‌کنید. شما با تماشای فیلم عبارات و جملات عامیانه ی باحال هم یاد می‌گیرید که اگر برای یادگیری زبان به معلم خصوصی مراجعه می‌‌کردید، این حالت امکان‌پذیر نبود.
  • آن چه که من واقعاً درباره‌ی یادگیری زبان خارجی از طریق فیلم دوست دارم این است که شما سرعت یادگیری خود را کنترل می‌کنید. شما‌ به خواست خود مکث می‌کنید، آن را به اول بر می‌گردانید، فیلم را به سرعت به جلو می‌ برید یا سرعتش را کم می‌کنید تا زبان را با راحتی خود کسب کنید.

معایب:

  • همان‌طور که قبل‌تر گفتیم، یادگیری زبان از طریق تماشای فیلم به طور مشقت باری یک فرایند کند است. به منزله‌ی امتحان صبر است و خیلی ها زودتر یا دیرتر آن را رها می‌کنند.
  • خیلی از افراد در کشمکش هستند تا عامل سرگرمی فیلم را کنار نگه دارند و در تمرکز برای یادگیری زبان شکست می‌خورند. هر از گاهی، من خود را در ویژگی های بصری و داستان فیلم گُم می‌کنم و رهایی از خود فیلم و تمرکز روی یادگیری مستلزم تلاش زیادی است. خط باریکی است بین یادگیری از فیلمی که عاشقش هستید و کاملاً فرو رفتن در آن.
  • ‌ یکی از بزرگ‌ترین مشکلات یادگیری زبان از طریق فقط تماشای فیلم این است که شما هرگز در زندگی واقعی از آن استفاده نمی‌کنید. مگر این که شما با شخصی به آن زبان صحبت کرده و استفاده از آن را در جمع تمرین کنید، در غیر این صورت هرگز معنی درست لغاتی که از دهانتان خارج می شود را ‌همید. بازخورد از طرف دیگران نقشی اصلی در یادگیری زبان دارد. اگرچه انگار عقب گردی واضح در این روش است، نظری آگاه کننده از یک فرد خیرخواه بود که باعث شد اشتباهم را متوجه شوم. من فهمیدم اگر با افرادی که زبان را بلد هستند در تعامل نباشم در آن حرفه‌ای نمی شوم. باید شخصی را پیدا کنم که با من هندی صحبت کند. من فکر می‌کنم برای بهتر صحبت کردن در هندی باید با تعدادی افراد هندی که در همسایگی‌ام هستند در ارتباط باشم.
  • هیچ الگوی مشخص شده‌ای برای یادگیری یک زبان جدید از طریق تماشای فیلم‌ها وجود ندارد. در دوره‌های معلم- محور، جریان مشخصی در شیوه‌ی یادگیری شما وجود دارد. وقتی از متخصصین یاد می‌گیرید، بر تکنیک‌های مختلف یادگیری مسلط می‌شوید که به شما در یادگیری زبانی جدید کمک می‌کند. اما یادگیری از طریق فیلم‌ها از علم پشت روانی زبانی پیروی نمی‌کند و ما تمایل به ابداع سَبْک خود برای یادگیری داریم. و از آنجا که هیچ مجموعه‌ی الگو یا معلمی وجود ندارد که تأیید کند مسیر درست را می‌روید، شک به نفس درون ذهن‌هایمان می‌خزد و شروع به شک به این شیوه از یادگیری می‌کنیم. من شک‌های خودم را در گذشته داشته‌ام، اما تا احساس کردم کمی پیشرفت در یادگیری‌ام حاصل کردم، محو شدند.